Odwiedzin: 2133 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u

O nasJesteśmy krotoszyńskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Towarzystwo funkcjonuje w Krotoszynie od kilkunastu lat, ale od maja 2010 roku istnieje nowy Zarząd, który rozpoczął intensywne działania na rzecz bezdomnych zwierząt z Miasta i Gminy Krotoszyn.

Wszyscy członkowie krotoszyńskiego Towarzystwa są wolontariuszami - za swoją działalność nie pobierają wynagrodzenia.

Główną działalnością Towarzystwa jest prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Sprawujemy opiekę i nadzór nad Schroniskiem na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Międzygminnym EKO SIÓDEMKA. W tym celu Towarzystwo zatrudnia trzech pracowników - opiekunów zwierząt.

Od maja 2010 roku w Schronisku dokonaliśmy szeregu zmian. Zostały wybudowane nowe boksy a juĹź istniejące są systematycznie odnawiane. W kilkunastu boksach zostały połoĹźone płytki, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie w nich czystości. W 2011 roku miasto zadaszyło jeden z korytarzy między boksami i zostało odnowione pomieszczenie socjalne dla pracowników.
Niestety w Schronisku brakuje wybiegu i zwierzęta są zmuszone długotrwale przebywać w zamknięciu, zdane tylko na spacery z wolontariuszami.
Krotoszyńskie Schronisko jest bardzo małe i zajmuje powierzchnię niespełna 800 m2, brakuje w nim pomieszczenia dla zwierząt chorych, pomieszczeń socjalnych, pomieszczeń dla nowo przybyłych zwierząt, które powinny odbyć kwarantannę.
W Schronisku jest miejsce na 80 psów, niestety psów bezdomnych jest na tyle duĹźo, Ĺźe często jesteśmy zmuszeni umieszczać je w hotelikach lub domach tymczasowych.
Wszystkie psy schroniskowe są oznakowane mikrochipem, posiadają książeczki zdrowia, podstawowe szczepienia. Każdy dorosły pies jest poddany zabiegowi kastracji a suczka sterylizacji. Towarzystwo zapewnia opiekę weterynaryjną i przeprowadza konieczne zabiegi operacyjne.
Dzięki wspólnemu zaangaĹźowaniu Zarządu i członków Towarzystwa, pracowników Schroniska i Wolontariuszy zdecydowanie poprawiły się warunki zwierząt przebywających w Schronisku.

Towarzystwo zajmuje się szeregiem działań zmierzających do poprawy świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony zwierząt i opieki nad zwierzętami.
Strona internetowa, którą prowadzimy promuje adopcję psów i kotów. Schronisko ma teĹź swój profil na facebook-u. Krotoszyńskie psy są dodatkowo stale ogłaszane na kilkudziesięciu innych stronach internetowych. Działania te zdecydowanie zwiększają adopcję naszych zwierząt, które trafiają do domów w róĹźnych częściach Polski i za granicą.

Krotoszyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przeprowadza równieĹź interwencje w sprawie maltretowanych zwierząt.

ZARZĄD
Prezes - Magdalena Kowal
Wiceprezes - Bogna GoĹşdziewicz
Skarbnik - Anna Kubiak
Sekretarz - Wojciech KrzyĹźanowskiNASZE KONTO

Santander Bank Polska 92 10901157 0000 0001 1429 1010

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
Oddział w Krotoszynie
ul. Ceglarska 11
63-700 Krotoszyn


 Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - O nas