Odwiedzin: 19862 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

102014
grudnia
Kolejny dramat ...

Kolejna interwencja z dramatem zwierząt i człowieka. Otrzymujemy zgłoszenie z opieki społecznej, że w miejscowości Chachalnia w starym, zrujnowanym domu znajdują się zwierzęta – psy i koty. Właścicielką zwierząt jest schorowana, starsza - osiemdziesięcioletnia kobieta. Kobieta po śmierci męża zupełnie sobie nie radzi, ostatecznie trafia pod opiekę rodziny. Niestety dla zwierząt nie ma tam miejsca.

Na posesji zastaliśmy 5 psów i kilkanaście kotów. Jeden z psów jest na łańcuchu, nie ma budy. Kolejne 4 są w domu – maleńka suczka z dwoma szczeniakami i jeden niewielki pies. Dom jest w kompletnej ruinie. I choć widzieliśmy już kilka takich miejsc, za każdym razem przeraża nas, że w takich warunkach żyją ludzie w XXI wieku. Całym życiem tej kobiety były zwierzęta, wszystkie są w miarę dobrym stanie. Suczka ze szczeniętami trafiła do naszego domu tymczasowego, dwa pozostałe psy pod opiekę Schroniska. Na miejscu pozostają koty.

Zabezpieczyliśmy je w karmę i wodę, ale pilnie szukamy dla nich miejsca. Napisaliśmy pismo do gminy Zduny o wskazanie miejsca, gdzie pozostałe na posesji koty miałby zostać przekazane.

Tymczasem szukamy dla nich domów, bo wiadomo, że procedury urzędnicze mogą trwać długo. Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą ofiarować dom, choć jednemu z nich o kontakt z nami.
 Dodane przez: Magda


92014
grudnia
!!! PĘKAMY W SZWACH ;) !!!


W ostatnich miesiącach otrzymaliśmy wiele wspaniałych prezentów od Przyjaciół naszych schroniskowych psiaków. Cieszymy się, że jest wśród lokalnego społeczeństwa tyle dobrych serc, które wspierają nas w naszych działaniach.

Otrzymaliśmy mnóstwo darów od szkół, instytucji, osób prywatnych. Chcieliśmy wszystkim bardzo podziękować za zaangażowanie, pomoc i empatię dla naszych podopiecznych. Jest to dla nas również świadectwem tego, że nasze działania mające na celu zwrócenie uwagi na potrzeby zwierzaków przynoszą efekty i to dodaje nam skrzydeł.

Obecnie jesteśmy zabezpieczeni w karmę na przynajmniej 3 miesiące. Cała schroniskowa spiżarnia jest wypełniona po brzegi, dlatego chcielibyśmy prosić abyście poczekali chwilkę z przynoszeniem kolejnych rzeczy bo nie chcielibyśmy aby to co znalazło się na samym końcu spiżarni zmarnowało się i uległo przedawnieniu.

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za każdy gest.

Dodane przez: Magda


92014
grudnia
Dziękujemy :)


 

Dziękujemy za dary Przedszkolu Nr 7 z oddziałami integracyjnymi. Zbiórkę zorganizowała grupa 6, 7 i 8 (Oddział – Os. Sikorskiego)


 

Dziękujemy Przedszkolu Nr 7 z oddziałami integracyjnymi. Zbiórkę zorganizowała grupa STOKROTKI i LEŚNE DUSZKI.


 

 

Dziękujemy Przedszkolu Samorządowemu w Miliczu za mnóstwo podarunków dla schroniskowych psiaków.


 

 

Dziękujemy Dziennemu Ośrodkowi Rehabilitacyjno – Wychowawczemu z Rawicza za ogromną ilość karmy, koców, kołder

Dodane przez: Magda


82014
grudnia
Przyjaciele z Trzebnicy :)

Nasze schronisko miało bardzo udane Mikołajki. Dotarło do nas mnóstwo darów z Trzebnicy a inicjatorem całej zbiórki na rzecz naszych ogonków była Monika Foryś. Zaledwie w ciągu miesiąca, angażując zwierzolubów z Trzebnicy, uzbierała cały samochód z prezentami.

Otrzymaliśmy karmę dla psów i kotów, mnóstwo rzeczy do ocieplenia bud (koce, kołdry, ręczniki, wykładziny), miseczki, zabawki, smakołyki, legowiska, szelki dla psów, środki czystości. Otrzymaliśmy również darowiznę pieniężną w kwocie 350zł.  

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ilości uzbieranych rzeczy i zaangażowania Monik. Jesteś wielka !!!! :)

W akcji wzięło udział kilka szkół, sklepy, hurtownie i inne instytucje:


- Hurtownia Motoryzacyjna Gordon
- Zmierzch & Zaćmienie
- Salon Urody Monaliza
- Sklep zoologiczno-wędkarski
- Sklep zoologiczno-wędkarski ALDA
- Biuro Ubezpieczeń - Helena Kałuża (ul. 1 Maja 1/2)
- Szkoła Podstawowa nr. 3 w Trzebnicy
 
- TCM Zdrój- Przychodnia
- Powiatowy Zespół Szkół nr 1
- Powiatowy Zespół Szkół nr 2
- Przedszkole Czerwony Balonik
 
- Szkoła Podstawowa w Wiszni Małej (ul. Szkolna 51)
- Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku
- Punkt przedszkolny "Pluszowy Kącik" w Wiszni Małej
 
Wszystkim Darczyńcom i osobom zaangażowanym w zbiórkę bardzo dziękujemy. Szczególnie należy wyróżnić nowo powstałe stowarzyszenie – Trzebnicki Klub Psa, które pomogło nagłośnić całą akcję i brało czynny udział w zbieraniu darów.

Cieszymy się, że na terenie Trzebnicy powstała organizacja zrzeszająca tak samo zwariowanych zwierzolubów jak my ;) Oby więcej takich stowarzyszeń !

Dziękujemy koledze Moniki, który przywiózł wszystko do naszego schroniska.

Takich Mikołajów bardzo lubimy :)

Zapraszamy też chętnych do odwiedzin naszych psiaków, może któryś skradnie czyjeś serce i znajdzie ciepły dom na zimę :)

 kilka fotek :)

  

Dodane przez: Magda


82014
grudnia
Czekam na właściciela ...

Poszukiwany właściciel (właściciele?) Boczka i Dredzika (imiona nadane w schronisku na potrzeby ogłoszenia). Tel. kontaktowy - 660662191
Dodane przez: Magda


62014
grudnia
!!! Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy Darczyńcom :)

Dorocie T. – 30zł – adopcja wirtualna,
Patrycji K. – 20zł – na zwierzęta Ulv,
Marcie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Frodo,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Żabka,
Danucie S. – 400zł – na zwierzęta Ulv,
Darii K. – 40zł – na zwierzęta Ulv,
Katarzynie B. – 15zł – na zwierzęta Ulv,
Ewie i Bolesławowi B. – 10zł – na zwierzęta Ulv,
Kindze K. – 100zł – dla Dżekiego, listopad + grudzień,
Agnieszce J. – 100zł – na zwierzęta Ulv,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Jolancie K. – 27zł – na zwierzęta Ulv,
Katarzynie S. – 35zł – adopcja wirtualna – Dina,
Jolancie K. – 40zł – adpopcja wirtualna – Boston,
Monice B. – 28zł – darowizna MB od Madzi.

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty na zwierzęta pod opieką Magdy (Ulv). Cała kwota, która wpłynie zostanie przeznaczona na spłacenie rachunku za leczenie psów w klinice we Wrocławiu.

Dziękujemy naszej Wolontariuszce Julce za zorganizowanie zbiórki na rzecz schroniska. Klasa Ic z I LO w Miliczu przekazała nam 185,13 zł.

 
Dziękujemy Zespołowi Szkół Nr 1 z Krotoszyna za zbiórkę na rzecz krotoszyńskiego schroniska :) Otrzymaliśmy karmę, koce, kołdry, poduszki :))
 
 

Dziękujemy Rafałowi K. i Przyjaciołom za ufundowanie przepięknej budy dla schroniskowych psiaków. Cudowny prezent, zwłaszcza, że część bud w schronisku nie nadaje się do użytku. Buda jest obszerna, solidnie wykonana, z otwieranym dachem. Dziękujemy !!!!!
 

Dziękujemy Kacperkowi Klimasowi za podarowanie psiakom swoich ulubionych kocyków :))


 

Dziękujemy właścicielom adoptowanego od nas Brysia za odwiedziny schroniska i przekazanie nam karmy dla psów i styropianu do ocieplenia bud :))

Dodane przez: Magda


52014
grudnia
Każdy tydzień przynosi nowe, psie tragedie ...

Kolejne zgłoszenie i kolejny psi dramat. Maleńka suczka na krowim łańcuchu przy pseudo budzie. Łańcuch długości 1m, beczka ze starymi, mokrymi szmatami, ciężki łańcuch, który ogranicza swobodne poruszanie głową i pies – przeziębiony, z wysiękiem z nosa, wymiotujący breją, którą był zmuszony jeść.

Właściciel, jak zwykle to bywa, nie widzi nic złego w trzymaniu psa w takich warunkach, a wręcz uważa, że pies ma dobrze.

Suczka trafiła do schroniska, jest w trakcie leczenia, pilnie szukamy domu. Sunia jest łagodna, grzeczna, malutka. Za kilka dni skończy antybiotyk.
 
I kolejne psie nieszczęście z tego tygodnia – mały pies, leżący przy drodze. Ktoś by pomyślał, że potrącony przez samochód, ale nie.... przy drodze leży maksymalnie wycieńczony pies. Z pewnością urwał się z łańcucha, którego kawałek wisiał mu u szyi.  Oczka łańcucha wytarte od szarpania się psa, próbującego wydostać się z niewoli. W końcu puściły.

Pies zagłodzony, dosłownie szkielet pokryty skórą, odwodniony, z zapadniętymi oczami. Po dwóch dniach w schronisku widać minimalną poprawę jego kondycji, przynajmniej zaczął wstawać.

Dziękujemy Policji za przywiezienie do schroniska tego nieszczęścia.
 Dodane przez: Magda


32014
grudnia
!!! APEL !!!


     Kochani, jest mega pilna sprawa. Magda, która od wielu lat pomaga zwierzętom, kosztem swojego życia prywatnego …. właściwie o jakim życiu my tu mówimy…. Magdy życiem jest ratowanie zwierząt, wszyscy wiemy, że jest ich nieskończenie wiele i jak uratuje się jednego, zaraz jest telefon o kolejne pięć.

Magda od kilku lat ma też z krotoszyńskiego schroniska Mańka.

Zupełnie naturalne jest, że nie można jej zostawić w trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła. Dlatego w imieniu naszym i Magdy, prosimy o wsparcie finansowe na spłatę długu w Klinice dla zwierząt we Wrocławiu.

Dług na dzień dzisiejszy wynosi 3 tys. zł. Każdy grosz się liczy. Wiemy, że możemy na Was liczyć i wspólnymi siłami pomożemy Magdzie a tym samym wielu zwierzakom pod jej opieką.


Wpłaty prosimy kierować na nasze konto z tytułem - "na zwierzęta Ulv"

BZ WBK S.A. 92 10901157 0000 0001 1429 1010
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
Oddział w Krotoszynie
ul. Ceglarska 11
63-700 Krotoszyn

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17049574,Poruszajaca_historia_sparalizowanego_psa__ktory_dzieki.html#LokWrocTxt

Dodane przez: Magda


32014
grudnia
!!! Dziękujemy !!!


Dziękujemy Darczyńcom :))

Barbarze K. – 50zł – wpłata na schronisko od Fionki z Nekli,
Magdalenie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Haker,
Mirosławie I. – 70zł – adopcja wirtualna – Maja i Funia,
Black Crackle MOHAA Klan – 70zł – adopcja wirtualna – Dorka i koteczka Mami,
Katarzynie S. – 15zł – od Lupuska dla Przyjaciół,
Karolinie P. – 30zł – dla Nane,
Antoniem S. – 150zł – darowizna na koty,
Agnieszce J. – 50zł – darowizna dla Nane,
Izabeli S. – 170zł – zbiórka na rzecz schroniska, Zespół Szkół nr 3 w Krotoszynie. Z pozdrowieniami Izabela S. z uczniami,
Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,
Krzysztofowi i Annie Z. – 35zł – adopcja wirtualna Rudego,
Ewelinie O. – 20zł – na potrzeby schroniska,
Dorocie N. – 35zł – adopcja wirtualna,
Marcie B. – 35zł – adopcja wirtualna Frodzia,
Katarzynie K. – 20zł – na psiaki,
Janinie B. – 35zł – adopcja wirtualna Zakiego,
Markowi S. – 100zł – na kocurka Grubaska,
Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna Kropki,
Przemysławowi N. – 35zł – adopcja wirtualna Maczo,
Renacie K. – 50zł – na karmę dla zwierząt,
Aleksandrze J. – 40zł – opieka wirtualna – Hana,
Annie B. – 20zł – dla Dżekiego na listopad i grudzień,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna Kodiego,
Beacie A. – 50zł – darowizna,
Magdalenie S. – 30zł – dla psiaków z pozdrowieniami od Nuli (Pianki),
Dianie Ł. – 35zł – adopcja wirtualna – Sopelek,
Ewie B. – 10zł – dla psiaków,
Magdalenie C. – 10zł – dla Dżekiego,
Adzie W. – 35zł – adopcja wirtualna – Czila,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Sawa,
Elizie P. – 50zł – adopcja wirtualna Thiago,
Zbigniewowi W. – 275zł – na cele statutowe Towarzystwa,
Iwonie C. – 40zł – trzy grosze dla piesków.


Dziękujemy Kasi Z. i jej córce Ninie z Milicza za przepiękne obrazki, które namalowały z przeznaczeniem na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe Towarzystwa :)
 


Dziękujemy klasie IA z Gimnazjim Nr 5 z Krotoszyna za dary na rzecz Schroniska :)
Dziękujemy Publicznemu Przedszkolu Nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie, grupie 4 i 5 za mnóstwo prezentów dla zwierząt schroniskowych :))Dodane przez: Magda


242014
listopada
Przyjaciele z Holandii :))


 

Fundacja WereldAsielen – holenderska organizacja, która wspiera ludzi pomagających zwierzętom w różnych miejscach na ziemi, między innymi w Egipcie, Hiszpanii, Rumunii, Portugalii a także w Polsce.

Jednym z takich miejsc jest nasze schronisko. Zwierzęta, które mamy pod opieką zostały już wcześniej zaopatrzone przez Fundację w dobrej jakości obroże przeciw pchelne, otrzymały dodatkowe szczepienia przeciwko chorobom wirusowym, fundacja sponsorowała sterylizację kotów wolno żyjących w naszym mieście a obecnie otrzymaliśmy nowe środki na dobrej jakości, kaloryczną karmę dla psów :)

To ogromna pomoc, bo bez wsparcia organizacji zewnętrznej nie bylibyśmy w stanie zapewnić naszym psom tak dobrej karmy na zimę. Za fundacyjne środki WereldAsielen zakupiliśmy kilkadziesiąt worków, każdy po 15 kg :)


 

Fundacja zasponsorowała również wózeczek dla sparaliżowanej Tili, która obecnie jest pod opieką Ani i Projektu Vendi.

Niesamowite jest ile radości ma pies, który przez kilka miesięcy nie mógł normalnie się poruszać. Tila szaleje ze szczęścia i zupełnie nie zdaje sobie sprawy ze swojej niepełnosprawności. Tylko psie towarzystwo jest zadziwione „nowymi nogami” Tili :)  

Olbrzymie podziękowania dla Fundacji WereldAsielen i Mirki, która jest motorem całej pomocy dla krotoszyńskich bezdomniaków :)

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69