Odwiedzin: 272 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

202016
marca
Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy Darczyńcom :)

Ewelinie O. – 30zł – na potrzeby schroniska,
Paulinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ori,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Black Crackle MOHAA Clan – 70zł – adopcja wirtualna – Dorka i Mami,
Magdalenia K. – 40zł – adopcja wirtualna – Till,
Mirosławie W. – 70zł – na potzreby schroniska w Krotoszynie,
Agacie F. – 40zł – adopcja wirtualna – Kolka,
Piotrowi H. – 35zł – adopcja wirtualna – Tako,
Julii M. – 30zł – darowizna na Albi z Rawicza,
Annie G. – 20zł – darowizna na Albi z Rawicza,
Katarzynie S. – 20zł – z pozdrowieniami od Lupuska :),
Michalinie K. – 20zł – darowizna na Albi z Rawicza,
Krzysztofowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Aleks,
Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,
Weronice W. – 20zł – darowizna na Albi z Rawicza,
Janowi F. – 30zł – darowizna na Albi z Rawicza,
Marcie K. – 25zł – darwizna na Albi z Rawicza,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Marcie B. – 50zł – darowizna na Albi z Rawicza,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Hana,
Aleksandrze H. – 5zł – darowizna na Albi z Rawicza,
Markowi P. – 37,27zł – adopcja wirtualna – Alik,
Maricie K. – 300zł – darowizna na Albi z Rawicza,
ElĹźbiecie K. i Fabianowi K. – 50zł – na cele statutowe TOZ,
Martynie R. – 50zł – darowizna na Albi z Rawicza,
Jolancie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Boston,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna.
 

Dziękujemy Pani Klaudi za przekazaną karmę :)
Dziękujemy Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie :)


 

Dziękujemy Panu, który przyniosł do schroniska koce i kołderki do ocieplenia bud :)
Dziękujemy Pani Reginie Kromarek ze sklepu Regstyl za przekazane rzeczy do ocieplenia bud :)
Dziękujemy Zespołowi Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie :)
Dziękujemy Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu w Miliczu :)
Dziękujemy Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krotoszynie :))
Dziękujemy Pani, która zakupiła piękne posłanko dla psiaków i przysmaki :)Dodane przez: Magda


192016
marca
Cuda się zdarzają !!!!

Czy cuda się zdarzają? Owszem, zdarzają się jak najbardziej. Bywa, że cuda te zauważamy przez przypadek, tak jak ten cud. Nieco połowiczny dla nas, ale mamy nadzieję że ktoś z Was uczyni go cudem kompletnym...Dla niego, dla Oskara...

Oskar był psem zupełnie dzikim, biegał sobie po lesie, nieraz widywano go jak w świetnej komitywie hasał z dziką zwierzyną. Takie było Ĺźycie Oskara od kiedy ktoś go porzucił. Zgłoszony do odłowienia w końcu trafił pod nasze skrzydła. Nie było łatwo. Oskar nie chciał współpracować, nie potrzebował człowieka do szczęścia, nie ufał. Praca z Oskarem nie naleĹźała do najprostszych. Spacery? Oskar leĹźy i się nie rusza...Tylko determinacja i upór wolontariuszy doprowadziły Oskara do stanu w którym mógł iść do adopcji.

Kochany, wypieszczony, nadal nieco nieufny ale otwarty i skupiony na człowieku. Znalazł się dom. Oskar był w nim kilka dni i zniknął. Mimo naszych zaleceń, próśb, mimo tego Ĺźe znali jego historię i wiedzieli jak wiele uwagi wymaga.

Szukaliśmy go całymi tygodniami, zjeździliśmy sąsiednie gminy, rozwiesiliśmy ogłoszenia bo rodzina adopcyjna zupełnie nie poczuła się w obowiązku. W końcu straciliśmy nadzieję na jego odnalezienie, jedyne co pozostało to wiara w to, że Oskar da radę, że może gdzieś tam biega po lesie jak kiedyś ,a dobrzy ludzie go dokarmiają.

Nie zapomnieliśmy o nim, nasi wolontariusze teĹź pamiętali Oskara i po dwóch latach, zupełnie przypadkiem nasza Wiktoria zauwaĹźyła go na stronie przytuliska. Ekspresowa wymiana zdjęć, informacji i wielka radość, bo moĹźe to on, NASZ OSKAR! Dzisiaj wiemy juĹź, Ĺźe to on :) Odłowiony przez nich rok temu...Cały jeden rok, pierwszy po zniknięciu Oskara pozostanie jego tajemnicą...

Pojechaliśmy po niego od razu, chcieliśmy zabrać do nas, ale na miejscu wszystko wyglądało inaczej. W naszym schronisku jest 85 psów, tam 14, codziennie są wolontariusze, codziennie ktoś przytula Oskara, ktoś o niego dba i go kocha. Wiedzą Ĺźe jest wyjątkowy, delikatny i wraĹźliwy. Wiedzą, Ĺźe potrzebuje wyjątkowego domu, takiego mądrego i na zawsze. PomóĹźcie nam go szukać. Minęły dwa lata, Oskar tym samym o dwa lata starszy. Nieco bardziej zmęczony Ĺźyciem.

JeĹźeli nikt z Was nie moĹźe go przygarnąć, to moĹźe zechcecie wesprzeć go finansowo . Znajdziemy dla niego domowy hotel, Ĺźeby mógł spokojnie czekać na własną kanapę, nie w kojcu. Prosimy teĹź o udostępnianie Oskara na fb, moĹźe komuś drgnie serce na jego widok, moĹźe ktoś pokocha naszego Oskara.
 Oskar jeszcze pod naszą opieką, ponad 2 lata temu:

https://picasaweb.google.com/117700433488888283254/OSKAR

Dodane przez: Magda


172016
marca
!!! AKCJA "Przytul zwierzaka ze schroniska" !!!

POLUB NAS I POMAGAJ ZWIERZAKOM W AKCJI "PRZYTUL ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA"

 

IDZIE WIOSNA kaĹźdemu z nas przyda się fajna koszulka, a kaĹźdemu ze zwierzaków ze schroniska przyda się miska wypełniona jedzeniem. Co łączy koszulkę i zwierzaki ze schroniska?

Akcja PRZYTUL ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA organizowana przez Schronisko w Krotoszynie we współpracy z MojaKampania.pl

CEL AKCJI: Zakup karmy dla psów i kotów ze schroniska w Krotoszynie

POMAGAJ NA DWA SPOSOBY:

1. KUP KOSZULKĘ LUB TORBĘ Z NASZYM NADRUKIEM
KaĹźda kupiona koszulka lub torba pozwoli na zakup karmy dla psów i kotów znaszego schroniska. Jedna koszulka to minimum pięć nakarmionych mordek i pyszczków

2. WYPROMUJ AKCJĘ WŚRÓD ZNAJOMYCH.

Udostępnij informacje o akcji na swojej osi czasu na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Zachęć znajomych do wsparcia zwierzaków ze schroniska i propagowania idei pomocy.
MOJAKAMPANIA.PL


https://mojakampania.pl/toz-krotoszyn/przytul-zwierzaka-kot.html

https://mojakampania.pl/toz-krotoszyn/przytul-zwierzaka-pies.htmlDodane przez: Magda


142016
marca
Schroniskowa interwencja

Dzisiaj dziewczyny ze schroniska miały nietypową interwencję. Do zbiornika z wodą w Zdunach wpadł pies w typie bernardyna. Na miejscu była juĹź Ochotnicza StraĹź PoĹźarna ze Zdun, która wyciągnęła psa z wody. Trzeba było odpompować część wody, Ĺźeby dostać się do psa. Pies prawdopodobnie spędził całą noc w wodzie.  Miał szczęście, Ĺźe usłyszał go jeden z działkowiczów, który powiadomił StraĹź.

Przemarznięty i wycieńczony pies został przewieziony do weterynarza, zbadany, zabezpieczony lekami. Obecnie przebywa w Schronisku, w ogrzewanym pomieszczeniu. Mamy nadzieję, że Bonar (bo takie imię otrzymał) szybko dojdzie do zdrowia.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami bardzo dziękuje OSP ze Zdun za szybką i profesjonalną akcję !

Dodane przez: Magda


132016
marca
Zapraszamy do zakładki - METAMORFOZY ...

Dział - Metamorfozy na naszej stronie powstał z chęci podzielenia się z Państwem zdjęciami naszych psiaków w nowych domach. Otrzymujemy je regularnie i zawsze sprawiają nam mnóstwo radości :)

Jednak zdjęcia te są teĹź dowodem, Ĺźe pies ze schroniska doskonale odnajduje się w domu, który otoczy go miłością i zrozumieniem. I nie ma znaczenia czy jest to adoptowany szczeniak czy staruszek, który pół Ĺźycia spędził w schroniskowym boksie. MoĹźe nawet ten drugi kocha bardziej ...
fot. Patrycja, właścicielka Koke :)

Zapraszamy do działu - Metamorfozy !!!
(zakładek jest 31, najnowsze zdjęcia w ostatniej zakładce)

Dodane przez: Magda


122016
marca
Ciąg dalszy tematu adopcji ...

Nieudane adopcje zdarzają się nam rzadko, przecieĹź kaĹźdy dom jest sprawdzany – rozmawiamy z ludĹşmi, uświadamiamy, opisujemy sytuacje, które mogą mieć miejsce po adopcji psa – jak się zachować kiedy nowy członek rodziny trafia do domu. Staramy się dopasować psa do rodziny, bo niekiedy wybór psa nie jest trafiony. My te psy znamy, wiemy jaki dom będzie odpowiedni dla kaĹźdego z psów, które mamy pod opieką. Najlepsze domy to te, gdzie ludzie nas słuchają, dopytują, interesują się charakterem psa a przy wyborze nie kierują się tylko jego wyglądem.

Jednak od czasu do czasu zdarzają się adopcyjne pomyłki - od takich, które nas zaskakują totalnie, do tych stale powtarzających się sytuacji oddania psa z powrotem do schroniska z powodów błahych, wynikających z drastycznej nieodpowiedzialności ludzi i braku empatii do zwierzęcia. Niestety nie zawsze moĹźemy przewidzieć takie zachowania na wizycie przed adopcyjnej. Oczywiście często zgłaszają się osoby, które ewidentnie nie powinny posiadać psa. Zdarzają się przypadki, Ĺźe podczas wizyty przed adopcyjnej dla naszego psiaka, odbieramy psy, które juĹź są w danym domu, bo ludzie nie widzą nic złego w dwóch zagłodzonych psach na podwórku, itd.

Ostatnio wróciły do nas dwa psiaki. Rodziny sprawdzone, ludzie wzbudzający zaufanie, rozumiejący potrzeby psa i zdający sobie sprawę z przejściowych problemów wynikających z adopcji zwierzęcia. Jedna z adopcji w maju 2015 – suczka Poni. Nowa właścicielka zachwycona psem, w przesyłanych informacjach mailowych piękne zdjęcia i wyznanie, Ĺźe ta adopcja to „najlepsza decyzja w jej Ĺźyciu”. JuĹź na początku 2016 r. pies wraca z powodu ciąży właścicielki. Poni miała szczęście bo nim wróciła do schroniska znaleĹşliśmy nowy dom. Tyle szczęścia nie miała Rima adoptowana w listopadzie ubiegłego roku. I znowu deklaracja dobrej opieki, odpowiedzialności za psa, itd. Wczoraj trafiła z powrotem do schroniska. Powód – alergia dziecka. Ĺťeby było zabawniej pan chciał nam oddać dwa psy, bo w międzyczasie załatwił sobie jeszcze szczeniaczka labradora. I pomyśleć, Ĺźe w styczniu czy lutym dziecko alergii nie miało. Oddanie psa bez refleksji, bez zastanowienia co pies czuje, tak po prostu – z kanapy do schroniskowego kojca.

Oprócz tych zwrotów ze zwykłego braku empatii, uczuć i refleksji są teĹź inne sytuacje, bo pomysłowość ludzi nie zna granic.

I tak słuch ginie po adoptowanym w listopadzie 2014 roku Sotim. Dom we Wrocławiu - oczywiście sprawdzony przez doświadczoną osobę w wizytach przed adopcyjnych . Normalna rodzina z jednym dzieckiem w wieku szkolnym. Pies pojechał. Po miesiącu zero wiadomości, zaczynamy wydzwaniać, nikt nie odbiera telefonu. W końcu odbierają i mówią, Ĺźe psa juĹź nie mają bo warczał, nie chcą powiedzieć gdzie wydali psa. Dopiero po przypomnieniu warunków umowy adopcyjnej podają adres. Kontaktujemy się z nowym właścicielem, przeprowadzamy wizytę, na szczęście pies trafił dobrze. I tu zaskoczenie – pies został kupiony z ogłoszenia internetowego!! Przed ogłoszeniem psa, państwo, którzy go od nas adoptowali, przefarbowali mu sierść na głowie na czarno, Ĺźebyśmy przypadkiem nie poznali Sotiego w sieci.

Sprawa ta została natychmiast zgłoszona do sądu, we wrześniu 2015 roku zapada wyrok w sprawie o zapłatę kary umownej 3 tys. zł za niedotrzymanie warunków umowy adopcyjnej.

To nie pierwszy taki wyrok i z pewnością nie ostatni. W związku z brakiem odpowiedzialności i odrobiny empatii wśród osób adoptujących nasze psy, będziemy jeszcze skrupulatniej sprawdzać domy zainteresowane ich przygarnięciem. Wymagać będziemy bezwzględnego przestrzegania wszystkich zapisów umowy adopcyjnej , tym samym egzekwując zobowiązania w niej zawarte. Zwierzęta czują tak jak my, porzucone przeĹźywają traumę, często są to urazy psychiczne trudne do naprawienia. Nie zgadzamy się na to. Podejmując więc decyzję o adopcji zastanówcie się sto razy, zwierzę to nie zabawka.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich prawdziwych przyjaciół zwierząt, całą rzeszę wspaniałych opiekunów u których nasi podopieczni znaleĹşli spokój, miłość i bezpieczeństwo. Dzięki Wam wiemy, Ĺźe nie warto się poddawać.

Magda, TOZ KrotoszynDodane przez: Magda


102016
marca
Kropka wróciła do schroniska ...

Dzisiaj o tym jak waĹźne są wizyty przed adopcyjne, ale teĹź monitorowanie domów po adopcji. Staramy się z kaĹźdą nową rodziną utrzymywać kontakt, umowa adopcyjna teĹź zobowiązuje do przesyłania informacji o adoptowanym psie.

Kontakt taki, telefoniczny czy mailowy, ma funkcję nie tylko informacyjną, w razie problemów w nowym domu, staramy się pomóc, doradzić czy zwyczajnie dać wskazówki jak postępować z psem. ZaleĹźy nam na tym, aby kaĹźdy pies trafił do dobrego domu, który zaspokoi jego potrzeby, w końcu psy są róĹźne – spokojne i szalone, odwaĹźne i bojące się. Nie kaĹźdy pies pasuje do kaĹźdego domu, dlatego staramy się doradzić przy adopcji psa, tak aby dwie strony były szczęśliwe, zwłaszcza pies ;)

Jednak część domów nie stosuje się do zapisu umowy i po adopcji psa słuch o nim ginie. Sami musimy dzwonić, dopytywać, prosić o zdjęcia, w końcu przeprowadzać wizytę po adopcyjną.  

I tak było z Kropką adoptowaną w grudniu 2013 roku. Na początku był kontakt telefoniczny, właścicielka zapewniała, że wszystko jest w porządku, pies cudowny, bezproblemowy. Potem wiadomości sms-owe, ale już tylko na wyraźne zapytanie z naszej strony. Kilka miesięcy temu telefon już nie odpowiadał. Kontakt się urwał.

W lutym tego roku zadzwoniło do nas Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS, Ĺźe znaleĹşli psa z chipem zarejestrowanym na krotoszyńskie schronisko – naszą Kropką. Pies został wydany do Głogowa, a znaleziony w pobliskiej wsi – w tragicznym stanie, z raną ciętą pachwiny. Na naszą prośbę dziewczyny z AMICUSA przeprowadziły wizytę w domu właścicielki psa, w Głogowie. Otrzymały informację, Ĺźe wnuczka wyjechała z psem za granicę a sam pies czuje się świetnie !!!!

Potem był kontakt telefoniczny z właścicielką, która w totalnej histerii tłumaczyła się, Ĺźe psa zostawiła u teściowej bo pracuje za granicą (tu kolejne złamanie zapisu umowy, o zmianie miejsca pobytu psa).  JuĹź nie wspominając o tym, Ĺźe pies biegał cały czas po ulicy, nikt się nim nie przejmował, nawet jak leĹźał pocięty przez 2 dni,  kilkanaście metrów od domu.

Nic nas juĹź nie powinno dziwić, jednak kaĹźda taka sytuacja totalnie wyprowadza z równowagi. Odebraliśmy psa, przewieĹşliśmy do schroniska w Krotoszynie. Od tego momentu właścicielka, która była tak bardzo „przejęta stanem suczki” ani razu nie zadzwoniła zapytać się czy pies Ĺźyje.

Bardzo dziękujemy Głogowskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Zwierzętom AMICUS za szybką interwencją u lekarza weterynarii i opiekę nad psem.
 Kropka czeka na nowy, odpowiedzialny dom !

http://krotoszyn.eadopcje.org/psiak/1272

Dodane przez: Magda


82016
marca
!!! Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy Darczyńcom:

Renacie K. – 50zł – na schronisko,
Ryszardowi M. – 40zł – adopcja wirtualna – Czesio,
Piotrowi H. – 35zł – adopcja wirtualna – Tako,
Iwonie C. – 40zł – trzy grosze dla piesków,
Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,
Henrykowi M. – 35zł – adopcja wirtualna – Luluś,
Agacie F. – 40zł – adopcja wirtualna – Kola,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Hana,
Jolancie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Boston,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna,
Edycie i Markowi G. – 50zł – adopcja wirtualna – Kropeczka,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Zbiorcze wpłaty z PayPala – 2147,43zł,
Darii B. – 20zł – dla Toli z Rawicza,
Ilonie T. – 50zł – dla Toli z Rawicza,
Weronice W. – 10zł – Tola Rawicz,
Marcie N. – 20zł – dla Toli z Rawicza,
Agacie M. – 30zł – dla Toli z Rawicza,
Magdalenie L. – 20zł – dla Toli z Rawicza,
Alicji S. – 10zł – dla Toli z Rawicza,
Marcie W. – 25zł – dla Toli z Rawicza,
Marcinowi M. – 50zł – dla Toli z Rawicza,
Joannie J. – 30zł – darowizna na koty,
Katarzynie R. – 25zł – dla Toli z Rawicza,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Hana,
Ilonie G. – 10zł – na leczenie psów,
Klasie 2B ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie – 35zł – adopcja wirtualna – Julek,
Przemysławowi N. – 35zł – adopcja wirtualna – Lotka,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Igor,
Annie I. – 41,86zł – wpłata na karmę dla zwierząt,
Henrykowi M. – 35zł – adopcja wirtualna – Sanczo,
Olgierdowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Otka,
Aleksandrze P. – 10zł – dla Toli z Rawicza,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – Wandzia,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Diablo,
Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Tyson,
Izabeli i Dariuszowi – 70zł – adopcja wirtualna – Ori i Tadeusz,
Izabeli S. – 30zł – na hotelik dla Prezesa,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Guczi,
Iwonie C. – 40zł – trzy grosze dla piesków,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ĺťabka,
Katarzynie J. – 50zł – adopcja wirtualna – Lupo,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Noki,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Kamili W. (Lady K.) – 70zł – adopcja wirtualna – Dron,
Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Tadeusz,
Paulinie K. – 31zł – przelew środków,
Magdalenie S. – 30zł – dla psiaków,
Jolancie S. – 10zł – darowizna na leczenie, sterylizacje i karmę,
Mirosławie G. – 40zł – adopcja wirtualna – Prezes.
 

Dziękujemy równieĹź wszystkim, którzy wsparli nas darami rzeczowymi:

 

Cor i Annie Ruisendaal z Holandii :))
Dziękujemy nowej właścicielce Kodiego za dobrej jakości karmę dla psiaków :)


 

Szkoła Podstawowa w Lutogniewie :)
Dary uzbierane przez market Intermarche :)

(dziękujemy wszystkim klientom sklepu, którzy wzięli udział w akcji)
Dziękujemy Pani Reginie Kromarek ze sklepu Regstyl za przekazane rzeczy do ocieplenia bud :)
Klub Fitness EFC w Poznaniu :)
Technikum Leśne w Miliczu :)

Dodane przez: Magda


112016
lutego
Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy Darczyńcom :)

Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu - 329zł - na schronisko,
Monice F. – 850zł – zbiórka na rzecz zwierząt – Trzebnicki Klub Psa :),
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Hana,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Hana,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Igor,
Olgierdowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Otka,
Agacie F. – 35zł – adopcja wirtualna – Kola,
Joannie F. – 50zł – od podopiecznej Rózi dla psiunków :),
Kamilii M. – 35zł – Dropek,
Ilonie G. – 10zł – na leczenie psów,
Przemysławowi N. – 35zł – adopcja wirtualna – Lotka,
Klasie IIB ze Szkoły Podstawowej z Kobylina – 35zł – adopcja wirtualna – Julek,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – Wanda,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Diablo,
Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,
Iwonie G. – 37zł – przelew środków,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Tyson,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Marlenie P. – 50zł – pomoc schronisku,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Noki,
Katarzynie J. – 50zł – adopcja wirtualna – Mia,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ĺťabka,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Ewelinie O. – 30zł – na potrzeby schroniska,
Jolancie S. – 10zł – darowizna miesięczna na leczenie, sterylizację i karmę,
Mirosławie G. – 40zł – adopcja wirtualna – Prezes,
Dariuszowi i Izabeli S. – 70zł – adopcja wirtualna – Ori i Tadeusz,
Kamili W. – adopcja wirtualna – Dron i Zyzia,
Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Paulinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ori,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Tadeusz,
Izabeli S. – 30zł – hotelik dla Prezesa,
Piotrowi S. – 10zł – darowizna – Rysio z Rawicza,
Vigget Sp. z o.o. – 430,50zł – adopcja wirtualna 10 psiaków,
Westi, Salon Pielęgnacji psów – 40zł – darowizna,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Annie G. – 35zł – darowizna – Rysio z Rawicza,
Weronice W. – 20zł – darowizna – Rysio z Rawicza,
Mirosławie W. – 70zł – na potrzeby schroniska w Krotoszynie,
Magdalenie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Till,
Karolinie B. -50zł – adopcja wirtualna – Guczi,
Black Crackle MOHAA Clan – 70zł – adopcja wirtualna – Dorka i Mami,
Agnieszce W. – 20zł – darowizna – Rysio z Rawicza,
Krzysztofowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Alex.

Prosimy osoby, które wpłacają na DĹźekiego, Zyzię i Brysia o wybór innych psiaków, te juĹź od dawna są w nowych domach :).
 

Dziękujemy za przesyłkę Pani Agacie z Milicza :)

Dziękujemy Sklepowi Netto w Miliczu za przeprowadzoną zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt :)


Dziękujemy Firmie Kamix z Krotoszyna :)
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Wziąchowie Wielkim :)
Dziękujemy Cor i Annie Ruisendaal z Holandii :)
Dziękujemy nowym właścicielom Tessy, którzy przekazali nam prezent w postaci kartonu pełnego worków na śmieci :)) Taki prezent jest bardzo przydatny :)
Dziękujemy Firmie Alex - legowiska dla zwierząt za przekazanie kilku naszym psiakom :))
Dziękujemy Alicji Koszewar za paczuszkę dla naszego Tadeusza :)
Dziękujemy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu za dary dla Schroniska :)  
Dziękujemy !!  
 

Dodane przez: Magda


82016
lutego
Podsumowanie roku 2015


 

Poniżej przedstawiamy statystyki dotyczące Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie w roku 2015:

Ilość psów przyjętych do schroniska – 232 szt.

Ilość psów adoptowanych ze schroniska – 165 szt.

Ilość psów odebranych przez właścicieli – 44 szt.

Ilość  psów, które odeszły – 19 szt. (w tym 10 eutanazji z przyczyn medycznych)

Ilość wysterylizowanych suczek – 58 szt.

Ilość wykastrowanych psów – 59 szt.

Ilość psów zaczipowanych – 164 szt.

Oprócz prowadzenia Schroniska, krotoszyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami prowadzi szereg działań wynikających ze statutu organizacji, i tak w roku 2015 przeprowadziliśmy:

60 interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami,

104 zabiegi sterylizacji kotek wolno bytujących.

Przyjęliśmy 40 kotów, 34 z nich zostały adoptowane, 7 poddanych eutanazji z przyczyn medycznych. Obecnie 6 kotów przebywa pod opieką Towarzystwa i czeka na nowe domy. Towarzystwo pomaga teĹź w dokarmianiu kotów wolno bytujących w kilkunastu miejscach na terenie gminy Krotoszyn i gmin sąsiadujących.   

Pod opiekę Towarzystwa w roku 2015 trafił teĹź: 1 królik, 1 myszołów, 1 jastrząb, 4 pustułki, 1 krogulec, 1 gołąb, 1 gawron, 1 jerzyk, 1 kawka i 1 wróbelek :)

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69