Odwiedzin: 2128 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u

Przekaż 1,5% podatku


JAK NAM PRZEKAZAĆ 1,5% PODATKU

Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1,5% podatku naleĹźnego na rzecz organizacji poĹźytku publicznego OPP") wpisujemy numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli:

0000154454

Wpisujemy takĹźe kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie moĹźe ona jednak przekraczać 1,5 % podatku naleĹźnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdpf).

Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym moĹźe podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1,5% przez organizację poĹźytku publicznego (np. konkretne schronisko lub Oddział Towarzystwa), na te informacje przeznaczona jest specjalna rubryka "Informacje uzupełniające"; informacje te zostaną przesłane organizacji poĹźytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot. Prosimy w rubrykę wpisać:

Oddział w Krotoszynie

Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego; informacje te przekazuje urząd skarbowy; zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę.

Pieniądze - 1,5% podatku naleĹźnego - na konto wybranej organizacji przekaĹźe urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.


DLACZEGO TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI:

  1. Opiekujemy się w naszych schroniskach kilkudziesięcioma tysiącami zwierząt porzuconymi przez ludzi.

  2. Przeprowadzamy rocznie ponad 5 tysięcy interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami.

  3. Nasi wolontariusze opiekują się kilkunastoma tysiącami bezdomnych zwierząt.

  4. Ponad 200 inspektorów działa w całej Polsce, ratując zwierzęta kaĹźdego dnia.

  5. Prowadzimy działalność edukacyjną, w której uczestniczyło juĹź kilka tysięcy dzieci ze szkół wszystkich stopni.

  6. Jesteśmy najstarszą i najbardziej znaną organizacją w Polsce zajmującą się zwierzętami.

  7. Dzięki naszym działaniom w 1997 roku powstała Ustawa o Ochronie Zwierząt.

  8. Nasza organizacja liczy 90 oddziałów i kół na terenie całej Polski.

  9. Jesteśmy członkiem europejskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną zwierząt na całym świecie.

  10. Wpływamy na poprawę statusu prawnego zwierząt w Unii Europejskiej.

 

Pieniądze, które wpływają na nasze konto dzięki Państwa wraĹźliwości na niedolę zwierząt są przeznaczane na karmę, leczenie i sterylizację zwierząt, ale równieĹź na wszelkiego typu opłaty związane z prowadzeniem schronisk dla zwierząt.

Kwota przekazana naszej organizacji na ratowanie zwierząt świadczy o tym, Ĺźe macie Państwo do nas wielkie zaufanie, na które sobie zapracowaliśmy pomagając zwierzętom od 1864 roku! Dziękujemy!!!

Obecnie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami prowadzi 18 schronisk dla bezdomnych zwierząt, w których przebywa kilkadziesiąt tysięcy zwierząt. Niestety ich liczba cały czas rośnie. KaĹźdemu z nich stara się zapewnić ciepłe schronienie i pełną jedzenia miskę. Inspektorzy TOZ-u, dzięki Waszemu wsparciu przeprowadzili ponad 5 tysięcy interwencji niosąc pomoc zwierzętom.

Jeszcze raz dziękujemy za gorące serca otwarte na psią i kocią niedolę i liczymy na Państwa pomoc oraz pamięć w tym roku.

Ĺşródło: www.toz.plSchronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Przekaż 1,5% podatku