Odwiedzin: 535 osób.



Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:





stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

232014
maja
!!! 31 maj - licytacja obrazĂłw !!!

    W czwartek odbył się wernisaĹź i wystawa prac zatytułowana „ Maria Gierczyńska i Przyjaciele”. Wszystkie prace zostały przekazane krotoszyńskim oddziałowi Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami a dochód z ich sprzedaĹźy wspomoĹźe podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.  

Prace można oglądać w krotoszyńskim Muzeum przez cały tydzień.

Wystawa zostanie zakończona licytacją prac, która będzie miała miejsce podczas KrotoFestu – 31 maja, o godzinie 17:30.
 

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych dziełami cenionych artystów oraz wraĹźliwych na los bezdomnych zwierząt.

Adam Myjak – rysunek






Maria Romana Gierczyńska – wycinanka, rzeĹşba w tkaninie








Stefania Śmiełowska – grafika




Maria Gardzielewicz Dolata – technika olejna






Teresa Siemińska Usarewicz – kolaĹź







Justyna Pyrzyńska – tempera




GraĹźyna Rafałowicz – malarstwo na jedwabiu, tempera








Andrzej Gniotowski – wydruk cyfrowy (I wydruk cyfrowy z oryginału)




Igor Mikoda – rzeĹşba




Włodzimierz Kowaliński – fotografia






Bogusława Koszałka – technika olejna




Weronika Węcławska Lipowicz – rysunek




Anna Pilch Mikoda – rysunek




Agnieszka Biegaj – akryl




BoĹźena Fibik Beim – akryl




Wanda Gostyńska – technika olejna




Krystyna Sienkiewicz – autograf


 

Obrazy lokalnych plastyków






Prace dzieci :)




Prace, które nie zostaną sprzedane na licytacji podczas KrotoFestu, zostaną wystawione na kolejnej aukcji interenetowej.

ZAPRASZAMY !!!

Dodane przez: Magda


162014
maja
!!! Zapraszamy na licytację obrazów !!!



 

  Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wielką licytację prac (obrazy, grafiki, fotografia, autograf) przekazanych przez Panią Marię Romanę Gierczyńską i zaprzyjaĹşnionych artystów.

Licytacja odbędzie się dnia 31 maja 2014r. podczas KrotoFestu w Parku Miejskim w Krotoszynie w godzinach 17:30 – 18:30.

Dochód z licytacji zostanie w całości przekazany na rzecz podopiecznych krotoszyńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Wszystkie prace będzie można obejrzeć od 22 maja w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

    Pomysłodawczynią całej akcji na rzecz krotoszyńskiego schroniska jest Pani Maria Romana Gierczyńska, która w ubiegłym roku zaadoptowała z naszego schroniska jamnika Fuksa.
Pomimo niesfornego charakteru i kilku trudności wychowawczych jamnik Fuks zawładnął sercem Pani Marii i domowników stając się ulubieńcem rodziny i wiernym stróĹźem domu :).


Kilka słów o autorach prac

Maria Romana Gierczyńska, Poznanianka z urodzenia, a z wyboru mieszkanka Ziemi Średzkiej. Studiowała nauki polityczne i filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a      następnie w   WyĹźszej Szkole Sztuki Stosowanej „Schola Posnaniensis”, gdzie uzyskała dyplom z wyróĹźnieniem w Pracowni Gobelinu i Tkaniny Przestrzennej prof. Urszuli Plewki-Schmidt. Równocześnie uczestniczyła w zajęciach w Pracowni Architektury Wnętrz prof. Adolfa Szczepińskiego. Po ukończeniu studiów objęła asystenturę w Pracowni Tkaniny Przestrzennej prof. Urszuli Plewki-Schmidt, gdzie pracowała do 2006 roku. Była członkiem zarządu kórnickiego Stowarzyszenia Teatralnego Legion.

Otrzymała wyróĹźnienie w Konkursie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk pięknych. Została uhonorowana wpisem do Złotej Księgi miasta Altenkunstadt w Niemczech. Na 12 Międzynarodowym Triennale Tkaniny ŁódĹş 2007 otrzymała wyróĹźnienie honorowe. RównieĹź w 2007 roku na IV Ogólnopolskim Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Trójmiasto 2007 otrzymała nagrodę S.P.A.W. Era-Art. Otrzymała nagrodę na VI Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Barwy i Faktury – Gdynia 2011. Jej prace znajdują się m. in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, depozyt w Klasztorze pocysterskim w Wągrowcu, w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w Robakowie w Kościele pw. Św. Józefa ,w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Autorka scenografii. Uczestniczka wielu wystaw i prezentacji.

Adam Myjak urodził się w Starym Sączu w 1947. Od 1965 studiował na Wydziale RzeĹşby ASP w Warszawie. Dyplom z wyróĹźnieniem uzyskał w 1971. Rok póĹşniej rozpoczął pracę pedagogiczną na macierzystym wydziale. Od 1990 jest profesorem, prowadzi pracownię rzeĹşby na warszawskiej ASP. Jest równieĹź kierownikiem Zakładu RzeĹşby na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dwukrotnie wybierany na podwójne kadencje rektora ASP (1990-1996 i od 1999-2005) wywarł decydujący wpływ na obraz uczelni w latach 90-tych i na początku XXI wieku, dbając o jej tradycję i prestiĹź w trudnych przełomowych czasach.
Adam Myjak debiutował wraz z pokoleniem tzw. Nowej Figuracji lat 70-tych w sztuce polskiej. Współtworzył ruch „O poprawę”. W latach 70-tych był redaktorem artystycznym miesięcznika „Nowy Wyraz”, dzięki czemu jego łamy składają się na wyczerpujący album sztuki tej dekady. Wczesny okres twórczości artysty stał pod znakiem wielkiego cyklu głów o miękkiej, jakby zamglonej fakturze i sennych rysach, monumentalnych niezaleĹźnie od ich fizycznych wymiarów. Motyw głowy, jako pola symbolicznych zabiegów, pozostaje aktualny w jego twórczości przechodząc, wraz z równie klasycznymi tematami, jak popiersie i figura, kolejne fazy formalne i stylistyczne. Wśród nich wyodrębnia się okres bardziej zdecydowanego i syntetycznego formowania powierzchni, kontrastowania partii matowych i polerowanych oraz łączenia róĹźnych materiałów, takich jak kamień i brąz, co nastąpiło na przełomie lat 70-tych i 80tych. W latach 1979-1981 artysta przebywał na stypendium im. Wilhelma Lehmbrucka w Niemczech. W połowie lat 80-tych kolejnym realizowanym cyklem stały się kroczące, wydłuĹźone, aĹźurowe „Figury”. Następujące po sobie etapy przekształcania formy wzbogacały kolejno repertuar twórczości Adama Myjaka, składając się na jej dzisiejsze bogactwo. Laureat licznych nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Poza rzeĹşbą i medalierstwem, któremu poświęcał się zwłaszcza na początku swej drogi twórczej, ma w swoim dorobku projekty i realizacje monumentalne, podejmowane często z Antonim Januszem Pastwą (ostatnio – kwadryga na Teatrze Wielkim, odsłonięta 3.05.2002). Jest autorem pomnika Homo Homini w Kielcach poświęconego ofiarom zamachu na budynki World Trade Center w Nowym Jorku (odsłonięty w 2006). Na swoim koncie ma ponad 90 wystaw indywidualnych, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W 2007 (czerwiec-sierpień) odbyła się wielka wystawa rzeĹşb Myjaka w Centrum RzeĹşby Polskiej w Orońsku. Dzieła artysty znajdują się w zbiorach wielu muzeów i kolekcjach prywatnych. We wrześniu 2005 Adam Myjak otrzymał najwyĹźsze odznaczenie za zasługi dla kultury polskiej – złoty medal Gloria Artis. W 2009 został członkiem czynnym Polskiej Akademii Umiejętności.Aktualnie jest trzecią kadencję rektorem ASP w Warszawie.

artysta plastyk Bogusława Koszałka, studia w poznańskiej WSSP /obecnie UA/, dyplom w zakresie wychowania  plastycznego oraz rysunku w pracowni prof. W. Müllera. Doktor sztuk plastycznych w zakresie sztuk projektowych. Prowadzi działalność dydaktyczną: 1997 – 2006 WyĹźsza Szkoła Sztuki Stosowanej  Schola  Posnaniensis,  od  2006  do  chwili  obecnej na Wydziale Artystycznym w WyĹźszej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu.
Zajmuje się głównie tkaniną unikatową, miniaturą tkacką i malarstwem.W tkaninie stosuje drut, który w zestawieniu z innymi materiałami /pleksi, wełna stalowa, len/ tworzy unikatowe obiekty przestrzenne, istniejące na pograniczu tkaniny i rzeĹşby miękkiej. Całość twórczości opiera się na cytowaniu struktur pochodzących z natury. Stosowane medium nadaje im charakteru przestrzennego rysunku, który ulega ciągłej metamorfozie - tak jak sama natura do której się odnosi.
Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Włodzimierz Kowaliński (1951) fotografuje od roku 1970, biorąc udział w wielu wystawach oraz konkursach krajowych i zagranicznych, zdobywając prestiĹźowe nagrody i wyróĹźnienia.
W latach 70. i 80. XX wieku był członkiem grup twórczych: "A-74" specjalizującej się w fotografii aktu oraz "Zwyczajna 44" (A. Tyszko, L. Morawski, A. Zygmuntowicz oraz W. Kowaliński), realizującej wystawy fotografii socjologicznej. Od 1981 r. członek ZPAF. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych oraz współautorem ponad stu wystaw zbiorowych. Jest takĹźe kuratorem kilku powaĹźnych projektów artystycznych, między innymi wystaw towarzyszących Biennale Fotografii Polskiej w Poznaniu czy wystąpień zbiorowych, takich jak "Powrót do domu" i "Przestrzeń Ciało Zdarzenia". Od 25 lat prowadzi studio fotografii reklamowej. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Wrocławiu, w kolekcji GraĹźyny Kulczyk oraz w innych zbiorach w kraju i za granicą.
Od roku 1981 aktywnie uczestniczy w Ĺźyciu Okręgu, pracując między innymi w zarządzie jako wiceprezes ds. artystycznych i przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej.Aktualnie pracuje nad interpretacją i transformacją malarstwa okresu romantyzmu oraz rewolucji francuskiej - w kontekście interesujących go problemów - na współczesną fotografię.

Stefania Śmiełowska1927-2007, ur. w Poznaniu, studia na Wydziale Grafiki PWSSP w Poznaniu; uprawiała malarstwo, grafikę artystyczną i uĹźytkową, brała udział w wielu wystawach, prace znajdują się w zbiorach MKiS,. Biblioteki Kórnickiej,
WRN w Koszalinie,w zbiorach prywatnch w kraju i za granicą.

Maria Gardzielewicz Dolata studia na Wydziale Architektury na Politechnice w Gdańsku ukończone w 1972 r.,praca konserwacja zabytków-projekty rewaloryzacyjne duĹźych obiektów zabytkowych, w Teatrze Nowym w Poznaniu kierownik Pracowni Plastycznej-scenograf, kierownik Pracowni Reklamowo Modelatorsko RzeĹşbiarskiej w Operze w Poznaniu. W stanie wojennym projektowała Groby Pańskie i plakaty u Dominikanów w Poznaniu włącznie z plakatem-darem dla Świętego Jana Pawła II. Brała udział w wielu działaniach plastycznych. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Mieszka i tworzy w Poznaniu.

Teresa Simińska-Usarewicz ur.1925,1945-1950 studia w PWSSP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa,1983-1988 współwłaścicielka Galerii Sztuki Współczesnej Bazart, związana ze środowiskiem poznańskim, brała udział w licznych wystawach, plenerach i działaniach plastycznych, w 1995 roku otrzymała złotą odznakę Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i tworzy w Poznaniu.

Justyna Pyrzyńska ur.1978r.,1988 skończone Liceum Plastyczne w Poznaniu, 2000r.UAM Poznań,kierunek filozofia, 2011r.UAP Poznań edukacja artystyczna, 2010-2011 stypendium Ministra Kultury, uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

GraĹźyna Rafałowicz absolwentka WSSS w Poznaniu, studia w Pracowni Jedwabiu pod kierunkiem prof. Wojciecha Sadleya ,dyplom w Pracowni Gobelinu i Tkaniny Przestrzennej prof. Urszuli Plewki-Schmidt. Praca m.in.w Zakładach Jedwabiu Naturalnego w Milanówku ( tkaniny malowane na zamówienie Xymeny Zaniewskiej). Wystawy w kraju, prace w zbiorach prywatnych i muzealnych w kraju i zagranicą.

BoĹźena Fibik-Beim, ukończyła studia plastyczne na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uzyskując dyplom w zakresie malarstwa i pedagogiki  artystycznej. Wystawia od 1976 roku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz Eko-Artu.
Uczestniczyła w ponad  200 wystawach zbiorowych na terenie kraju oraz w Niemczech (m.in. w Kilonii). Indywidualnie swoje prace wystawiała w Łodzi, GnieĹşnie, Koninie, Worms (Niemcy) oraz wielokrotnie w Poznaniu.W 2006 r. zdobyła wyróĹźnienie w XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt.” PejzaĹź Wielkopolski Eko 2006”
Zajmuje się malarstwem sztalugowym, na jedwabiu oraz rysunkiem i fotografią. Od 36 lat pracuje jako instruktor plastyki w MłodzieĹźowym Domu Kultury Nr 1 w Poznaniu, a od 8 lat prowadzi tamĹźe galerię ‘Pod Arkadami gdzie promuje twórczość plastyczną nauczycieli oraz dzieci i młodzieĹźy.

Krystyna Sienkiewicz, aktorka filmowa, telewizyjna, kabaretowa i piosenkarka. Urodziła się 14 lutego 1935 roku w Ostrowi Mazowieckiej. Prywatnie ciotka piosenkarza Kuby Sienkiewicza.
Od najmłodszych lat uzdolniona humanistycznie i manualnie. Studiowała na Akademii Stuk Pięknych w Warszawie, a przygodę ze sceną teatralną rozpoczęła przypadkiem. Po skończeniu studiów plastycznych zaangaĹźowano ją do Studenckiego Teatru Satyryków.
W 1958 roku zadebiutowała na duĹźym ekranie. Znana jest przede wszystkim ze swoich wspaniałych ról komediowych, między innymi z komedii wojennej „Rzeczpospolita babska” (1969), gdzie grała szeregowego Anielę, mechanika, notorycznie naprawiającego niesprawny poniemiecki czołg. Drobna i roześmiana – tak jest pamiętana przez wierne rzesze swoich wielbicieli.
Od lat cierpi na postępującą wadę wzroku, w wyniku której straciła ponad osiemdziesiąt procent zdolności widzenia. Nie przerwała jednak pracy, pozostaje czynna zawodowo, skupiając się w ostatnim czasie na pomocy potrzebującym, głównie niechcianym zwierzętom, które chętnie przygarnia do swego duĹźego domu. Kupiła go przed laty, z poĹźyczki, jakiej udzieliła jej Agnieszka Osiecka, prywatnie zaprzyjaĹşniona z aktorką.
 
Weronika Węcławska-Lipowicz prof. ndzw. UAP, Kierownik Pracowni Architektury Wnętrz II

1985-1990 - Studia  na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej  WyĹźszej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, obecnej ASP
1990 - dyplom z zakresu Architektury wnętrz pod kierunkiem profesora Jerzego Schmidta oraz dyplom z rysunku pod kierunkiem profesora Bogdana Wegnera
od 1990 - asystent w pracowni Technik Realizacyjnych
od 1995 - asystent a od 1998 adiunkt w pracowni projektowania  Architektury Wnętrz I prowadzonej przez profesora  Janusza Stankowskiego
od 2005 - kierownik pracowni Architektury Wnętrz II
od 2006 - równieĹź profesor Wydziału Artystycznego WyĹźszej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Agnieszka Biegaj absolwentka UA w Poznaniu, 2011r.dyplom na kierunku grafiki projektowej,w pracowni prof.G.Marszałka,wystawy zbiorowe i indywidualne.

Andrzej Gniotowski ur.1951r.,studia w WSSP w Poznaniu,dyplom z wyróĹźnieniem z malarstwa i rysunku,uprawia rysunek ,malarstwo i grafikę oraz upowszechnia niekonwencjonalne działania interdyscyplinarne. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą, m.in.w Austrii, Danii, Francji, Holandii, Niemczech i USA.    
     
Anna Pilch-Mikoda urodzona w Inowrocławiu 1982 roku. Zajmuje się projektowaniem i rzeĹşbą, w tym sztuką uĹźytkową,  architekturą, grafiką projektową i ilustracją.  Studiowała w latach 2001-2008 roku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa w III Pracowni Mebla prof. Aleksandra Kuczmy oraz na Wydziale RzeĹşby i Działań Przestrzennych w I Pracowni RzeĹşby prof. Józefa Petruka na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W roku 2007 uzyskała dyplom w zakresie mebla, rok póĹşniej w zakresie rzeĹşby.
Zawodowo związana z Poznaniem w którym mieszka i pracuje. Jest autorką wielu realizacji architektonicznych i projektowych. Jest aktywnym członkiem Fundacji Głosem Zwierząt.
 
Dr Igor Mikoda, urodził się 16 kwietnia 1982 roku w Lubartowie. W 1997 roku rozpoczął naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. W 2002 roku uzyskał dyplom plastyka snycerza.
W latach 2002-2008 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale RzeĹşby i Działań Przestrzennych, w pracowniach prof. Józefa Petruka, następnie prof. Wiesława Koronowskiego.
W roku 2008 uzyskał dyplom z wyróĹźnieniem w zakresie rzeĹşby i rysunku w I Pracowni RzeĹşby prof. Józefa Petruka i I Pracowni Rysunku prof. Jacka Strzeleckiego.
W 2013 roku uzyskał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne. Pracuje na stanowisku adiunkta na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Zajmuje się  rzeĹşbą, grafiką i projektowaniem. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych, oraz zbiorowych.

Wanda Gostyńska, urodzona w Sulęcinie. Studia w Państwowej WyĹźszej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie ASP), dyplom w 1980 roku. Jest współzałoĹźycielem Galerii „Profil”, gdzie pracuje jako instruktor ds. wystawiennictwa. Uprawia malarstwo olejne, pastel oraz malarstwo na jedwabiu. Jest członkiem ZPAP, Eko-Artu oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.
Ma na swym koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Laureatka Nagrody Konkursu „PejzaĹź Wielkopolski – EKO 2006”, 2007, 2008 – Leszno oraz Nagrody „Sakura Prize” IV Międzynarodowe Biennale Pasteli Nowy Sącz 2008   
 

  

Dodane przez: Magda


42014
maja
Dziękujemy :)


 

Dziękujemy Darczyńcom:

Dawidowi R. – 30zł – na hotel dla Welurka,

Annie B. (ania75) – 10zł – dla DĹźekiego na maj,

Dominice W. – 40zł – Weluś hotel,

Katarzynie S. – 35zł – adopcja wirtualna – SASANKA,

Kamili T. i Wiesławie A. – 20zł – Weluś hotel,

Renacie W. – 20zł – Weluś hotel,

Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna SAWA,

Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna TIKO,

Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,

Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna SOPELEK,

Ewie B. i Bolesławowi B. – 10zł – dla psiaków,

Elizie P. – 50zł – adopcja wirtualna TUŚKA,

Magdalenie N. (nowej właścicielce Vito) – 40zł – na cele statutowe TOZ.

Dodane przez: Magda


282014
kwietnia
Dziękujemy !!!


Dziękujemy Darczyńcom :)
 
Dorocie N. – 35zł – adopcja wirtualna – ZULA,

Ewelinie O. – 20zł – na potrzeby schroniska,

Marioli W. – 35zł – adopcja wirtualna – RIVA,

Beacie G. – 50zł – adopcja wirtualna ZIKO,

Aleksandrze C. – 20zł – darowizna dla Bartka,

Ryszardowi M. – 35zł – adopcja wirtualna MAJKI,

Przemysławowi N. – 35zł – adopcja wirtualna MACZO,

Annie M. – 35zł – adopcja wirtualna SMERF,

Marcie T. – 35zł – adopcja wirtualna KROPKA,

Aleksandrze J. – 35zł – adopcja wirtualna HANA,

Aleksandrze J. – 50zł – dla Bartoszka :),

Maciejowi M. – 41,91zł – adopcja wirtualna VITO,

Mirosławie G. – 40zł – adopcja wirtualna PREZES,

Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna KAJTEK,

Izabeli C. – 35zł – adopcja wirtualna MERLOT,

Katarzynie B. – 35zł – adopcja wirtualna DYZIO,

Tomaszowi T. – 35zł – adopcja wirtualna SABCIA,

Ilonie G. – 10zł – na leczenie psów,

Dianie Ł. – 35zł – adopcja wirtualna  SOPELEK.

 
Dziękujemy Zespołowi Szkół Zawodowych w Rawiczu za zorganizowaną zbiórkę na rzecz krotoszyńskiego schroniska. Otrzymaliśmy mnóstwo karmy !!! :)


 

Dziękujemy Fundacji Dutchy Adoptions za dary dla naszego schroniska - karmę, kropelki przeciwko pchłom i kleszczom, szampon dla psów :)
 

Dodane przez: Magda


262014
kwietnia
Wiosenne strzyĹźenie ;)

Dzięki Kasi i Anecie z Milicza kolejne schroniskowe psiaki zostały pięknie ostrzyżone
- poniĹźej efekty ich pracy :)))


MACZO














SABINKA


















DYZIO :)














TILL









zdjęcia ze strzyżenia - fot. Wikulina :)


MIKA









Dodane przez: Magda


232014
kwietnia
Poszukujemy pracownika :)

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie zatrudni pracownika na stanowisku – Opiekun Zwierząt w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie (średnio 125 godzin w miesiącu).
 
OPIS   STANOWISKA    PRACY: 

Do zadań Opiekuna Zwierząt naleĹźy  między innymi:

- codzienne sprzątanie boksów,
- prace gospodarcze,
- przygotowanie posiłków dla zwierząt,
- karmienie zwierząt,
- odławianie zwierząt z terenu gmin należących do Stowarzyszenia Eko7,
- obsługa klienta,
- zabiegi pielęgnacyjne zwierząt,
- współpraca z wolontariatem, policją, strażą miejską i współpracującymi  gminami.

Wymagania obowiązkowe:

- wykształcenie minimum zawodowe,
- prawo jazdy kat. „B”,
- dobry stosunek do zwierząt,
- dyspozycyjność,
- umiejętność pracy w warunkach stresu,
- umiejętność pracy w zespole,
- komunikatywność, sumienność, obowiązkowość.

Mile widziane:

- doświadczenie w pracy ze zwierzętami.


CV i list motywacyjny naleĹźy składać w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, przy ul. Ceglerskiej 11, najpóĹşniej do dnia 11 maja 2014r. w godzinach od 13:00 do 15:00.
 
Składając dokumenty prosimy o załączenie klauzuli:"WyraĹźam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.02.101.926 tekst jednolity z póĹşniejszymi zmianami)".

tel. 604-757-177

Dodane przez: Magda


122014
kwietnia
!!! Dziękujemy !!!


 

1. Dziękujemy Darczyńcom :))

Katarzynie S. – 20zł – od Lupuska dla Przyjaciół,
Annie B. (ania7) – 10zł – dla DĹźekiego za kwiecień,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – TIKO,
Pawłowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – SAWA,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – DĹťEKI,
Elizie P. – 50zł – adopcja wirtualna – TUŚKA,
Marcie C. (ZEBRAZEBRA) – 30zł – deklaracja dla DĹźekiego na kwiecień,
Dorocie T. – 30zł – adopcja wirtualna – LUPUS,
Sławkowi P. – 50zł – dla Perełki,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – KAMA,
Magdalenie S. – 20zł – dla psiaków,
Paulinie H. – 20zł – sterylizacja kotek,
Ilonie K. – 35zł – adopcja wirtualna – NUKA,
Iwnie M. – 40zł – darowizna dla zwierzaka,
Krzysztofowi K. – 40zł – adopcja wirtualna – ALEKS,
Agnieszce W. – 35zł – adopcja wirtualna – TILL,
Edycie M. – 200zł – darowizna,
Justynie M. – 30zł – adopcja wirtualna – JOGI,
Izabeli C. – 35zł – dla Merlota,
Renacie K. – 30zł – na schronisko,
Danucie S. – 200zł – dla Perełki, Ĺźeby wynagrodzić jej cierpienia,
Magdalenie C. – 10zł – dla DĹźekiego,
Magdalenie K. – 40zł – adopcja wirtualna – HAKER,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – LUSIA,
Pawłowi R. – 70zł – adopcja wirtualna Mami i Dora (Black Crackle MOHAA Kl an),
Mirosławie I. – 70zł – adopcja wirtualna – FUNIA i MAJA,
Tomaszowi S. – 100zł – darowizna na koty,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna – REKSIO,
ElĹźbiecie C. - 110zł - darowizna dla psiaków (dziękujemy za adopcję Rutki :)),
Firmie VIGGET - 350zł - adopcja wirtualna 10 psiaków :).
 
Prosimy osoby, których podopieczni wirtualni znajdują się juĹź w nowych domach o zmianę tytułu przelewu :)


2. Dziękujemy równieĹź Przedszkolu Nr 6 - "KUBUŚ" z Krotoszyna za dary dla naszych podopiecznych w postaci karmy, przysmaków i rzeczy do wyściełania bud.

Dodane przez: Magda


12014
kwietnia
Dziękujemy :)


Dziękujemy Darczyńcom:

Joannie K. – 50zł – na zwierzęta,

Katarzynie P. – 50zł – dla Welurka,

Annie D. – 30zł – dla Perełki,

Katarzynie S. – 40zł – adopcja wirtualna – INDIA,

Waldemarowi Ł. – 160zł –przelew środków,

Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – SOPELEK,

Ewie i Bolesławowi B. – 10zł – dla psiaków,

Katarzynie B. – 35zł – adopcja wirtualna – DYZIO,

Kindze K. – 50zł – dla DĹźekiego,

Izabeli S. i Dariuszowi – 70zł – adopcja wirtualna – SOPELEK i ORI,

Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – GUCZI,

Janinie W. – 35zł – adopcja wirtualna - ?


Dziękujemy Katarzynie R. za dary dla naszych podopiecznych - psów i kotów :)

Dodane przez: Magda


292014
marca
Rzeczywistość schroniskowa ...



Wszyscy lubimy przychodzić do schroniska, sprawiać radość psiakom, zabierać je na spacery … jednak kiedy wychodzimy i musimy je zostawić, za kaĹźdym razem serce pęka na pół …. bo rzeczywistość schroniskowa jest smutna.
Świadomość, że one tam są, czekają i tęsknią każe nam wracać w każdej wolnej chwili.



Zojka, Mika i Frodo









Riva i Rulon





Ori



Hana



Edi





Till



Argos



Szort



Lessi



Floruś



Sabinka



Dorka



Agis





Guś







Majki



Ziko



Pikuś i Ziko









Timi




Tysiące psów w całej Polsce czeka na domy - NIE KUPUJ - ADOPTUJ !

Dodane przez: Magda


292014
marca
!!! Dziękujemy !!!


Dziękujemy Darczyńcom

Karolinie K. – 10zł – z bazarku dla Perełki,

Aleksandrze J. – 35zł – adopcja wirtualna – HANA,

Aleksandrze J. – 50zł – na leczenie psiaków :),

Miłoszowi D. – 20zł – dla Perełki od Frani,

Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – KAJTEK,

Zofii B. – 50zł – darowizna dla zwierzaków,

Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – SABCIA,

Dianie Ł. – 35zł – adopcja wirtualna – SOPELEK,

Mirosławie G. – 40zł – adopcja wirtualna – PREZES,

Ilonie G. – 10zł – na leczenie psów.

 
Dziękujemy Kasi N. za dary dla schroniska w postaci psich przysmaków, worka karmy suchej, kagańców i darowizny pieniężnej – 120zł :)




 


Dziękujemy Solarium X-Sun/odĹźywki dla sportowców z Milicza za puszki z karmą mokrą dla psiaków oraz 200zł. Dary przekazane przez znajomych i klientów Solarium. Dziękujemy !!! :)



 


Dziękujemy JoaNa za ciepłą kołderkę i miski dla naszych podopiecznych :)


 

Dodane przez: Magda



Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69