Odwiedzin: 5395 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u

Metamorfozy VIIFanta ma domek w Sławoszowicach, niedaleko Milicza :)


 

Piko (obecnie Odi) zamieszkał w Berlinie :)
 
Limonka i Mrówka pozdrawiają z Warszawy :)
 
Czaruś - pierwsze chwile w nowym domu w Warszawie :)
 


Julian śle fotę z Krakowa :)


Frania pozdrawiam z Warszawy :))

"Franczeska jest z nami od juĹź od pół roku! DZIĘKUJEMY!!
Rozśmiesza nas kaĹźdego dnia! Jej adopcja to jedna z najlepszych rzeczy, która Nam się przytrafiła!
Jak sobie pomyślę, Ĺźe to kochane przytulaśne stworzenie, które kocha człowieka ponad wszystko spędziło w schronisko miesiąc swojego krótkiego Ĺźycia, a bóg wie co było wcześniej o mi łzy do oczu napływają!
Francia jest niezwykle mądrym psiakiem. Mała kombinatorka z niej. Chętnie się uczy i słucha, ale też chętnie działa na własną łapą. ;) Wpasowała się w naszą rodzinę idealnie. Nie wyobrażamy sobie życia bez Niej!
W domu to śpioch  (z chwilowymi napadami głupawki) czasem śpi nawet do 11, a na spacerach wariat i dzikus. Jej ulubiona zabawa to wyflaczanie (wypatroszanie) maskotek. Puszczam oczko 
Kocha wszystkich i wszystko! Wszyscy psiarze z okolicy ją znają i lubią. Nikt nie wierzy,ze ‘takie piękne psy są w schroniskach’, a my mówimy, Ĺźe są, tylko trzeba umieć to piękno dostrzec i pomóc je wydobyć. Nasza Franczeska to przecieĹź był psi wrak (1,5kg chudsza niĹź teraz, skołtuniona, skulona ze smutnym spojrzeniem..) a teraz? Wszyscy biorą ją za sznaucera, albo pytają co za rasa, a my zawsze z dumą odpowiadamy, Ĺźe to ”kundelek schroniskowy”.
Pracujemy nad Jej lękami. Najgorzej jest podczas burzy, ale za to nie boi się juĹź gwarnej ulicy (!) Nie sądziłam, Ĺźe tak szybko  to się stanie!  Kiedyś na dĹşwięk samochodu (a co dopiero całego ruchu ulicznego) podkulała ogon i w panice próbowała wyskoczyć z szelek, oby tylko uciec jak najdalej… dziś kroczy dumnie i macha tym swoim pędzelkiem na ogonku. W ogóle jej Ĺźyciowa dewiza to OGON W GÓRĘ I DO PRZODU.
Chyba jedyny ‘problem’ jaki z Nią mamy (nie licząc lęków) to jej Ĺźarłoczność. Zjadła by konia z kopytami, gdyby Jej go tylko podano. ;) KaĹźdy szelest torebki, dĹşwięk otwieranej lodówki, czy szafki, kaĹźda torba w ręku oznacza ‘Ĺźarcie’ i psi amok. Niestety torby, butelki piwa, papierosy w rękach obcych ludzi na ulicy teĹź oznaczają ‘Ĺźarcie’ i często pędzi sprawdzić, czy czegoś nie dostanie… Uwielbia się przytulać i siedzieć na kolanach…ale jak tylko usłyszy szelest itp. potrafi Cię skopać i podrapać, by tylko dotrzeć ‘na czas’ do Ĺşródła ‘Ĺźarcia’ i załapać się na kawałek. Hehe.  
Nauczyła się juĹź wielu rzeczy – od ‘siad’, ‘łapka’, ‘piątka’, ‘zostań’, ‘stój’, ‘nie wolno’, ‘oddaj’…. AĹź po ‘daj głos’, ‘powiedz’ (ciche ‘daj głos’- czasem jak się rozgada to aĹź miło) i ‘wstydĹş się’. Kiedy nie chce wykonać jakiegoś polecenia – ‘zwłaszcza waruj’/’kładĹş się’, czy ‘wyjdĹş’ – to siada i podaje łapkę, a dokładnie prosi… komiczne i słodkie ;)  no i jak tu być konsekwentnym? ;) Większości rzeczy nauczyła się niemal sama, prawie przypadkiem – jak ‘powiedz’, ‘piątka’, czy stawanie na dwóch łapkach. Usłyszałam nawet, Ĺźe marnujemy Jej potencjał, bo tak mało Ją uczymy, ale przecieĹź to nie jest pies cyrkowy, to nasz pies – do kochania!
Załączam kilka zdjęć Francikulinki. Uśmiech
Pozdrawiamy serdecznie, Michalina, Radek i Franczeska "
 
 

Fionka z Nekli przesyła zdjęcia z wakacji w górach :)
Pusia (obecnie Tośka) zamieszkała w Krotoszynie


Frytka zamieszkała w Sławoszowicach, niedlako Milicza :)


Micho zamieszkał w Plewiskach niedaleko Poznania :)
Kewina spotkało szczęście, przed zimą trafił do ciepłego domku w Pozaniu, gdzie będzie się wygrzewał przy kominku :))
Niewidomy Otis i maleńka Czika zamieszkały w Poznaniu :)) Otis adoptowany w ubiegłym roku a Czika dołączyła do niego we wrześniu tego roku. Dziękujemy za super dom :) !!

Otis na wakacjach ...
Nasz słodziak Maksio mieszka w Koźminie Wlkp a fotki śle z wakacji :))
BULINKA (obecnie Sonia) śle pozdrowienia z Leszna, w pięknym ubranku po sterylizacji :)
PAKO pozdrawia z Lublina :)))


KOREK - Gniezno :)


HANECZKA szczęśliwa w swoim domu :)
PREZES (obecnie MENTOS) pozdrawia z nowego domu :)
AJA ma domek w Krotoszynie :)


SONIA (obecnie NIRVANA) pozdrawia z wakacji nad morzem 


 Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Metamorfozy VII