Odwiedzin: 547 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

122016
marca
Ciąg dalszy tematu adopcji ...

Nieudane adopcje zdarzają się nam rzadko, przecieĹź kaĹźdy dom jest sprawdzany – rozmawiamy z ludĹşmi, uświadamiamy, opisujemy sytuacje, które mogą mieć miejsce po adopcji psa – jak się zachować kiedy nowy członek rodziny trafia do domu. Staramy się dopasować psa do rodziny, bo niekiedy wybór psa nie jest trafiony. My te psy znamy, wiemy jaki dom będzie odpowiedni dla kaĹźdego z psów, które mamy pod opieką. Najlepsze domy to te, gdzie ludzie nas słuchają, dopytują, interesują się charakterem psa a przy wyborze nie kierują się tylko jego wyglądem.

Jednak od czasu do czasu zdarzają się adopcyjne pomyłki - od takich, które nas zaskakują totalnie, do tych stale powtarzających się sytuacji oddania psa z powrotem do schroniska z powodów błahych, wynikających z drastycznej nieodpowiedzialności ludzi i braku empatii do zwierzęcia. Niestety nie zawsze moĹźemy przewidzieć takie zachowania na wizycie przed adopcyjnej. Oczywiście często zgłaszają się osoby, które ewidentnie nie powinny posiadać psa. Zdarzają się przypadki, Ĺźe podczas wizyty przed adopcyjnej dla naszego psiaka, odbieramy psy, które juĹź są w danym domu, bo ludzie nie widzą nic złego w dwóch zagłodzonych psach na podwórku, itd.

Ostatnio wróciły do nas dwa psiaki. Rodziny sprawdzone, ludzie wzbudzający zaufanie, rozumiejący potrzeby psa i zdający sobie sprawę z przejściowych problemów wynikających z adopcji zwierzęcia. Jedna z adopcji w maju 2015 – suczka Poni. Nowa właścicielka zachwycona psem, w przesyłanych informacjach mailowych piękne zdjęcia i wyznanie, Ĺźe ta adopcja to „najlepsza decyzja w jej Ĺźyciu”. JuĹź na początku 2016 r. pies wraca z powodu ciąży właścicielki. Poni miała szczęście bo nim wróciła do schroniska znaleĹşliśmy nowy dom. Tyle szczęścia nie miała Rima adoptowana w listopadzie ubiegłego roku. I znowu deklaracja dobrej opieki, odpowiedzialności za psa, itd. Wczoraj trafiła z powrotem do schroniska. Powód – alergia dziecka. Ĺťeby było zabawniej pan chciał nam oddać dwa psy, bo w międzyczasie załatwił sobie jeszcze szczeniaczka labradora. I pomyśleć, Ĺźe w styczniu czy lutym dziecko alergii nie miało. Oddanie psa bez refleksji, bez zastanowienia co pies czuje, tak po prostu – z kanapy do schroniskowego kojca.

Oprócz tych zwrotów ze zwykłego braku empatii, uczuć i refleksji są teĹź inne sytuacje, bo pomysłowość ludzi nie zna granic.

I tak słuch ginie po adoptowanym w listopadzie 2014 roku Sotim. Dom we Wrocławiu - oczywiście sprawdzony przez doświadczoną osobę w wizytach przed adopcyjnych . Normalna rodzina z jednym dzieckiem w wieku szkolnym. Pies pojechał. Po miesiącu zero wiadomości, zaczynamy wydzwaniać, nikt nie odbiera telefonu. W końcu odbierają i mówią, Ĺźe psa juĹź nie mają bo warczał, nie chcą powiedzieć gdzie wydali psa. Dopiero po przypomnieniu warunków umowy adopcyjnej podają adres. Kontaktujemy się z nowym właścicielem, przeprowadzamy wizytę, na szczęście pies trafił dobrze. I tu zaskoczenie – pies został kupiony z ogłoszenia internetowego!! Przed ogłoszeniem psa, państwo, którzy go od nas adoptowali, przefarbowali mu sierść na głowie na czarno, Ĺźebyśmy przypadkiem nie poznali Sotiego w sieci.

Sprawa ta została natychmiast zgłoszona do sądu, we wrześniu 2015 roku zapada wyrok w sprawie o zapłatę kary umownej 3 tys. zł za niedotrzymanie warunków umowy adopcyjnej.

To nie pierwszy taki wyrok i z pewnością nie ostatni. W związku z brakiem odpowiedzialności i odrobiny empatii wśród osób adoptujących nasze psy, będziemy jeszcze skrupulatniej sprawdzać domy zainteresowane ich przygarnięciem. Wymagać będziemy bezwzględnego przestrzegania wszystkich zapisów umowy adopcyjnej , tym samym egzekwując zobowiązania w niej zawarte. Zwierzęta czują tak jak my, porzucone przeĹźywają traumę, często są to urazy psychiczne trudne do naprawienia. Nie zgadzamy się na to. Podejmując więc decyzję o adopcji zastanówcie się sto razy, zwierzę to nie zabawka.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich prawdziwych przyjaciół zwierząt, całą rzeszę wspaniałych opiekunów u których nasi podopieczni znaleĹşli spokój, miłość i bezpieczeństwo. Dzięki Wam wiemy, Ĺźe nie warto się poddawać.

Magda, TOZ KrotoszynDodane przez: Magda


102016
marca
Kropka wróciła do schroniska ...

Dzisiaj o tym jak waĹźne są wizyty przed adopcyjne, ale teĹź monitorowanie domów po adopcji. Staramy się z kaĹźdą nową rodziną utrzymywać kontakt, umowa adopcyjna teĹź zobowiązuje do przesyłania informacji o adoptowanym psie.

Kontakt taki, telefoniczny czy mailowy, ma funkcję nie tylko informacyjną, w razie problemów w nowym domu, staramy się pomóc, doradzić czy zwyczajnie dać wskazówki jak postępować z psem. ZaleĹźy nam na tym, aby kaĹźdy pies trafił do dobrego domu, który zaspokoi jego potrzeby, w końcu psy są róĹźne – spokojne i szalone, odwaĹźne i bojące się. Nie kaĹźdy pies pasuje do kaĹźdego domu, dlatego staramy się doradzić przy adopcji psa, tak aby dwie strony były szczęśliwe, zwłaszcza pies ;)

Jednak część domów nie stosuje się do zapisu umowy i po adopcji psa słuch o nim ginie. Sami musimy dzwonić, dopytywać, prosić o zdjęcia, w końcu przeprowadzać wizytę po adopcyjną.  

I tak było z Kropką adoptowaną w grudniu 2013 roku. Na początku był kontakt telefoniczny, właścicielka zapewniała, że wszystko jest w porządku, pies cudowny, bezproblemowy. Potem wiadomości sms-owe, ale już tylko na wyraźne zapytanie z naszej strony. Kilka miesięcy temu telefon już nie odpowiadał. Kontakt się urwał.

W lutym tego roku zadzwoniło do nas Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS, Ĺźe znaleĹşli psa z chipem zarejestrowanym na krotoszyńskie schronisko – naszą Kropką. Pies został wydany do Głogowa, a znaleziony w pobliskiej wsi – w tragicznym stanie, z raną ciętą pachwiny. Na naszą prośbę dziewczyny z AMICUSA przeprowadziły wizytę w domu właścicielki psa, w Głogowie. Otrzymały informację, Ĺźe wnuczka wyjechała z psem za granicę a sam pies czuje się świetnie !!!!

Potem był kontakt telefoniczny z właścicielką, która w totalnej histerii tłumaczyła się, Ĺźe psa zostawiła u teściowej bo pracuje za granicą (tu kolejne złamanie zapisu umowy, o zmianie miejsca pobytu psa).  JuĹź nie wspominając o tym, Ĺźe pies biegał cały czas po ulicy, nikt się nim nie przejmował, nawet jak leĹźał pocięty przez 2 dni,  kilkanaście metrów od domu.

Nic nas juĹź nie powinno dziwić, jednak kaĹźda taka sytuacja totalnie wyprowadza z równowagi. Odebraliśmy psa, przewieĹşliśmy do schroniska w Krotoszynie. Od tego momentu właścicielka, która była tak bardzo „przejęta stanem suczki” ani razu nie zadzwoniła zapytać się czy pies Ĺźyje.

Bardzo dziękujemy Głogowskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Zwierzętom AMICUS za szybką interwencją u lekarza weterynarii i opiekę nad psem.
 Kropka czeka na nowy, odpowiedzialny dom !

http://krotoszyn.eadopcje.org/psiak/1272

Dodane przez: Magda


82016
marca
!!! Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy Darczyńcom:

Renacie K. – 50zł – na schronisko,
Ryszardowi M. – 40zł – adopcja wirtualna – Czesio,
Piotrowi H. – 35zł – adopcja wirtualna – Tako,
Iwonie C. – 40zł – trzy grosze dla piesków,
Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,
Henrykowi M. – 35zł – adopcja wirtualna – Luluś,
Agacie F. – 40zł – adopcja wirtualna – Kola,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Hana,
Jolancie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Boston,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna,
Edycie i Markowi G. – 50zł – adopcja wirtualna – Kropeczka,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Zbiorcze wpłaty z PayPala – 2147,43zł,
Darii B. – 20zł – dla Toli z Rawicza,
Ilonie T. – 50zł – dla Toli z Rawicza,
Weronice W. – 10zł – Tola Rawicz,
Marcie N. – 20zł – dla Toli z Rawicza,
Agacie M. – 30zł – dla Toli z Rawicza,
Magdalenie L. – 20zł – dla Toli z Rawicza,
Alicji S. – 10zł – dla Toli z Rawicza,
Marcie W. – 25zł – dla Toli z Rawicza,
Marcinowi M. – 50zł – dla Toli z Rawicza,
Joannie J. – 30zł – darowizna na koty,
Katarzynie R. – 25zł – dla Toli z Rawicza,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Hana,
Ilonie G. – 10zł – na leczenie psów,
Klasie 2B ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie – 35zł – adopcja wirtualna – Julek,
Przemysławowi N. – 35zł – adopcja wirtualna – Lotka,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Igor,
Annie I. – 41,86zł – wpłata na karmę dla zwierząt,
Henrykowi M. – 35zł – adopcja wirtualna – Sanczo,
Olgierdowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Otka,
Aleksandrze P. – 10zł – dla Toli z Rawicza,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – Wandzia,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Diablo,
Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Tyson,
Izabeli i Dariuszowi – 70zł – adopcja wirtualna – Ori i Tadeusz,
Izabeli S. – 30zł – na hotelik dla Prezesa,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Guczi,
Iwonie C. – 40zł – trzy grosze dla piesków,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ĺťabka,
Katarzynie J. – 50zł – adopcja wirtualna – Lupo,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Noki,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Kamili W. (Lady K.) – 70zł – adopcja wirtualna – Dron,
Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Tadeusz,
Paulinie K. – 31zł – przelew środków,
Magdalenie S. – 30zł – dla psiaków,
Jolancie S. – 10zł – darowizna na leczenie, sterylizacje i karmę,
Mirosławie G. – 40zł – adopcja wirtualna – Prezes.
 

Dziękujemy równieĹź wszystkim, którzy wsparli nas darami rzeczowymi:

 

Cor i Annie Ruisendaal z Holandii :))
Dziękujemy nowej właścicielce Kodiego za dobrej jakości karmę dla psiaków :)


 

Szkoła Podstawowa w Lutogniewie :)
Dary uzbierane przez market Intermarche :)

(dziękujemy wszystkim klientom sklepu, którzy wzięli udział w akcji)
Dziękujemy Pani Reginie Kromarek ze sklepu Regstyl za przekazane rzeczy do ocieplenia bud :)
Klub Fitness EFC w Poznaniu :)
Technikum Leśne w Miliczu :)

Dodane przez: Magda


112016
lutego
Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy Darczyńcom :)

Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu - 329zł - na schronisko,
Monice F. – 850zł – zbiórka na rzecz zwierząt – Trzebnicki Klub Psa :),
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Hana,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Hana,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Igor,
Olgierdowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Otka,
Agacie F. – 35zł – adopcja wirtualna – Kola,
Joannie F. – 50zł – od podopiecznej Rózi dla psiunków :),
Kamilii M. – 35zł – Dropek,
Ilonie G. – 10zł – na leczenie psów,
Przemysławowi N. – 35zł – adopcja wirtualna – Lotka,
Klasie IIB ze Szkoły Podstawowej z Kobylina – 35zł – adopcja wirtualna – Julek,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – Wanda,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Diablo,
Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,
Iwonie G. – 37zł – przelew środków,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Tyson,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Marlenie P. – 50zł – pomoc schronisku,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Noki,
Katarzynie J. – 50zł – adopcja wirtualna – Mia,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ĺťabka,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Ewelinie O. – 30zł – na potrzeby schroniska,
Jolancie S. – 10zł – darowizna miesięczna na leczenie, sterylizację i karmę,
Mirosławie G. – 40zł – adopcja wirtualna – Prezes,
Dariuszowi i Izabeli S. – 70zł – adopcja wirtualna – Ori i Tadeusz,
Kamili W. – adopcja wirtualna – Dron i Zyzia,
Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Paulinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ori,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Tadeusz,
Izabeli S. – 30zł – hotelik dla Prezesa,
Piotrowi S. – 10zł – darowizna – Rysio z Rawicza,
Vigget Sp. z o.o. – 430,50zł – adopcja wirtualna 10 psiaków,
Westi, Salon Pielęgnacji psów – 40zł – darowizna,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Annie G. – 35zł – darowizna – Rysio z Rawicza,
Weronice W. – 20zł – darowizna – Rysio z Rawicza,
Mirosławie W. – 70zł – na potrzeby schroniska w Krotoszynie,
Magdalenie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Till,
Karolinie B. -50zł – adopcja wirtualna – Guczi,
Black Crackle MOHAA Clan – 70zł – adopcja wirtualna – Dorka i Mami,
Agnieszce W. – 20zł – darowizna – Rysio z Rawicza,
Krzysztofowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Alex.

Prosimy osoby, które wpłacają na DĹźekiego, Zyzię i Brysia o wybór innych psiaków, te juĹź od dawna są w nowych domach :).
 

Dziękujemy za przesyłkę Pani Agacie z Milicza :)

Dziękujemy Sklepowi Netto w Miliczu za przeprowadzoną zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt :)


Dziękujemy Firmie Kamix z Krotoszyna :)
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Wziąchowie Wielkim :)
Dziękujemy Cor i Annie Ruisendaal z Holandii :)
Dziękujemy nowym właścicielom Tessy, którzy przekazali nam prezent w postaci kartonu pełnego worków na śmieci :)) Taki prezent jest bardzo przydatny :)
Dziękujemy Firmie Alex - legowiska dla zwierząt za przekazanie kilku naszym psiakom :))
Dziękujemy Alicji Koszewar za paczuszkę dla naszego Tadeusza :)
Dziękujemy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu za dary dla Schroniska :)  
Dziękujemy !!  
 

Dodane przez: Magda


82016
lutego
Podsumowanie roku 2015


 

Poniżej przedstawiamy statystyki dotyczące Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie w roku 2015:

Ilość psów przyjętych do schroniska – 232 szt.

Ilość psów adoptowanych ze schroniska – 165 szt.

Ilość psów odebranych przez właścicieli – 44 szt.

Ilość  psów, które odeszły – 19 szt. (w tym 10 eutanazji z przyczyn medycznych)

Ilość wysterylizowanych suczek – 58 szt.

Ilość wykastrowanych psów – 59 szt.

Ilość psów zaczipowanych – 164 szt.

Oprócz prowadzenia Schroniska, krotoszyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami prowadzi szereg działań wynikających ze statutu organizacji, i tak w roku 2015 przeprowadziliśmy:

60 interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami,

104 zabiegi sterylizacji kotek wolno bytujących.

Przyjęliśmy 40 kotów, 34 z nich zostały adoptowane, 7 poddanych eutanazji z przyczyn medycznych. Obecnie 6 kotów przebywa pod opieką Towarzystwa i czeka na nowe domy. Towarzystwo pomaga teĹź w dokarmianiu kotów wolno bytujących w kilkunastu miejscach na terenie gminy Krotoszyn i gmin sąsiadujących.   

Pod opiekę Towarzystwa w roku 2015 trafił teĹź: 1 królik, 1 myszołów, 1 jastrząb, 4 pustułki, 1 krogulec, 1 gołąb, 1 gawron, 1 jerzyk, 1 kawka i 1 wróbelek :)

Dodane przez: Magda


72016
lutego
PrzekaĹź nam 1% :)

Zachęcamy do oddania 1% podatku na dowolny cel dobroczynny. Jest mnóstwo organizacji, które dobrze wykorzystają kaĹźdą złotówkę. MoĹźecie wspierać naukę, leczenie dzieci, kulturę a takĹźe zwierzęta pod opieką rozmaitych fundacji. Jeśli wybierzecie nas, będzie nam niezmiernie miło :)

Dodane przez: Magda


242016
stycznia
Zimowa sobota w schronisku :)


Zima w schronisku nie jest łatwa, zarówno dla zwierząt jak i dla pracowników i wolontariuszy. Nie kaĹźdy pies dobrze znosi minusowe temperatury i mimo ocieplania bud kocami, słomą, zwyczajnie marznie. Niestety nie wszystkie takie psy uda się zmieścić w ogrzewanych pomieszczeniach. Pracownicy mają natomiast duĹźo więcej pracy.

Dzień zaczyna się od karmienia psiaków, karma jest gotowana, tak by psy mogły się trochę rozgrzać, potem trzeba odkuć z lodu wiadra na wodę i nalać świeżą, która i tak zamarznie do następnego dnia. Następnie sprzątanie w boksach, wymiana mokrych czy podartych koców, kołder, podawanie leków chorym psom. Oczywiście dochodzi teĹź odgarnięcie śniegu, który ostatnio systematycznie pada.

Nieoceniona jest pomoc Wolontariuszy, którzy nim pójdą na spacery z psami, pomagają pracownikom w codziennych czynnościach. Bez ich pomocy ciężko czasem sprostać obowiązkom, zwłaszcza przy zimowej pogodzie.

Wolontariusze są niezastąpieni, wprowadzają mnóstwo ciepła do schroniska i powodują, Ĺźe zmarznięte ogonki zaczynają merdać :)

 

Ale ta sobota była teĹź wyjątkowa, bo odwiedziło nas sporo osób w odpowiedzi na nasz apel o rzeczy do ocieplania bud :)

JuĹź po 8 rano przyjechały dziewczyny z Trzebnickiego Klubu Psa z ogromną pomocą w postaci kołder, koców, ręczników, zabawek dla psiaków, smyczy i obroĹźy w niezliczonych ilościach :) Bardzo Wam dziękujemy!!!!!!!!

Podziękowania należą się wszystkim osobom zaangaĹźowanym w tą zbiórkę:

Urzędowi Miejskiemu w Trzebnicy za zorganizowanie punktu zbiórki oraz Burmistrzowi gminy Trzebnica - Panu Markowi Długozimie za objęcie zbiórki Patronatem
Hurtownii Motoryzacyjnej GORDON
Salonowi Urody Monaliza
Psiemu Salonowi Shilan
Klubowi Zmierzch&Zaćmienie
Biurze Ubezpieczeń Helena Kałuża
Przedszkolu Czerwony Balonik
Przedszkolu i Szkole Integracyjnej w Trzebnicy
Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy
Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy
Powiatowemu Zespołowi Szkół nr 1 w Trzebnicy
Organizacji wrocławskiej Nie kupuj - Adoptuj
Sklepowi Zoologiczno-Wędkarskiemu ALDA
Szkole Podstawowej w Boleścinie
Szkole Podstawowej w KuĹşniczysku.
Firmie PMI Outsourcing z Wrocławia
  

Dziękujemy równieĹź Państwu ze Śremu, którzy adoptowali od nas dwa psiaki a teraz przyjechali z darami w postaci szelek dla Bruna, Sanczo, Stefana, Duśki i Rity :), puszeczkami z karmą mokrą i rzeczami do ocieplenia bud :)


Dziękujemy Ninie i Sergiuszowi :))
a takĹźe rodzinie Krysztofiaków :))
  Dziękujemy !!! 
 

Dodane przez: Magda


172016
stycznia
Dziękujemy !!!
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali naszym psiakom mnóstwo przysmaków, karmy suchej, mięsnych konserw, kocyków, poduszek i zabawek :)


Dziękujemy Pani Magdzie z Krakowa, nowej właścicielce schroniskowego Axela za przysmaki i karmę suchą dla schroniskowych zwierząt :)


Dziękujemy właścicielom Miki, adoptowanej 1,5 roku temu za niespodziankę w postaci paczki z przysmakami dla psiaków i miłą wiadomością ;)


Dziękujemy Szkole Podstawowej w Golinie Wielkiej za piękną akcję, zaangażowanie i wielkie serce :)
Dary od marketu Netto z Krotoszyna :) - dziękujemy !!!
Dziękujemy Gimnazjum Nr 2 z Krotoszyna :))
Dziękujemy mieszkańcom Wziąchowa Wielkiego !!! :)


 

Dodane przez: Magda


162016
stycznia
Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, za wpłaty małe i duĹźe - za kaĹźdą złotóweczkę :)
 

Zespołowi Szkół Nr 3 w Krotoszynie – 1220 zł – darowizna :),
Izabeli S. – 300zł – z pozdrowieniami świątecznymi,
Iwonie C. – 10zł – dla Bruna z Rawicza,
Marii O. – 50zł – dla Bruna z Rawicza,
Piotrowi S. – 10zł – dla Bruna z Rawicza,
Annie K. – 20zł – dla Bruna z Rawicza,
Piotrowi G. – 40zł – dla Bruna z Rawicza,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Julii S. – 14zł – dla Bruna z Rawicza,
Marcie W. – 25zł – dla Bruna z Rawicza,
Martynie R. – 20zł – dla Bruna z Rawicza,
Jadwidze R. – 15zł – dla Bruna z Rawicza,
Magdalenie W. – 50zł – na leczenie psiaków z pozdrowieniami :),
Weronice W. – 10zł – dla Bruna z Rawicza,
Kindze R. – 15zł – dla Bruna z Rawicza,
Marinie R. – 50zł – dla Bruna z Rawicza,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – Wandzia,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Axel,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – DĹźeki,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,
Tamarze P. – 100zł – na potrzeby schroniskowych ogonków :),
Barbarze K. – 30zł – wpłata od Fionki z Nekli :),
Hannie W. – 20zł – dla Bruna z Rawicza,
Annie G. – 35zł – adopcja wirtualna – Tessa,
Katarzynie O. – 100zł – datek na kociaki krotoszyniaki – bombeczki :),
Olgierdowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Otka,
Katarzynie G. – 30zł – dla DĹźekiego od Igiełki,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Noki,
Marii P. – 100zł – na Kotylię i Teklę z Krotoszyna,
Izabeli S. i Darkowi – 70zł – adopcja wirtualna – Tadeusz i Ori,
Izabeli S. – 30zł – na hotelik dla Prezesa,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ĺťabka,
Jolancie D. – 30zł – darowizna na kociaki,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Kamili W. – 70zł – adopcja wirtualna – Dron (od Lady K.),
Marzenie i Łukaszowi G. – 50zł – adopcja wirtualna – Tira,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Tadeusz,
Jolancie S. – 10zł – na leczenie, sterylizację i karmę,
Krzysztofowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Aleks,
Katarzynie J. – 50zł – adopcja wirtualna – Mia,
Agnieszce P. – 30zł – darowizna na kociaki,
Firma Handlowa Białek i Dworak z Rawicza – 150zł – darowizna,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Paulinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ori,
Ewie i Bolesławowi B. – 25zł – darowizna dla psa,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Guczi,
Darii N. – 30zł – dla piesków,
Katarzynie B. – 35zł – na karmę dla zwierząt,
Markowi M. – 70zł – pomoc,
Magdalenie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Till,
Black Crackle MOHAA Clan – 70zł – adopcja wirtualna – Dorka i Mami,
Mirosławie W. – 70zł – na potrzeby schroniska w Krotoszynie,
Piotrowi H. – 35zł – adopcja wirtualna – Tako,
Vigget Sp. z o.o. – 430,50zł – adopcja wirtualna 10 psiaków,
Sławomirowi C. – 50zł – darowizna,
Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,
Renacie K. – 30zł – na schronisko,
Tomaszowi S. – 50zł – darowizna na koty,
Jolancie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Boston,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Hana,
Wiesławie W. – 25zł – na leczenie Tadzika,
ElĹźbiecie P. – 50zł – na koty Jerzego,
Jackowi B. – 300zł – przelew,
Świąteczny prezent od SKO przy SP w Sułowie – 200zł,
ElĹźbiecie P. – 50zł – na koty Jerzego,
Joannie S. – 80zł – na koty Jerzego,
Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Urszuli Ś. – 300zł – na koty Jerzego i piękną Wigilię :),
Katarzynie S. – 30zł – z pozdrowieniami od Lupuska :),
Jarosławowi D. – 70zł – od Rysia (dawniej Brysia) z Poznania :),
Alinie D. – 150zł - od Rysia (dawniej Brysia) z Poznania :),
Edycie i Markowi G. – 50zł – adopcja wirtualna – Noli,
GraĹźynie D. – 40zł – na potrzeby schroniska,
Przedsiębiorstwu Produkcyjno - Handlowemu EWA S.A. – 700zł – darowizna,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Igor,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Hana,
Olgierdowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Otka,
Przemysławowi N. – 35zł – adopcja wirtualna – Lotka,
Mariuszowi K. – 17zł – od Sopelka :),
Katarzynie G. – 30zł – dla DĹźekiego od Igiełki,
ElĹźbiecie W. – 100zł – na cele statutowe Towarzystwa,
Annie W. – 800zł – darowizna na cele statutowe,
Krzysztofowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Aleks,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – Wandzia,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ĺťabka,
Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,
Lucynie K. – 240zł – dla czworonoĹźnych podopiecznych,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – DĹźeki,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Axel,
Katarzynie J. – 50zł – adopcja wirtualna – Mia,
Izabeli S. i Dariuszowi – 70zł – adopcja wirtualna – Sopelek i Tadeusz,
Izabeli S. – 30zł – na hotelik dla Prezesa,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Monice O. – 50zł – na potrzeby schroniska,
Annie G. – 35zł – adopcja wirtualna – Tessa,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Tadeusz,
Jolancie S. – 10zł – na leczenie, sterylizację i karmę,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Kamili W. – 70zł – adopcja wirtualna – Dron,
Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Noki,
Zbigniewowi U. – 20zł – od Kacperka dla piesków,
Annie R. – 105zł – wirtualna adopcja,
Mirosławie G. – 40zł – adopcja wirtualna – Prezes,
Magdalenie K. – 50zł – darowizna – Kama,
Katharinie M. – 167,52zł – od cioci Kasi dla Alika, Tadeuszka, Spajkiego, Kasi i innych piesków :),
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Paulinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ori,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Guczi,
Karolinie S. – 50zł – podziękowania od Maszy (Ĺźyczymy zdrowia !!!!!),
Magdalenie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Till,
Mirosławie W. – 70zł – na potrzeby schroniska,
Barbarze K. – 30zł – wpłata na schronisko od Fionki z Nekli,
Black Crackle MOHAA Clan – 70zł – adopcja wirtualna – Dorka i Mami,
Henrykowi M. – 35zł – adopcja wirtualna – Luluś,
Filipinie P. – 100zł – wpłata na rzecz schroniska,
Marii R. – 100zł – darowizna na psy i koty,
Agnieszce W. – 28zł – darowizna na psy i koty,
Piotrowi H. – 35zł – adopcja wirtualna – Tako,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Klubowi Wolontariatu RAZEM przy Gimnazjum w Jutrosinie – 170zł – wpłata na pomoc zwierzętom,
Paulinie B. – 60zł – dla psiaków,
Sylwi O. – 200zł – dla owczarka Soni,
Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,
Vigget Sp. z o.o. – 430,50zł – adopcja wirtualna,
Jolancie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Boston,
Dorocie S. – 24zł – darowizna,
Ewie J. - 40zł - adopcja wirtualna - Rita,
Kamili. P. - 50zł - na schronisko,
Katarzynie Ł. - 70zł - adopcja wirtualna - Bols,
Dorocie W. - 100zł - na schronisko (Wesolych Swiat dla zwierzakow i pozdrawiamy z DK- dziekujemy za pomoc w adopcji Wampi (obecnie Lucky) :))

 

Dziękujemy :))

Przepraszamy za opóĹşnienie w wyszczególnianiu darowizn. PowyĹźsze wpłaty są od listopada do dnia dzisiejszego!

Dodane przez: Magda


72016
stycznia
Dziękujemy !!!

W ostatnie mrozy padły nam dwa grzejniki w schronisku, psiaki po zabiegach marzły i jak zwykle nie zawiedli nas ludzie, których los zwierząt nie jest obojętny :). Firma PROMATIX z Krotoszyna podarowała nam nowy grzejnik !!! Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, bardzo dziękuje w imieniu naszych podopiecznych.
 

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69