Odwiedzin: 13031 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u

Metamorfozy XXIX"Witamy poświątecznie! 
Przesyłamy kilka zdjęć naszej “parki”. Jak mi się uda, prześlę filmik z szalejącą Buśką – po kąpieli.
Olduś przytył już 2 kg i teraz waży 6. Bardzo ładnie je, uwielbia spać na rękach lub kolanach i być miziany po brzusiu i szyjce :). Garbik zrobił się mniejszy, choć niestety już chyba zostanie. Niekiedy bolą go stawy. Wtedy dostaje przeciwbólówkę i jest ok. Ładnie chodzi na smyczy  - nawet pół godzinki na spacerku. Ogólnie to nasz przytulas. Oczka już wcale nie ropieją.
Choć Oldi ma swój świat – troszkę nas do niego wpuścił :), podchodzi do głaskania, czasem ciekawie się przygląda co się dzieje wokół.
 
Busia – wykąpana – wybielała :), a po kąpieli odbyły się szalone harce po domu :), biegała jak najęta (jak szczeniak). Okazało się, że to taki mały dominator. Warczy na Oldusia i goni koty. Koty niewiele sobie robią z jej pogoni, ale musieliśmy oddzielić ją od Oldusia, żeby się nie stresował. Kobita chce rządzić i już! :)
Nawet nam się niekiedy “oberwie” jak chcemy jej na przykład oczka przetrzeć, a ona nie ma ochoty.
Ostatnio zamiast “Busia” wołamy na nią”Lusia” (od Lucyfera :)).
Ważne, że babsko przesypia nocki bez “siusiu” w domu i ogólnie stara się zachować czystość w chacie.
Była nawet z nami w świątecznych odwiedzinach u rodzinki.
 
Pozdrawiamy cieplutko życząc poświątecznie i noworocznie wszystkiego naj, naj! Spełnienia marzeń, zdrowia i samych radosnych chwil. Żeby rok 2016 przyniósł wieeeeeeele dobrego również Państwa czworonożnym podopiecznym :)
Gosia, Konrad i Miłosz oraz Olduś i Busia :)"
Morek vel Muchomorek zamieszkał w Boguszynie pod Środą Wlkp :)) - grudzień 2015

"Przesyłam zdjęcia Morka... Jest przekochanym pieskiem, wciąż domaga się tulenia i czułości :) wszystkie fotele w domu są jego :D"
Maszka adoptowana w marcu 2015 pozdrawia z Krotoszyna
- grudzień 2015
Basia (obecnie Krystyna) zamieszkała w Kaliszu :)) - grudzień 2015


Goti (obecnie Teodor) śle świąteczne pozdrowienia :)
Gucio zamieszkał w Dopiewie pod Poznaniem :))

"Serdeczne pozdrowienia z nowego domu przesyła SZALONY Gucio z przyjacielem Czarusiem :) Czuję się tutaj dobrze, rozrabiam i wszędzie mnie pełno. Poznałem nowego przyjaciela Czarusia, którego ciągle zaczepiam. Podziwiam nowych właścicieli, że ze mną wytrzymują, ale myślę, że beze mnie byłoby im bardzo smutno ;)
Życzymy wszystkim opiekunom i wolontariuszom ze schroniska w Krotoszynie wszystkiego najlepszego na Święta i Nowy Rok, a wszystkim zwierzakom, żeby również znalazły kochający dom."

Minął rok od kiedy Marvi zamieszkał w nowym domu w Krotoszynie :))
- grudzień 2015
Świąteczne życzenia od Santiego :)) - grudzień 2015


Holcia zamieszkała w Krakowie - grudzień 2015 :))

"U nas wszystko w porządku. Holcia przybiera na wadze, rozrabia (szczeka) i okupuje kanapę:))) Psina codziennie grzecznie czeka na mój powrót z pracy - oczywiście na kanapie - wiedziała od początku do czego służy i kanapa i łóżko ;) Nieraz zabawnie to wygląda, kiedy potrafi kilka razy w ciągu paru godzin zmienić miejsce przebywania czyli : łóżko-kanapa, kanapa-łóżko itd. Troszkę szczeka na ludzi a najbardziej jak ktoś wchodzi do domu, ale powoli się oswaja. W nowych miejscach nie odstępuje mnie na krok, ale jak jest gdzieś już drugi raz to wystarczy, że "ma mnie na oku" i może wtedy spokojnie leżeć:) Już jechałyśmy tramwajem i autobusem - podczas jazdy troszkę jest niepewna, ale bardzo grzeczna.  Zaczyna się powoli oswajać z kotem, a wygląda to tak, że on już mniej ucieka, a ona go rzadziej goni:) Przesyłam kilka zdjęć, które udało mi się zrobić telefonem - Holi nie przepada za pozowaniem, więc najlepiej robić jej zdjęcia jak śpi. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz za wszystko dziękuję i życzę Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku dla Pani i Pani Weroniki i wszystkich zaangażowanych w pomoc schronisku.
Pozdrawiam serdecznie"Karotka pozdrawia - grudzień 2015


"Floyd przesyła świąteczne pozdrowienia! Piesiu jest fantastyczny i strasznie go pokochaliśmy! Właśnie mija rok odkąd z nami zamieszkał. Jest niesamowity i nie umiemy wyobrazić sobie życia bez niego! Pozdrawiamy wszystkie piesie i Państwa! Wesołych Świąt!"
- grudzień 2015


Kira pozdrawia z nowego domu ze swoją przyjaciółką :)
- grudzień 2015
"Eri w Świątecznym nastroju pozdrawia z Poznania.Skończyłem już rok. To będą pierwsze Święta z moją kochaną rodzinką i razem z nią życzę  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku , a dla wszystkich psiaków aby znalazły domy :) BUZIACZKI"
- grudzień 2015
Tobiś śle pozdrowienia  dla opiekunów i kolegów ze schroniska :)
- grudzień 2015
 
"Tobiś ( Tobi, Tobilek, Tobuś, Tob) jest wspaniałym; bardzo mądrym, posłusznym, czyściutkim psiakiem.
Często mówimy do niego "profesorek":). Szybko nauczył się i przystosował do naszego rozkładu dnia.
Gdy jedziemy do kogoś z wizytą po "zapoznaniu" się z domownikami leży koło nas i wszyscy się dziwią, że mamy takiego ułożonego psa.
Grzecznie siedzi sam w domku jak jesteśmy w pracy. Nigdy niczego nie pogryzł, nie nabrudził.
Podczas spacerków już nie ciągnie się na smyczy. Puszczony luzem oddala się ale sprawdza gdzie jesteśmy i wraca bez wołania.
Gdy biega na ogrodzie, na hasło "domek" od razu jest przy drzwiach:)).
Widać, jak jest bardzo szczęśliwy, że nareszcie ma swój dom, pontonik, który należy tylko do niego:).
Wszystkie zabawki są policzone i zawsze muszą leżeć blisko niego na JEGO posłaniu:).
Bardzo pokochaliśmy tego cudownego psiaka. Jest doskonałym towarzyszem i kumplem w każdej sytuacji. Prawdziwy skarb:).
Serdeczne dziękujemy wszystkim opiekunom i wolontariuszom za dotychczasową opiekę na Tobkiem, dzięki temu mamy SUPER PSA:).
Zachęcamy wszystkich do adopcji starszych piesków. " Młody pies to radość, starszy pies to skarb" to w 100% prawda.
Przy okazji chcielibyśmy podziękować osobom, które adoptowały z waszego schroniska pieski: Oldiego i Busię.
To było piękne i podniosło nas na duchu. Są jeszcze ludzie wrażliwi na krzywdę psiaków." Bufi mieszka w Jerzykowie pod Poznaniem :)
- grudzień 2015

"Bufi jest z nami już 9 miesięcy. Przesyłamy jego zdjęcia. Żyje mu się u nas bardzo dobrze, jest pełen energii. Chętnie się bawi nie tylko z nami ale i z innymi psami. Jest zdrowy (co widać na zdjęciach). 
Razem z Bufikiem pozdrawiamy Krotoszyn i życzymy innym psom, aby odnalazły swych nowych właścicieli.
Kacper K."
"Oto Pufi, którego zaadoptowaliśmy od Was na końcu lipca. Zdjęcia są z końca sierpnia. Teraz piesek wygrzewa się w domku i jest najwspanialszym przyjacielem!"
Peri pozdrawia :)

Reks po dwóch latach czekania, znalazł nowy dom :))


Maksio był u fryzjera :)


Bryś zamieszkał w Rawiczu :)


"Witam. Najlepsza wiadomość jest taka, że Bryś zrozumiał że żadne z nas nigdy nie zrobi mu krzywdy. Od kilku dni przychodzi do męża, wspina się przednimi łapkami i prosi żeby wziął go na kolana. Teraz mówimy, że mamy psa i pluszaka-maskotkę w jednym :)  Bardzo lubi wylegiwać się na naszych kolanach, wtedy zasypia i każda pozycja jest dla niego OK. Bardzo szybko przekonał się do szczotkowania sierści i sprawia mu to wielką przyjemność. Zdjęcia, które przesyłam najlepiej pokazują że Bryś wie, że JEST U SIEBIE. Pozdrawiamy serdecznie razem z Brysiem."   


A taki wierszyk otrzymaliśmy od nowej rodzinki Maksia ;)


"Nie daleko w Krotoszynie psiak spodobał się blondynie,była stronka o schronisku i o pewnym pięknym psisku.Popatrzyła se rodzinka cóż to taka mała psinka domu szuka,psa się pozbyć to nie sztuka zadumała się rodzinka.Zadzwonili do schroniska by uzyskać dane psiska no i takie miłe Panie miały bardzo dobre zdanie o Maksiulku którego rodzina nie chciała do schroniska go oddała.Pojechała blondyneczka do Pań miłych po yoreczka,Maksiu piesek małej wagi dużo jednak miał odwagi by swe pieskie zmienić życie kochać biegać tęsknić skrycie za drapaniem go za uszkiem biegać szukać go pod łóżkiem, ach co tu dużo opowiadać trza schronisku wszak pomagać:)Maks przyjaciel ukochany w dobre ręce zaś oddany ma rodzinkę teraz nową taką miłą odlotową i Fafika ma kompana co z nim w łóżku śpi do rana :)Ileż szczęścia i radości dają psiaki gryząc kości, kiedy idą tuż za domkiem i merdają swym ogonkiem oglądając się za siebie myślą sobie-jestem w niebie:)  Miłość może być tu wielka do yoreczka do kundelka do każdego innego psiaka co spotkała go udręka bo za bardzo serce pęka gdy się widzi psa w potrzebie można zrobić coś dla siebie....Dać promyczek im miłości i radości szczęśliwości.Gdy panuje znieczulica  a psy chowa zaś ulica..w Krotoszynie  zakąteczku  biorą psiaki do domeczku do schroniska gdzie dom mają biedne psiska... tam schronienie i jedzenie.Morał taki z tego wierszyka niech nam dobro nie umyka....otwierajmy serca dusze na męczarnie i katusze."
Florek (obecnie Blacki) w nowym domu :))


Nemo mieszka pod Poznaniem :) - listopad 2015
Maks zamieszkał w Choczu, niedaleko Pleszewa :) - listopad 2015


Halinka od lipca ma domek w Łodzi :) - listopad 2015


"Malinka jest cudowna, kochana i miziasta. Zawojowała nas w całości :). Jak przystało na panią w jej wieku rządzi całym domem, domaga się smaczków i pieszczot. Mimo choroby nadal zachowuje radość i dobrą kondycję, uwielbia tarmosić jeżyka i szczurka :). Co prawda ostatnio nieco przytyła, ale lekarz powiedział, że z dwojga złego lepiej, że tyje, bo to oznacza dobrą reakcję na leki. Mam nadzieję, że tak dobry stan zdrowia utrzyma się u mojej Kruszynki jak najdłużej."
Elinka zamieszkała w Łodzi :)


Robaszek od miesiąca ma dom w Miliczu :)
Minęły dwa lata odkąd Harry zamieszkał w Warszawie :)
- listopad 2015


Arczi pozdrawia z Krotoszyna :)) - listopad 2015

"Dzień dobry. Pozdrawiam serdecznie pracowników schroniska. Chcę poinformować, że piesek Arczi zaadoptowany w kwietniu br. czuje się wyśmienicie. Daje nam wiele radości i miłości. Nie wyrósł on jednak z fazy szczenięctwa i nadal gryzie i niszczy nasze rzeczy. Nie obce mu papcie, koce, pościel itp. Największym osiągnięciem w gryzieniu jest jednak tapczan, który ewidentnie mu smakował :) Uwielbia kopać w ogródku wieeeelkie doły, zatem nie jest problemem wpaść w nie i skręcić sobie nogę :))) Nasz pupil zaliczył również fryzjera, jednak nie przepada za takimi stylizacjami - woli mieć długą i brudną sierść. Nie lubi się kąpać, ale grzecznie poddaje się temu zabiegowi. Najbardziej ciekawi go życie poza ogrodem i spacery, które wyglądają tak, jakby to on wyprowadzał mnie na spacer :). Bardzo lubi kury,takie gdaczące ... no i jak przystało na prawdziwego faceta uwielbia grać w piłkę :) W załącznikach parę fotek naszego psiaka.

Pozdrawiam serdecznie – Daria B. z Krotoszyna"
Maja zamieszkała w Lubsku - październik 2015 :)


Zojka zamieszkała w Ostrowie Wlkp - październik 2015 :)
Sopelek zamieszkał w Warszawie :) - październik 2015
Franek (obecnie Moris) i Leoś (obecnie Ajron) zamieszkały pod Poznaniem :)
- październik 2015
Dik (obecnie Pikuś) pozdrawia :) - październik 2015
Riva na jesiennym spacerze w Rydzynie ;) - październik 2015


Klusia (obecnie Luna) pozdrawia :)) - październik 2015
Alusia zwana Haliną pozdrawia :)) - październik 2015


Mrówka ma życie pełne wrażeń i pozdrawia z Katowic :) - październik 2015


Emilka od lutego 2015r. jest szczęśliwa w nowym domu :) - październik 2015
Charlie (zwany obecnie Juniorem) zamieszkał w Poznaniu :) - październik 2015
Robaszek zamieszkał w Miliczu :) - październik 2015


Bob w wakacje zwiedzał Pieniny :))
Mika pozdrawia z Krakowa :)) - październik 2015


Vila od maja ma super domek w Strzegomiu :)
- październik 2015
Eri pozdrawia z Poznania :)) - październik 2015Holly pozdrawia :)"Witam, to już pół roku przeszło, jak Goldi (Holly) jest z nami. Zwana jest Goldi, Bunią,Niedźwiedziem, Lwem, Dzidzią ale najchętniej reaguje na Goldinka ;-)
Odżyła, biega bez smyczy i trzyma się blisko. Chodzi ze mną nawet do łazienki, szaleje z radości jak wracamy po pracy do domu. Codziennie rano przychodzi nas budzić-tłucze ogonem w stolik nocny ;-) Najpierw nasza sypialnia, potem pokój córeczki. Najchętniej śpi w łazience albo na schodach, choć ma swoje legowisko. Uwielbia arbuza ;-) Jest mistrzem w podkradaniu kanapek naszykowanych do pracy i rozpakowywaniu ich z folii. Wynosi zabawki z pokoju dziecka i zanosi na swoje legowisko.
Nie wiem jak to mogło być gdy jej nie było ;-)

Operowaliśmy ja po raz drugi, usunięta jest druga listwa mleczna, bo pojawiły się tam guzy.
Jest zdrowa i pełna życia.
Dziękujemy że nam zaufaliście i oddaliście nam tak cudownego psa. Ma swoje za pazurkami ale to jest nic w porównaniu z tym, co nam daje.
Przesyłamy kilka zdjęć.

Ania I Konrad"
Kreska (obecnie Lucy) zamieszkała w Warszawie :)) - październik 2015
Rulon już rok od adopcji :)) - październik 2015


"Witam :)

6 września minął rok od kiedy jesteśmy rodzinką z Rulonem :) Przesyłam troszkę zdjęć, choć przyznam, że ciężko było wybrać... :P
Luluś jest cudownym pieskiem, bardzo mądrym i uczuciowym. Uwielbia się przytulać. Chętnie wita się z innymi pieskami, ale szczekających maluchów się boi - najczęściej są to pieski w typie york ;) Do obcych raczej nie podchodzi, jeśli już to z wielkim dystansem i najlepiej jakby na niego nie reagowali. Ma swoich ulubieńców poza domownikami, których zawsze radośnie wita merdając ogonkiem i skacząc na kolanka ;) Szczęśliwy jest, gdy może pobiegać sobie w parku - wtedy zawsze spaceruje luzem.
Niemal na każdym spacerze wywęszy jakiegoś krecika - obwodnica jest przekopana ;) Uwielbia też szaleństwa ze swoim młodszym "kuzynem" Riko (ten kudłaty, biało-czarny na zdjęciach). Czasem coś pogryzie... Potem okazuje skruchę a Matka wybacza :P
W tym roku spędziliśmy pierwsze wspólne wakacje nad morzem - Rulon buszował w piasku, ale do wody nie wszedł :) Na plaży nie mieliśmy z nim żadnego problemu - był najgrzeczniejszym plażowiczem :D Nie wyobrażam sobie by mógł z nami nie jechać. W zeszłym tyg. mieliśmy pierwsze rozstanie na 2 dni. Został w domu z "nianią" ;), tzn moją bratanicą, którą lubi. Smutny był a jak wróciliśmy to skakał z radości i nie odstępował na krok :) Mój synuś :D
To tak pokrótce ;)
Dziękuję za Rulona, po raz enty :D
Pozdrawiam serdecznie TOZ w Krotoszynie :)"

Stareńki Tuptuś miał niesamowite szczęście - znalazł domek w Poznaniu !!!
Dziękujemy !!!!!!!!!

po ogoleniu futerka :)


Fela pozdrawia z nowego domu :) - październik 2015


Kropka w nowym domu pod Wrocławiem - październik 2015 :))
Buko (obecnie Maksio) mieszka w Krotoszynie :)


Karotka - wrzesień 2015 :)


Bono pozdrawia :) - wrzesień 2015


Malinka zamieszkała w Zdunach :)) - wrzesień 2015


„Malinka zwana teraz Milka czuje się w nowym domu dobrze, jest kochana przez wszystkich domowników i zapraszana do zabawy przez psa rezydenta, który ją zaakceptował, no i najważniejsze wszystkiego ją uczy i razem śpią :) „


Migotka pozdrawia Schronisko :) - wrzesień 2015

 

„Gdy zostaje sama w domku potrafi przez chwilę zużyć więcej papieru toaletowego niż 2 osoby przez tydzień.... Oczywiście w ramach ćwiczeń rekreacyjnych... Zabawa na pierwszym miejscu... No i uwielbia świecące piłeczki z kolcami... Potrafi nawet łapką rozłączyć telefon.. takie to cudo na czterech łapkach!”Didi (obecnie Tori) pozdrawia z Warszawy :) - wrzesień 2015

 

"Witam :)
Tori stała się nieodłącznym członkiem naszej rodziny i nikt już nie wyobraża sobie życia bez niej. Od pewnego czasu wychodzi na spacery. Z początku niepewnie chodziła po lesie obok naszego domu, ale szybko jej to przeszło i czasem trudno ją zmusić do powrotu do domu :) Inne psy uwielbia (zwłaszcza te kilka razy większe) i zachęca je do zabawy. Obcych ludzi natomiast się boi i chowa się między naszymi nogami. Niedawno miała także okazję pojechać z nami na swoje pierwsze wakacje nad morzem. Była bardzo szczęśliwa możliwością wybiegania się (nie wiadomo czemu na piasku zaczyna wariować :) ) czy pogonieniu paru ptaszków.
Pozdrawiamy
Kasia, Monika, Paweł oraz Tori
"

Cudna Korba śle nowe foty :) - wrzesień 2015
To już rok jak Dafi zamieszkał w Miliczu !!!
- wrzesień 2015

Napi zamieszkał w Nowej Rudzie :) - wrzesień 2015


Frajda pozdrawia :)) - wrzesień 2015


Zyzia (obecnie Sówka) zamieszkała w Wieszkowie :) - sierpień 2015

 

"Otóż Zyzia nazywa się teraz Sówka :) Jest wspaniałym i mądrym psem. Bardzo szybko się uczy, jest ciekawa świata, w domu jest bardzo grzeczna, od razu wiedziała, że jej miejsce jest na kocyku. Pokazuje nam gdy chce wyjść na dwór żeby się załatwić. A do tego całą sobą okazuje nam miłość, a my oczywiście jej. Uczymy ją chodzić na smyczy bo ciągnie niemiłosiernie, od razu widać, że to haszczak P; Ale ona jest po prostu głodna świata, którego dopiero teraz się uczy. Puszek i suchej karmy nie chciała jeść, więc zajada gotowane mięso z warzywami, a z czasem przejdziemy na dietę BARF. To pokrótce tyle.
Bardzo dziękujemy, że dzięki Wam mamy takiego wspaniałego psiaka :)
Życzymy Wam aby wszystkie psiaki znalazły dom.
Pozdrawiam serdecznie"

A u Hyzi pełno wrażeń :)) - sierpień 2015

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Metamorfozy XXIX