Odwiedzin: 389 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

72014
września
Czekam na właściciela !

6 września, w lesie krotoszyńskim został znaleziony mały, biały piesek. Psiak ma obrożę, nie ma niestety adresatki. Czeka w schronisku na właściciela. Został nazwany Gzik :)Dodane przez: Magda


22014
września
Poszukiwany Micuś !!!!

W okolicy ul. Masłowskiego w Krotoszynie zaginął biały kot. Reaguje na imię Micek. Ktokolwiek go widział proszę o kontakt pod nr.telefonu 790 851 070.

Bardzo proszę o sprawdzenie piwnic, strychów i pomieszczeń gospodarczych.Dodane przez: Magda


12014
września
!!! Znaleziono psa !!!

Dzisiaj w okolicy stacji benzynowej Orlen na ul. Koźmińskiej w Krotoszynie został znaleziony mały psiak. Prosimy właściciela o kontakt - 604757177

Dodane przez: Magda


252014
sierpnia
!!! Kolejny raz apelujemy do mieszkańców Sulmierzyc !!!

       Od dłuĹźszego czasu w Sulmierzycach biega dość duĹźy, biały pies. Jest on niestety bardzo nieufny, nie podchodzi do ludzi. Pięciokrotnie próbowaliśmy go złapać, ale nie chce podejść nawet na 10m. Dzisiaj udało nam się zrobić mu kilka zdjęć.
       Bardzo prosimy wszystkich, którym los tego psa nie jest obojętny, o próbę zwabienia go na posesję. Na zamkniętej przestrzeni na pewno uda nam się go złapać i zabrać do schroniska. Jeśli pies wejdzie na posesję wystarczy zamknąć bramę i do nas zadzwonić. Nie łapać psa samemu, my mamy w tym doświadczenie.
Bardzo prosimy o pomoc!
Dodane przez: Magda


242014
sierpnia
Kilka zdjęć ze schroniska ...

TAKIE CUDA DO ADOPCJI :)

Merlot
Rubi


Spajki


Guś :)


Tussi

Tori i Tussi
Pierwszy spacer nieśmiałego Dropka


Czila w rękach Anety i Edyty ;)efekty :))
Młodziutka Korba
Cudny Foksiu :)


Piękny Tilluś i jego krokodyli uśmiech ;)
Dorka
Rulon :)
 Ignaś :)
Nieśmiały Thiago
Rudy i Czesio :)


DĹźamal
Baldo
Bonuś


Todi


Peluś

Dodane przez: Magda


232014
sierpnia
!!! UWAGA UWAGA !!!


Na fali ostatnich nieprzyjemnych telefonów ze strony kilku osób, które nie mogą, nie potrafią czy nie chcą zrozumieć naszej działalności, jestem zmuszona napisać kolejny juĹź news na ten temat.

Krótkie wprowadzenie ….

Jesteśmy grupą osób, która działa na rzecz bezpańskich zwierząt w naszym mieście, prowadząc krotoszyński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Działa nas realnie 5 osób – w ramach umowy z Eko 7 prowadzimy krotoszyńskie schronisko, zatrudniając w nim 3 osoby. Poza tą działalnością przeprowadzamy interwencje, kierujemy sprawy o znęcanie nad zwierzętami do prokuratury, prowadzimy działalność edukacyjną. Wszystko to robimy w ramach wolontariatu, nie pobierając za to Ĺźadnego wynagrodzenia. KaĹźdy z nas oczywiście pracuje zawodowo, co teĹź oznacza, Ĺźe pomagamy zwierzętom poza godzinami naszej pracy, w czasie wolnym, kosztem czasu spędzonego z rodziną. Nie mamy dosłownie ani jednego dnia wolnego od problemów związanych ze zwierzętami, które są pod naszą opieką lub tymi, które ratujemy z róĹźnych sytuacji. Obecnie mamy na utrzymaniu ponad 90 psów i ponad 30 kotów.

Większość psów przebywa w schronisku i na ich podstawowe utrzymanie otrzymaliśmy środki w drodze przetargu ze Stowarzyszenia Eko7. Oczywiście te środki nie są wystarczające i cały czas zbieramy fundusze na opiekę weterynaryjną, na dobrej jakości karmę, na dodatkowe szczepienia. Część psów, które, z uwagi na stan zdrowia, nie mogą przebywać w schronisku, jest utrzymywanych w domowym hoteliku dla zwierząt za co oczywiście płacimy.

Dodatkowo, juĹź tylko w ramach naszej organizacji staramy się pomagać kotom z naszej gminy. A poniewaĹź krotoszyńskie schronisko jest tylko i wyłącznie dla psów, nie ma moĹźliwości trzymania w nim kotów, więc bezpańskie koty wymagające opieki weterynaryjnej trafiają do naszych prywatnych domów. Obecnie w 3 domach tymczasowych mamy 32 koty. Wszystkie wymagające opieki i leczenia. Dodatkowo zbieramy środki na sterylizację i dokarmianie wolno Ĺźyjących kotów, wyręczając tym samym Eko7 z konieczności zajęcia się tą sprawą, co teĹź nakazuje ustawa.

Sedno wypowiedzi…..

Właściwie nie ma tygodnia bez telefonu, Ĺźe ktoś znalazł na ulicy kota  i mamy natychmiast go zabrać. Nikt nie chce zrozumieć, Ĺźe moĹźemy pomagać tylko i wyłącznie w granicach naszych moĹźliwości. Działa nas kilka osób i mając juĹź pod opieką ponad 30 kotów, nie moĹźemy zabrać kolejnych 10 czy 15 bo fizycznie nas na to nie stać.

Jeśli jakaś organizacja jest w stanie zaopiekować się liczbą zwierząt 150, to nie weĹşmie kolejnych tylu, tylko dlatego, Ĺźe jest taka presja społeczna. Nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich zwierząt zapewniając im godne warunki egzystencji, bo nasze domy nie zmieszczą kolejnych zwierzaków a nasza doba nie ma 48h. Musimy najpierw wyadoptować te, które przygarnęliśmy, Ĺźeby móc ratować kolejne.

Ludzie!!!!! Zrozumcie w końcu, Ĺźe odmowa zabrania z ulicy kolejnego zwierzaka nie wynika z braku empatii z naszej strony, bo tego akurat nam nie brakuje, ale z braku miejsca. Nasze domy nie są z gumy a nasze rodziny mają granice cierpliwości, którą przekraczamy codziennie. Krotoszyńskie schronisko jest notorycznie przepełnione, bo obsługuje 5 gmin a zmieści tylko 80 psów i ta liczba teĹź jest mocno naciągnięta.

Ratowanie kota, czy innego zwierzaka nie polega tylko na wykonanym telefonie do nas, moĹźna samemu pomóc, my zawsze oferujemy ogłoszenia w sieci, karmę czy opiekę weterynaryjną. Ale oczywiście Ĺźadna osoba, która znajdzie kolejnego kota czy psa nie moĹźe zabrać go tymczasowo do domu przytaczając milion powodów, dla których jest to niemoĹźliwe, ale równocześnie nie dopuszcza do głowy naszych argumentów.

Nikt nie chce patrzeć na wałęsające się zwierzę, najlepiej Ĺźeby zniknęło z pola widzenia, Ĺźeby nie świdrowało sumienia, Ĺźeby nie zaburzało sielskiego popołudnia. Ale o realnej pomocy nie ma mowy…. bo dzieci mają alergię, bo mam psa, bo mam juĹź kota, bo mąż (Ĺźona) się nie zgadza, bo małe mieszkanie, bo wakacje, bo praca…… Tylko my zawsze mamy mieć miejsce na kilkadziesiąt zwierząt …. i na kolejne tyle.

Próby szantaĹźu emocjonalnego są nie w porządku wobec nas, robimy naprawdę i tak więcej niĹź jesteśmy w stanie. Straszycie Ĺźe wyrzucicie na ulicę, otrujecie, wywieziecie do lasu, ale to niczego nie zmieni, nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich bezdomnych istnień, które nam zgłaszacie.

Oczywiście dzwońcie do nas, bo jak będzie taka możliwość natychmiast pomożemy, ale prosimy o odrobinę cierpliwości i zrozumienia!

Apelujemy teĹź stale do właścicieli psów i kotów o wykonywanie zabiegów sterylizacji i kastracji. To naprawdę nie jest ucinanie głowy zwierzęciu !!!!!

Nie słuchacie, potem dzwonicie, Ĺźe są kociaki do oddania, szczenięta, bo nie upilnowaliście kotki, Wasz niewykastrowany, wychodzący kot postanowił się rozmnoĹźyć z bezdomną kotką, Wasz pies uciekł i jakoś tak niechcący się stało, Ĺźe suczka sąsiadów zaszła w ciążę. Stąd właśnie jest ta bezdomność, stąd umierające na ulicach kocięta i szczenięta. Wałęsające się, niechciane psy.

TOZ O/Krotoszyn

Dodane przez: Magda


222014
sierpnia
Dziękujemy :)


 

Dziękujemy Darczyńcom :)))

Michałowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudzia,
Paulinie P. – 35zł – adopcja wirtualna – Foksiu,
Kindze R. – 30zł – dla zwierzaków,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Hana,
Urszuli P. – 35zł – adopcja wirtualna – Lemon,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Kajtek,
Renacie K. – 40zł – na zwierzęta,
Dianie Ł. – adopcja wirtualna – Sopelek,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Sabinka,
Adzie W. – 35zł – adopcja wirtualna – Czila,
Mirosławie G. – 40zł – adopcja wirtualna – Prezes,
Dominice W. – 40zł – Weluś hotel,
Agnieszce P. – 50zł – dla Perełki,
Kindze K. – 50zł – dla DĹźekiego – sierpień,
Renacie W. – 20zł – Weluś hotel,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Sopelek,
Ewie B. – 10zł – dla psiaków,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Sawa,
Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,
Dorocie T. – 30zł – adopcja wirtualna,
Elizie P. – 50zł – adopcja wirtualna – Tusia (Tuśka ma dom, prosimy o wybór innego psiaka),
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – Till,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Kama,
Katarzynie S. – 35zł – adopcja wirtualna – Dina,
Izabeli S. – 100zł – adopcja wirtualna Sopelka i Oriego,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna Reksia,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Spajki,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – DĹźeki,
Krzysztofowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – Aleks,
Iwonie M. – 40zł – darowizna dla zwierzaka,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – Jogi,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Izabeli S. i Darkowi  – 30zł – dla Samby,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Lusia,
Dawidowi R. – 30zł – Weluś hotel,
Katarzynie S. – 15zł – od Lupuska dla Przyjaciół :),
Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,
Black Crackle MOHAA Klan – 70zł – adopcja wirtualna Dorki i Mami,
Magdalenie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Haker,
Mirosławie I. – 70zł – adopcja wirtualna Funi i Maji,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Guczi,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Leon,
Annie B. – 10zł – na sierpień dla DĹźekusia,
Adzie W. – 35zł – adopcja wirtualna – Czila,
VIGGET Sp. z o.o. – 350zł – adopcja wirtualna 10 psiaków,
VIGGET Sp. z o.o. – 1000zł – darowizna na hotelik dla Prezesa,
Zuzannie Ł. – 235zł – darowizna dla Bartka na hotelik,
Tomaszowi S. – 100zł – darowina na koty,
Wiesławie W. – 20zł – dla kochanych zwierzątek :),
Januszowi S. – 30zł – Weluś hotel,
Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Marcie C. – 15zł – dla DĹźekiego na sierpień,
Przemysławowi N. – 35zł – adopcja wirtualna – Maczo.


Dziekujemy Waldemarowi S. za przesłaną karmę suchą dla psiaków :)
 

 

Dziękujemy Kaji (nowej właścicielce schroniskowej Rudzi) za prezent w postaci karmy dla psów i kotów będących pod naszą opieką :)

Dodane przez: Magda


202014
sierpnia
Znaleziono psa !

W środę, 20 sierpnia został znaleziony pies w typie Gończego Polskiego. Pies biegał w Chachalni, Gm. Zduny. Prosimy właściciela o kontakt - 660662191.Dodane przez: Magda


102014
sierpnia
Poszukuję domu!

OGŁOSZENIE GOŚCINNE
 

Figa jest młodą ok.3 letnią suczką rasy doberman. Została znaleziona w bardzo złym stanie, chuda i pogryziona. Sunia jest wyjątkowo łagodna i spragniona kontaktu z człowiekiem.
Bardzo dobrze reaguje też na inne psy. Jest posłuszna, na spacerach grzecznie idzie obok swojego opiekuna.
Doberman to pies o pięknej , dostojnej sylwetce. Jest psem o zrównowaĹźonym, silnym charakterze. Mimo swego temperamentu i ruchliwości potrafi zachować spokój.
Pełen temperamentu i energii, wymaga sporej, codziennej porcji ruchu.
Szukamy dla Figi dobrego domu, w którym opiekunowie znający potrzeby psów tej rasy, zapewnią suni jak najlepsze warunki.
Aktualnie Figa przebywa w lecznicy weterynaryjnej, gdzie zostanie wysterylizowana.
 
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt telefoniczny :
Danka 606 210 658  lub  Ela 600 977 803

 Dodane przez: Magda


32014
sierpnia
Co spotkało Thiago ...


     Od kilku miesięcy  przy stacji benzynowej w Kobylinie biega pies, nie podchodzi do ludzi, jest wyliniały, z podkulonym ogonem. Trzyma się jednak tego miejsca, bo pewnie w tym właśnie miejscu ostatni raz widział swojego właściciela. Pies czeka i ma nadzieję, ze juĹź jutro … pojutrze …. za tydzień jego pan przypomni sobie, Ĺźe on tam czeka. Ale pana nie ma, a pies musi walczyć o przetrwanie. Na szczęście kilka wraĹźliwych osób zostawia mu jedzenie, bo pies nie podchodzi nawet na metr. Zostaliśmy wezwani na miejsce, ale złapanie przeraĹźonego psa na otwartej przestrzeni graniczy z cudem. Nazwaliśmy go Thiago.

     Przez chwilę Thiago ma psiego kolegę, który z nim koczuje przy stacji, ale kolega szybko wraca do domu a Thiago nadal czeka. Kolejna próba pomocy psu kończy się niepowodzeniem, niby pies nieśmiało merda ogonem, ale zawsze w bezpiecznej odległości przynajmniej 10m. Czujemy się bezradni a bezdomny Thiago spędza nam sen z powiek.

     W końcu Thiago znika na 2-3 dni i wraca na stację dotkliwie pogryziony przez inne psy. Ma uszkodzoną powaĹźnie łapę, istnieje podejrzenie, Ĺźe jest złamana, naderwane ucho, ranę na pysku … i ten wzrok błagający o pomoc. Wtedy Thiago zdobywa się na odwagę i podchodzi do osoby, która go dokarmiała …. Najpierw na metr, potem juĹź tak blisko, Ĺźe moĹźna go dotknąć. I to przykre zdarzenie właściwie ratuje mu Ĺźycie. Thiago trafia do schroniska.

Jego łapa jest tak powaĹźnie pogryziona, Ĺźe istniało ryzyko amputacji. Na szczęście udaje się ją uratować i pies pomału wraca do zdrowia. Pogryzienie to jednak nie jest największy problem psa…. Zastanawia nas co musiało spotkać Thiago ze strony człowieka, Ĺźe tak bardzo boi się ludzi, Ĺźe mruĹźy oczy na widok wyciągniętej w jego kierunku ręki, Ĺźe ugina łapy i udaje, Ĺźe go nie ma a jednocześnie z taką ogromną nadzieją patrzy nam w oczy i merda tym swoim podkulonym ogonem.

Cudowny pies, najlepszy, najwierniejszy przyjaciel, jeden z miliona bezdomnych, skrzywdzonych przez nas – ludzi …. mam olbrzymią nadzieję, Ĺźe nie umrze w schronisku i damy radę naprawić to, co spotkało go ze strony człowieka…

Dziękujemy pracownikom ochrony z firmy, w pobliĹźu której błąkał się psiak za dokarmianie go i informacje o jego stanie.

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69