Odwiedzin: 13009 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

202022
sierpnia
Co dalej z krotoszyńskim schroniskiem !!?


‼️Apelujemy do Związku Międzygminnego Eko Siódemka i wszystkich Burmistrzów/Wójtów gmin członkowskich o podjęcie pilnych działań w celu dostosowania obiektu schroniska do nowych przepisów prawnych, które wejdą w życie z dniem 27 stycznia 2023 roku.
 
W dniu 30 czerwca krotoszyński oddział Towarzystwa informował Związek Międzygminny Eko Siódemka i Burmistrzów gmin związkowych o konieczności zmian, wcześniej takie pismo wpłynęło od Powiatowej Inspekcji Weterynarii. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Nowelizacja Rozporządzenia wprowadza istotne, pozytywne przepisy prawne mające na celu poprawę dobrostanu zwierząt przebywających w schronisku.
 
NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY mające olbrzymie znaczenie w funkcjonowaniu krotoszyńskiego schroniska!
 
➡️ W dniu 26 stycznia 2022 roku zostało ogłoszone nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 stycznia 2022 roku w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U.2022 poz. 175).
 
Rozporządzenie zmienia diametralnie warunki utrzymania zwierząt, precyzując minimalną powierzchnię dla psów w kojcu, z wyjątkiem powierzchni zajmującej przez legowisko lub budę:
 
- dla psów poniżej 20kg masy ciała – minimalna powierzchnia kojca 4m2 (2m2 dodatkowo dla każdego psa przebywającego w grupie),
- dla psów od 20kg – 30kg masy ciała - minimalna powierzchnia kojca 6m2 (3m2 dodatkowo dla każdego psa przebywającego w grupie),
- dla psów powyżej 30kg masy ciała - minimalna powierzchnia kojca 8m2 (4m2 dodatkowo dla każdego psa przebywającego w grupie).
 
Schronisko dla bezdomnych psów w Krotoszynie dysponuje 38 boksami, w tym:
 
18 boksów o powierzchni 6,6 m2
19 boksów o powierzchni 4,40 m2
1 boks o powierzchni 5,72 m2
Od powierzchni boksów należy odjąć miejsce zajmowane przez legowisko/budę, których średnia wielkość podstawy wynosi 0,7 m2.
 
Największe boksy w krotoszyńskim schronisku mają powierzchnię 6,6m2. Odliczając powierzchnię zajętą przez 2 budy, licząc minimalną ich wielkość (0,8m x 0,9m), powierzchnia, która zostaje dla psów w kojcu to 5,20 m2. Pozostawiając jedną budę w boksach, powierzchnia wyniesie 5,90 m2. Po wejściu w życie Rozporządzenia żaden boks nie spełni norm dla psa o wadze między 20-30kg masy ciała i powyżej 30kg. Schronisko, zgodnie z Rozporządzeniem, może od stycznia 2023 roku pomieścić jedynie psy o wadze do 20kg, w ilości odpowiadającej ilości boksów spełniających minimalne wymagania czyli 19 sztuk. W tym, z 19 boksów należy usunąć jedną budę z obecnie wstawionych dwóch.
 
19 boksów o powierzchni 4,40 m2 z umieszczoną pojedynczą budą, nie spełni przepisów Rozporządzenia.
Podsumowując należy uznać, że schronisko w Krotoszynie w obecnej formie, po wejściu w życie Rozporządzenia, może pomieścić jedynie 19 psów o wadze do 20 kg masy ciała bądź od 20 do 30 kg masy ciała (jednak w tym przypadku boksy minimalnie nie spełniają wymogów, pomimo usunięcia z nich jednej budy).
Przy stale dużej liczbie bezdomnych psów na terenie, które obsługuje krotoszyńskie schronisko, konieczność powiększenia obiektu jest bezdyskusyjna.
 
➡️ DODATKOWO!
 
Schronisko cały czas nie stwarza możliwości zapewnienia miejsca dla kotów, które nie są kotami wolno żyjącymi. Towarzystwo od wielu lat stara się zapewnić bezdomnym kotom z terenu 5 gmin miejsca w domach tymczasowych, jednak przy obsłudze tak dużego terenu, opieka nad wszystkimi zgłaszanymi przez mieszkańców kotami, nie jest możliwa.
 
Pomocy wymagają zwłaszcza koty po wypadkach bądź chore, których po leczeniu w gabinecie weterynaryjnym, nie ma gdzie umieścić. W obowiązku gmin jest zapewnienie miejsca dla bezdomnych kotów na terenie schroniska. Obecnie Towarzystwo wyręcza gminy w tym zakresie i ponosi koszty związane z ich utrzymaniem.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Krotoszynie wnosi o podjęcie działań zmierzających do budowy nowego obiektu na terenie gminy Krotoszyn, który spełni przepisy Rozporządzenia. Nowe schronisko jest konieczne dla zapewnienia miejsca dla wszystkich bezdomnych zwierząt z terenu gmin zrzeszonych w Związku Międzygminnym Eko Siódemka.
 
Jednocześnie członkowie Towarzystwa i Wolontariusze są niezmiennie zdeterminowani by wesprzeć gminy w tym działaniu.
 
TOZ Krotoszyn

Dodane przez: Magda


172022
lipca
Kociaki do adopcji !

W naszym domu tymczasowym przebywają dwa kociaki ❤

Franuś (czarno-biały) został wyciągnięty przez straż pożarną z rury. Niestety jego rodzeństwo nie przeżyło. Franek miał sporą ranę na łapie, która została oczyszczona i zszyta. Wszystko ładnie się goi a Franuś okazał się cudownym pieszczochem ☺️
 
Emil to nasza czarna pantera 😄 Wszędzie go pełno, uwielbia się bawić, jest szybki jak błyskawica i niech nikogo nie zwiedzie jego niewinna minka 😆 Przekochany kocurek, z którym na pewno nikt się nie będzie nudzić ❤

Kontakt, TOZ Krotoszyn - 660662191, 660662171
 
(nie odpowiadamy na sms-y, preferujemy kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku, w godz. 11:00 - 20:00)
 


Dodane przez: Magda


12022
lipca
1 lipiec - Dzień Psa :)Dziś Dzień Psa ❤

Dbajcie o swoje psiaki, nie zapominajcie o tych bezdomnych, których w okresie wakacyjnym przybywa w schronisku. Jak tylko się trochę ochłodzi, zapraszamy na spacery z naszymi podopiecznymi 😊

Dodane przez: Magda


72022
czerwca
Nasze staruszki czekają na pomoc!


 

Kochani, obecnie na terenie schroniska mamy sporo starszych psów. Wiele z nich ma dolegliwości związane z wiekiem, przede wszystkim zwyrodnienia stawów i okresowe problemy z poruszaniem się. W tym czasie są leczone przeciwbólowo, tak by poprawić ich komfort życia. Leczenie takie jednak ma sporo efektów ubocznych, co niesie określone konsekwencje dla innych organów, w tym obciąża wątrobę.
 
Dobre skutki u takich psów ma zastosowanie raz w miesiącu iniekcji lekiem Librela, który jest dobrze tolerowany a jednocześnie przynosi ulgę w bólu. Obecnie ten lek otrzymała Nojra, ale mamy kilka innych kandydatów do leczenia i bardzo nam zależy, żeby poprawić ich samopoczucie, przede wszystkim likwidując objawy bólowe bez efektów ubocznych.
Jedna iniekcja to koszt ponad 150zł a przy stosowaniu w każdym miesiącu u kilku psów, to już spory wydatek 🙁 Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszych staruszków, które i tak nie mają łatwego życia w warunkach schroniskowych.
 
NASZE KONTO
SANTANDER Bank Polska 92 10901157 0000 0001 1429 1010
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
Oddział w Krotoszynie
ul. Ceglarska 11
63-700 Krotoszyn
 
z dopiskiem - na starsze psy

Dodane przez: Magda


282022
maja
Każda złotówka ratuje życie!


 

Nasi Drodzy, w każdym miesiącu zgłaszanych jest do nas mnóstwo interwencji. Staramy się reagować na każde zgłoszenie, choć niekiedy czas oczekiwania jest długi 😞

Jak wiecie działamy w ramach wolontariatu. Jednak nie tylko czas wolontariuszy jest ograniczony. Każda taka interwencja zakończona odbiorem zwierzęcia jest związana z dużym kosztem, w tym przede wszystkim koniecznego leczenia.

 
Trafiają do nas zaniedbane zwierzęta, co sprawia, że odbiór ich jest tak naprawdę początkiem interwencji. Potem zaczyna się dopiero cała procedura – obdukcja, badania, leczenie, operacje, kąpanie, golenie skołtunionej sierści, specjalistyczne żywienie. Nie wspominając o zawiadomieniach pisanych do Policji, burmistrza, gromadzeniu dowodów, przesłuchaniach itd.
 
Nim podejrzanemu zostanie postawiony akt oskarżenia, z reguły mija kilka miesięcy. My w tym czasie musimy leczyć każde z odebranych zwierząt. Ściągnięcie kosztów od sprawcy często jest nieskuteczne. Tylko w zeszłym roku skierowaliśmy do komornika kilkanaście niezapłaconych należności z prawomocnych wyroków.
W tym roku na podstawie art.7 ust 3 Ustawy o ochronie zwierząt, odebraliśmy 14 psów, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszej działalności interwencyjnej. Każda kwota, którą uda nam się wyegzekwować z wyroków, jest przeznaczana na kolejne potrzebujące zwierzęta. Jednak bilans zawsze jest ujemny.
 
Każda, nawet najmniejsza wpłata może przyczynić się do uratowania kolejnego życia ❤
 
SANTANDER Bank Polska 92 10901157 0000 0001 1429 1010
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
Oddział w Krotoszynie
ul. Ceglarska 11
63-700 Krotoszyn
➡️z dopiskiem - na działalność interwencyjną

Dodane przez: Magda


272022
kwietnia
Zostań opiekunem wirtualnym :)


 

Opiekun wirtualny, to osoba, która chce pomóc konkretnemu zwierzęciu, poprzez regularne wsparcie finansowe. Często jest to osoba, która nie może bezpośrednio podarować czworonogowi domu a chciałaby wesprzeć je w tym trudnym etapie życia, jakim jest bezdomność.
 
Nasze zwierzęta mają to szczęście, że duża część z nich ma swoich opiekunów wirtualnych, za co chcielibyśmy Wam bardzo podziękować ❤️ Dzięki regularnym wpłatom Wasi podopieczni mają zapewnioną dobrej jakości karmę a zwierzęta chore, pełną diagnostykę i karmę specjalistyczną.
 
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona opiekunów wirtualnych i zdecyduje się na taką formę pomocy, obok opisu zwierzaka na naszej stronie, pojawi się informacja o wirtualnym opiekunie 🙂 Takim opiekunem może być osoba prywatna, szkoła, klasa, firma. Wystarczy wysłać do nas wiadomość mailową, w której podasz imię wybranego psa a także informację kogo wskazać w zakładce - opiekun wirtualny (imię, nick, firma, szkoła, klasa).
Powiadomimy Ciebie, jeśli wybrane zwierzę znajdzie dom. W każdej chwili możesz też zrezygnować z adopcji wirtualnej.

 
Najbardziej tej formy pomocy potrzebują psy starsze, które wymagają większych wydatków na opiekę weterynaryjną a jednocześnie mają mniejszą szansę na pełną adopcję.
Comiesięczne wpłaty w kwocie 35zł są dokonywane na nasz konto. W tytule przelewu jest wpisywane imię zwierzęcia - opieka wirtualna.
 
TOZ Krotoszyn i ekipa schroniska!

Dodane przez: Magda


172022
kwietnia
Wesołych Świąt !!Łapiemy z naszymi podopiecznymi pierwsze ciepłe dni i życzymy Wam - Wolontariuszom, Darczyńcom, Adoptującym, sympatykom schroniska - zdrowych i spokojnych Świąt, w gronie najbliższych - ludzi i zwierząt 🐾🐥☀️

Dodane przez: Magda


272022
lutego
Rufinek !!


 

Rufi to kolejna bieda na naszym pokładzie 🙁
Psiak trafił do nas po wypadku, z skomplikowanym złamaniem łapy. Czeka go poważna operacja. Dodatkowo Rufi jest bardzo zaniedbany, w tym stan uzębienia jest opłakany i wymaga gruntownego przeglądu i resekcji części zębów.
Koszt operacji będzie spory 🙁 Jeśli ktoś z Was mógłby nas wesprzeć w leczeniu Rufiego, to bardzo prosimy o wpłaty na psiaka ❤
 
SANTANDER Bank Polska 92 10901157 0000 0001 1429 1010
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
Oddział w Krotoszynie
ul. Ceglarska 11
63-700 Krotoszyn
 
z dopiskiem - dla Rufiego

Dodane przez: Magda


52022
lutego
Dziękujemy !!


 

Minął pierwszy miesiąc nowego roku, w którym postanowiliśmy wrócić do podziękowań dla naszych Darczyńców, których trochę zaniedbaliśmy a tylko dzięki Wam jesteśmy w stanie działać w zakresie, który nie byłby możliwy bez Waszego wsparcia ❤
 
Wpłaty Darczyńców umożliwiają wyjście poza minimum w utrzymaniu zwierząt i zapewnienie im dobrej jakości karmę, na którą niewątpliwe zasługują, dodatkowe szczepienia, diagnostykę starszych psów i ich suplementację a także zakup karm specjalistycznych – w tym dla psów z chorobami trzustki, wątroby, czy alergicznymi.
Dziękujemy zwłaszcza opiekunom wirtualnym naszych podopiecznych, zarówno tym nowym jak i tym, którzy od lat wspierają wybrane przez siebie psiaki 🐾 ❤
 
Mamy nadzieję, że pozostaniecie z nami przez kolejny rok i wspólnie zadbamy o schroniskowe zwierzęta – porzucone przez właścicieli bądź odebrane interwencyjnie z miejsc, gdzie nigdy nie powinny się znaleźć!
 
Dziękujemy Darczyńcom:
 
Lucynie K. - 400zł – na czworonożnych podopiecznych lub wybieg,
Katarzynie K. – 25zł – przelew na pieski nie na fajerwerki 🙂,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Rubi,
Nicole B. – 30zł – dla piesków,
Alinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Marian,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Rex,
Natalii G. – 50zł – adopcja wirtualna – Stefan,
Oldze B. – 10zł – przelew,
Agnieszce N. – 35zł – adopcja wirtualna – Kubuś,
Barbarze C. – 40zł – adopcja wirtualna – Tiffi,
Annie i Krzysztofowi Z. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Gordon,
Filipinie G. – 35zł – bieżące potrzeby schroniska,
Maciejowi W. – 50zł – od Alika 😉,
Gabrieli G. – 40zł – Od Rivy na potrzeby schroniska,
Piotrowi H. – 50zł – adopcja wirtualna – Tequila,
Marcie K. – 40zł – na działalność schroniska,
Agnieszce H. – 50zł – na potrzeby schroniska,
Marcie W. – 35zł – adopcja wirtualna – Falko,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Marcie G. – 10zł – przelew środków,
Natalii Z. – 35zł – podopieczny,
Paulinie K. – 50zł – wsparcie schroniska w Krotoszynie z pozdrowieniami od Funi,
Agacie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Felix,
Katarzynie M. – 50zł – adopcja wirtualna – Goja,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Pianka,
Annie P. – 1000zł – od Przyjaciół z Sygnity 🙂,
Idze B. – 30zł – dla psiaków,
Maji M. – 50zł – od Iskry i Klopsa,
Magdalenie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Ryśka,
Karolinie K. – 30zł – dla zwierzaków,
Henrykowi M. – 80zł – adopcja wirtualna – Gustaw i Tuniek,
Markowi F. – 5zł – nakarm psa,
Pawłowi R. – 70zł - Black Crackle MOHAA Clan – adopcja wirtualna – Rero i Gordon,
Marcie M. – 35zł – adopcja wirtualna – Bora,
Monice P. – 100zł – na potrzeby schroniska,
Iwonie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Karmelek,
Karolinie W. – 70zł – adopcja wirtualna – Nali i Rexa,
Justynie S. – 35zł – adopcja wirtualna – Persi,
Markowi F. – 10zł – przelew,
Małgorzacie O. – 50zł – darowizna,
Aleksandrze W. – 35zł – adopcja wirtualna – Loka,
Iwonie M. – 30zł – wpłata charytatywna,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna Etna,
Radosławowi C. – 35zł – adopcja wirtualna – Groszek,
Marysi S. – 35zł – adopcja wirtualna – Karol,
Agacie G. – 30zł – dla potrzebujących zwierząt,
Agacie M. – 50zł – darowizna Felek,
Emilii S. – 50zł – adopcja wirtualna – Pyrek,
Darii R. – 100zł – dla najstarszych piesków w schronisku,
Karolinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Fido,
Grzegorzowi Ć. – 100zł – na koty,
Marioli P. – 50zł – na koty,
YELLOW TAPIR FILMS SPÓŁKA Z o.o. – 35zł – adopcja wirtualna – Jadzia,
Pawłowi K. – 50zł – na koty,
Ewie C. – 100zł – wpłata,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Zina,
Renacie E. -100zł – na koty,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Rex,
Oldze B. – 10zł – przelew,
Agnieszce N. – 35zł – adopcja wirtualna – Atos,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Rubi,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Gordon,
Barbarze C. – 40zł – adopcja wirtualna – Tiffi,
Annie i Krzysztofowi Z. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Maciejowi W. – 50zł – od Alika,
Alinie i Dariuszowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Marian,
Paulinie K. – 50zł – adopcja wirtualna – Balto,
Natalii G. – 50zł – adopcja wirtualna – Stefan,
Filipinie G. – 35zł – na bieżące potrzeby schroniska,
Aleksandrze W. – 35zł – adopcja wirtualna – Loka,
Marcie K. – 40zł – na działalność schroniska,
Tomaszowi H. – 50zł – adopcja wirtualna – Tequila,
Justynie S. – 35zł – adopcja wirtualna – Persi,
Ilonie G. i Marzenie A. – 30zł – na leczenie psów,
Ilonie M. – 50zł – adopcja wirtualna – Thiago.
 
TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: Magda


172022
stycznia
Twój 1% ma wielką moc :)


 

Nasi Drodzy, zbliża się okres rozliczeń podatkowych i możliwości przekazania swojego 1% podatku na wybraną organizację. Wasz 1% ma olbrzymią moc i może uratować czyjeś życie, wesprzeć edukację, działalność kulturalną, sportową czy inną, która jest Wam bliska 🧡 Nam od lat leży na sercu dobro zwierząt 🐾
 
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami jest organizacją pożytku publicznego, a więc każdy podatnik może przekazać nam swój jeden procent podatku.
Krotoszyński oddział TOZ, dzięki Wam, corocznie otrzymaną kwotę wykorzystuje na działania lokalne na rzecz zwierząt. Zgodnie ze statutem organizacji:
 
- interweniujemy w sprawach dotyczących znęcania nad zwierzętami,
- poprawiamy jakość życia zwierząt przebywających w schronisku,
- wspieramy społecznych karmicieli kotów bytujących w przestrzeni publicznej,
- prowadzimy działania zmierzające do zapobiegania bezdomności zwierząt, w tym sterylizację kotów wolnożyjących.
 
➡️ Jeśli nasze działania są Tobie bliskie i chcesz je wesprzeć, w rocznym zeznaniu podatkowym PIT należy wpisać KRS: 0000154454, natomiast w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, jako cel szczegółowy: Oddział w Krotoszynie.
 
TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69