Odwiedzin: 395 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

192014
grudnia
!!! Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy Darczyńcom:

Agnieszce F. – 10zł – na zwierzęta Ulv,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – DĹźeki,
Marcie D. – 111zł – darowizna na koty,
Weronice N. – 20zł – dla zwierzaków,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – Jogi,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Markowi P. – 36,02zł – adopcja wirtualna – Alik,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Guczi,
Izabeli S. i Darkowi – 70zł – adopcja wirtualna – Ori i Sopelek,
Izabeli S. – 98zł – dla Alika i Mirabelki,
Agacie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Alik,
Magdalenie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Haker,
Mirosławie I. – 70zł – adopcja wirtualna – Maja i Funia,
Katharinie M. – 200,60zł – dla Alika i Otisa,
Katarzynie K. – 20zł – dla Alika,
Hannie C. – 300zł – darowizna – dziękuje Ritka (Axa) :),
Krzysztofowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Aleks,
Annie B. – 200zł – darowizna,
Ryszardowi M. – 40zł – adopcja wirtualna – Czesio,
Katarzynie S. – 20zł – od Lupuska dla Przyjaciół :),
Katarzynie M. – 50zł – dla futrzastych przyjaciół na najpilniejsze potrzeby,
Magdzie S. – 45zł – dla kociaków,
Krzysztofowi Z. -35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Black Crackle MOHAA Klan – 70zł – adopcja wirtualna – Dorka i Mami,
ZebraZebra – 20zł – dla DĹźekiego na grudzień,
Paulinie W. – 5zł – dla zwierząt,
Ewelinie O. – 20zł – na potrzeby schroniska,
Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,
Magdzie S. – 10zł – dla Bono,
Bartoszowi K. – 30zł – dla Bono,
Klub Wolontariatu – Razem – przy Gimnazjum w Jutrosinie – 236zł – wpłata na pomocdla zwierząt,
Marcie S. – 37,06zł – dla Bono,
Iwonie M. – 25zł – dla Bono,
Komitetowi Wyborczemu Wyborców Nowoczesna Gmina – 37,50zł – darowizna KRS.
Panu Darkowi, nowemu właścicielowi Tosi – 100zł – wpłata na zwierzęta.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas mnóstwem darów w postaci karmy, koców, kołder, zabawek dla psiaków, smyczy obroĹźy. Prezentów było tak wiele, Ĺźe bardzo przepraszamy, jeśli kogoś nie uwzględniliśmy na stronie.
 

Szkoła Podstawowa w Rozdrażewie - klasy 1-3 :)
Nauczyciele gimnazjum nr 4 - Katarzyna Nabzdyk, Monika Frukowska, ElĹźbieta Drzewiecka, Karol Pfajfer, Marta Koniecpolska, Lila Radziszewska
Zespół Szkół Nr 3 w Krotoszynie :)
Oddział Przedszkolny w Jasnym Polu i Oddział Przedszkolny Przy Zespole Szkół w Orpiszewie :)
Zespół Szkół im. Witolda Pileckiego w Orpiszewie :))
Dziękujemy Dagmarze Peters za dary dla kociaków pod naszą opieką - kuwety, karma, kocie przysmaki, zabawki, ale teĹź karma dla psów, smakołyki. Bardzo dziękujemy !!! :)

Dziękujemy :)
 

Dodane przez: Magda


182014
grudnia
Bezdomne duszyczki

Zaczaruj świat naszych psów, odmień ich schroniskowe Ĺźycie, one kaĹźdego dnia marzą o domu...

Psiaki zaczarowała Alicja Dębek. Dziękujemy za piękne zdjęcia :)

Dodane przez: Magda


172014
grudnia
Oświadczenie w sprawie interwencji w Dzierżanowie

Z uwagi na poruszenie w lokalnej prasie i zarzuty sołtysa, u którego została przeprowadzona listopadowa interwencja, chcielibyśmy wydać oświadczenie.

Interwencję przeprowadzał Inspektorat TOZ Wrocław. PoniewaĹź interwencja odbywała się na terenie podlegającym pod TOZ Krotoszyn, dlatego teĹź braliśmy w niej udział. Psy odbierane interwencyjnie według art. 7 ust. 1a i 1b Ustawy o Ochronie Zwierząt trafiają do schroniska, któremu podlega teren objęty interwencją.
Zostaliśmy oskarżeni o działanie polityczne mające na celu zaszkodzenie osobie kontrolowanej. Chcieliśmy kategorycznie odciąć się od takich spekulacji. Nie kontaktowaliśmy się w sprawie interwencji z lokalnymi mediami, nie było też o niej wzmianki na naszej stronie internetowej.

Jako organizacja, której statutowym celem jest ochrona zwierząt, reagujemy na kaĹźde zgłoszenie, które otrzymujemy. Najczęściej zastajemy warunki tragiczne, czasem wystarczy zalecenie poprawy, a czasem zastajemy na miejscu zadbane zwierzęta i okazuje się, Ĺźe zgłoszenie było niezasadne.
Interwencja w DzierĹźanowie okazała się jednak zasadna a zwierzęta były przetrzymywane w złych warunkach. Wedle prawa wszyscy jesteśmy tacy sami, nie wydaje nam się, Ĺźe „przeciętny Kowalski” ma ponosić odpowiedzialność za łamanie prawa a osoba postawiona nieco wyĹźej juĹź nie. Tym bardziej sołtys powinien świecić przykładem .

JuĹź 1,5 roku temu w ramach uświadamiania ludności Ĺźyjącej na wsiach rozdawaliśmy ulotki informujące o zmianie przepisów prawa w tym zakresie i korzyści płynących ze sterylizacji zwierząt domowych. Sołtys DzierĹźanowa otrzymał plik ulotek, by móc rozdać mieszkańcom swojej wsi. 
Wnioskowaliśmy, że zapoznał się z treścią ulotek i znał przepisy prawa. Jednak to co zastaliśmy na miejscu temu przeczy.

Dla nas nadrzędną rzeczą jest dobrostan zwierząt. W przypadku tej interwencji o dobrostanie nie ma mowy. Interwencja została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Odbyła się o godzinie 18:00 (nie w godzinach nocnych), w spokojnej atmosferze, nikt nie wtargnął na posesję. Sołtys zrzekł się na miejscu prawa własności do dwóch psów. Psy zostały przewiezione do gabinetu weterynaryjnego, celem ich przebadania.

Wszelkie informacje na temat interwencji będzie udzielał Inspektorat TOZ Wrocław.
 
fot. TOZ Wrocław

Dodane przez: Magda


142014
grudnia
Prośba o pomoc !!!


 

Kochani jak dobrze wiecie Krotoszyn, jako gmina nie ma miejsca gdzie moĹźna przetrzymywać koty, urząd równieĹź nie przeznacza środków na sterylizację czy leczenie. Wszystko to w ramach swojej działalności organizuje nasz krotoszyński oddział TOZ-u. W tym roku wysterylizowaliśmy 62 kotki i wykastrowaliśmy 12 kocurów, wadoptowałyśmy 45 kociaków. Dodatkowo pomagamy karmicielom z naszej gminy, rozdając karmę.

Mimo braku infrastruktury udaje się pomagać, naszym zdaniem, duĹźej ilości kociastych. Umieszczamy je w swoich prywatnych domach, które stały się zakoconymi DT. Mamy tych domków trzy na terenie Krotoszyna i jeden poza nim. Niestety w tych domach panuje zawsze przepełnienie.

Obecnie mamy pod opieką 16 kotów w róĹźnym wieku i w róĹźnym stanie zdrowia. Tak się złoĹźyło, Ĺźe kaĹźdy kot, który do nas trafił w ostatnim czasie miał koci katar lub złamaną łapkę np. Gruby i Nane. To wszystko powoduje, Ĺźe koszty leczenia są bardzo duĹźe.

Cały czas dostajemy zgłoszenie o kolejnych kociakach potrzebujących naszej pomocy.  Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie naszej kociej działalności.  MoĹźe ma ktoś w domu kilka rzeczy po swoich kotkach, które kurzą się niepotrzebnie lub zechciałby wspomóc na finansowo. ZbliĹźa się koniec roku i zarazem nasze konto świeci pustkami.

Przede wszystkim potrzebujemy

•        Odpowiedzialnych domków :)
•        Ĺťwirku do kuwet (najlepiej firmy BENEK)
•        Kuwet
•        Drapaków i innych zabawek
•        Misek zawieszanych do klatek
•        Karmy suchej i mokrej
•        Posłań

Dary dla naszych kociastych moĹźna przynosić do Schronisko dla Zwierząt w Krotoszynie. Lub dzwonić -  Monika 660662191, Kasia 604757177

NASZE KONTO:

 BZ WBK S.A. 92 10901157 0000 0001 1429 1010
 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
 Oddział w Krotoszynie
 ul. Ceglarska 11
 63-700 Krotoszyn
 
KONTO DO PRZELEWÓW ZAGRANICZNYCH:

 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
 Oddział w Krotoszynie
 ul. Ceglarska 11
 63-700 Krotoszyn
 Bank: BZ WBK S.A
 IBAN: PL92109011570000000114291010
 SWIFT: WBKPPLPP

Z góry za pomoc dziękują : Gruby, Nan, Klara, Rudzia, Bronko, Tiga, Toga, Alutka, Lala, Klusia, Lusia i czwórka  kociąt z lasu Fafik, Diwa, Molly, Umka :)

Dodane przez: Magda


102014
grudnia
Kolejny dramat ...

Kolejna interwencja z dramatem zwierząt i człowieka. Otrzymujemy zgłoszenie z opieki społecznej, Ĺźe w miejscowości Chachalnia w starym, zrujnowanym domu znajdują się zwierzęta – psy i koty. Właścicielką zwierząt jest schorowana, starsza - osiemdziesięcioletnia kobieta. Kobieta po śmierci męża zupełnie sobie nie radzi, ostatecznie trafia pod opiekę rodziny. Niestety dla zwierząt nie ma tam miejsca.

Na posesji zastaliśmy 5 psów i kilkanaście kotów. Jeden z psów jest na łańcuchu, nie ma budy. Kolejne 4 są w domu – maleńka suczka z dwoma szczeniakami i jeden niewielki pies. Dom jest w kompletnej ruinie. I choć widzieliśmy juĹź kilka takich miejsc, za kaĹźdym razem przeraĹźa nas, Ĺźe w takich warunkach Ĺźyją ludzie w XXI wieku. Całym Ĺźyciem tej kobiety były zwierzęta, wszystkie są w miarę dobrym stanie. Suczka ze szczeniętami trafiła do naszego domu tymczasowego, dwa pozostałe psy pod opiekę Schroniska. Na miejscu pozostają koty.

Zabezpieczyliśmy je w karmę i wodę, ale pilnie szukamy dla nich miejsca. Napisaliśmy pismo do gminy Zduny o wskazanie miejsca, gdzie pozostałe na posesji koty miałby zostać przekazane.

Tymczasem szukamy dla nich domów, bo wiadomo, Ĺźe procedury urzędnicze mogą trwać długo. Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą ofiarować dom, choć jednemu z nich o kontakt z nami.
 Dodane przez: Magda


92014
grudnia
!!! PĘKAMY W SZWACH ;) !!!


W ostatnich miesiącach otrzymaliśmy wiele wspaniałych prezentów od Przyjaciół naszych schroniskowych psiaków. Cieszymy się, Ĺźe jest wśród lokalnego społeczeństwa tyle dobrych serc, które wspierają nas w naszych działaniach.

Otrzymaliśmy mnóstwo darów od szkół, instytucji, osób prywatnych. Chcieliśmy wszystkim bardzo podziękować za zaangaĹźowanie, pomoc i empatię dla naszych podopiecznych. Jest to dla nas równieĹź świadectwem tego, Ĺźe nasze działania mające na celu zwrócenie uwagi na potrzeby zwierzaków przynoszą efekty i to dodaje nam skrzydeł.

Obecnie jesteśmy zabezpieczeni w karmę na przynajmniej 3 miesiące. Cała schroniskowa spiżarnia jest wypełniona po brzegi, dlatego chcielibyśmy prosić abyście poczekali chwilkę z przynoszeniem kolejnych rzeczy bo nie chcielibyśmy aby to co znalazło się na samym końcu spiżarni zmarnowało się i uległo przedawnieniu.

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za każdy gest.

Dodane przez: Magda


92014
grudnia
Dziękujemy :)


 

Dziękujemy za dary Przedszkolu Nr 7 z oddziałami integracyjnymi. Zbiórkę zorganizowała grupa 6, 7 i 8 (Oddział – Os. Sikorskiego)


 

Dziękujemy Przedszkolu Nr 7 z oddziałami integracyjnymi. Zbiórkę zorganizowała grupa STOKROTKI i LEŚNE DUSZKI.


 

 

Dziękujemy Przedszkolu Samorządowemu w Miliczu za mnóstwo podarunków dla schroniskowych psiaków.


 

 

Dziękujemy Dziennemu Ośrodkowi Rehabilitacyjno – Wychowawczemu z Rawicza za ogromną ilość karmy, koców, kołder

Dodane przez: Magda


82014
grudnia
Przyjaciele z Trzebnicy :)

Nasze schronisko miało bardzo udane Mikołajki. Dotarło do nas mnóstwo darów z Trzebnicy a inicjatorem całej zbiórki na rzecz naszych ogonków była Monika Foryś. Zaledwie w ciągu miesiąca, angaĹźując zwierzolubów z Trzebnicy, uzbierała cały samochód z prezentami.

Otrzymaliśmy karmę dla psów i kotów, mnóstwo rzeczy do ocieplenia bud (koce, kołdry, ręczniki, wykładziny), miseczki, zabawki, smakołyki, legowiska, szelki dla psów, środki czystości. Otrzymaliśmy równieĹź darowiznę pieniężną w kwocie 350zł.  

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ilości uzbieranych rzeczy i zaangażowania Monik. Jesteś wielka !!!! :)

W akcji wzięło udział kilka szkół, sklepy, hurtownie i inne instytucje:


- Hurtownia Motoryzacyjna Gordon
- Zmierzch & Zaćmienie
- Salon Urody Monaliza
- Sklep zoologiczno-wędkarski
- Sklep zoologiczno-wędkarski ALDA
- Biuro Ubezpieczeń - Helena Kałuża (ul. 1 Maja 1/2)
- Szkoła Podstawowa nr. 3 w Trzebnicy
 
- TCM Zdrój- Przychodnia
- Powiatowy Zespół Szkół nr 1
- Powiatowy Zespół Szkół nr 2
- Przedszkole Czerwony Balonik
 
- Szkoła Podstawowa w Wiszni Małej (ul. Szkolna 51)
- Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku
- Punkt przedszkolny "Pluszowy Kącik" w Wiszni Małej
 
Wszystkim Darczyńcom i osobom zaangaĹźowanym w zbiórkę bardzo dziękujemy. Szczególnie naleĹźy wyróĹźnić nowo powstałe stowarzyszenie – Trzebnicki Klub Psa, które pomogło nagłośnić całą akcję i brało czynny udział w zbieraniu darów.

Cieszymy się, Ĺźe na terenie Trzebnicy powstała organizacja zrzeszająca tak samo zwariowanych zwierzolubów jak my ;) Oby więcej takich stowarzyszeń !

Dziękujemy koledze Moniki, który przywiózł wszystko do naszego schroniska.

Takich Mikołajów bardzo lubimy :)

Zapraszamy teĹź chętnych do odwiedzin naszych psiaków, moĹźe któryś skradnie czyjeś serce i znajdzie ciepły dom na zimę :)

 kilka fotek :)

  

Dodane przez: Magda


82014
grudnia
Czekam na właściciela ...

Poszukiwany właściciel (właściciele?) Boczka i Dredzika (imiona nadane w schronisku na potrzeby ogłoszenia). Tel. kontaktowy - 660662191
Dodane przez: Magda


62014
grudnia
!!! Dziękujemy !!!


 

Dziękujemy Darczyńcom :)

Dorocie T. – 30zł – adopcja wirtualna,
Patrycji K. – 20zł – na zwierzęta Ulv,
Marcie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Frodo,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Ĺťabka,
Danucie S. – 400zł – na zwierzęta Ulv,
Darii K. – 40zł – na zwierzęta Ulv,
Katarzynie B. – 15zł – na zwierzęta Ulv,
Ewie i Bolesławowi B. – 10zł – na zwierzęta Ulv,
Kindze K. – 100zł – dla DĹźekiego, listopad + grudzień,
Agnieszce J. – 100zł – na zwierzęta Ulv,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Jolancie K. – 27zł – na zwierzęta Ulv,
Katarzynie S. – 35zł – adopcja wirtualna – Dina,
Jolancie K. – 40zł – adpopcja wirtualna – Boston,
Monice B. – 28zł – darowizna MB od Madzi.

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty na zwierzęta pod opieką Magdy (Ulv). Cała kwota, która wpłynie zostanie przeznaczona na spłacenie rachunku za leczenie psów w klinice we Wrocławiu.

Dziękujemy naszej Wolontariuszce Julce za zorganizowanie zbiórki na rzecz schroniska. Klasa Ic z I LO w Miliczu przekazała nam 185,13 zł.

 
Dziękujemy Zespołowi Szkół Nr 1 z Krotoszyna za zbiórkę na rzecz krotoszyńskiego schroniska :) Otrzymaliśmy karmę, koce, kołdry, poduszki :))
 
 

Dziękujemy Rafałowi K. i Przyjaciołom za ufundowanie przepięknej budy dla schroniskowych psiaków. Cudowny prezent, zwłaszcza, Ĺźe część bud w schronisku nie nadaje się do uĹźytku. Buda jest obszerna, solidnie wykonana, z otwieranym dachem. Dziękujemy !!!!!
 

Dziękujemy Kacperkowi Klimasowi za podarowanie psiakom swoich ulubionych kocyków :))


 

Dziękujemy właścicielom adoptowanego od nas Brysia za odwiedziny schroniska i przekazanie nam karmy dla psów i styropianu do ocieplenia bud :))

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69