Odwiedzin: 296 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

172013
grudnia
!!! Pomocy !!!


Kochani sprawa jest pilna..
Dostałyśmy nie dawno zgłoszenie anonimowe, w którym było napisane – Ĺźe mieszkanka jednego z osiedli przetrzymuje bez wypuszczania kilkanaście kotów. Od wielu miesięcy błagają wszystkich o pomoc.

Po przyjechaniu na miejsce aby zlustrować sytuację z koleĹźanką odbiłyśmy się oczywiście od drzwi mieszkania – w pewnym momencie Pani jednak postanowiła otworzyć. Smród jaki nam buchnął w twarz był nie do wytrzymania.. mi popłynęły mimowolnie łzy z oczu… to co zobaczyłam - zatkało mnie.. W dwu pokojowym mieszkaniu zaśmieconym, brudnym, cuchnącym amoniakiem stała płacząca kobieta, my, a wokół nas biegało 14 kotów. Przypuszczałyśmy Ĺźe obok w pokoju moĹźe być ich więcej ale nie mogłyśmy tam wejść bo wszystko było przykryte hałdą śmieci na którą od wielu miesięcy załatwiały się koty..Nie byłyśmy w stanie zabrać wszystkiego.. ani finansowo nas na to nie stać ani organizacyjnie..
Koty do natychmiastowego odebrania, chore, poranione, łysiejące.. ale gdzie je wsadzić.. nie mamy nikogo kto byłby w stanie przyjąć tyle zwierząt na raz. Gdy juĹź nie mogłyśmy wytrzymać fizycznie i psychicznie wyszłyśmy na dwór i zaczęłyśmy na chłodno analizować sytuacje jak to ogarnąć. Tak przesiąknęłyśmy przez 20 minut kocim moczem, Ĺźe ciuchy do wywalenia.
Było po 14. Pojechałyśmy do MOPSu, telefonicznie poinformowałyśmy gminę o sytuacji aby przygotowała miejsce gdzie je umieścić– sprawa znana od wielu miesięcy, Sanepid – równieĹź sytuacje zna, Policja zna wszyscy znają ale nikt NIC nie mógł zrobić bo Pani nie otwierała drzwi jak przychodzili!

Ja się K… pytam co z tym krajem jest nie tak! Sytuacja wygląda następująco: Dramat zwierząt i tej kobiety, niepracującej, samotnej, depresyjnej, kompletnie nieporadnej Ĺźyciowo, dramat wielu mieszkańców tego bloku, którzy wymęczeni są psychicznie trwa od wielu miesięcy.
Sprawa nie daje spać wszystkim po nocach trzeba z tym skończyć. W poniedziałek jedziemy do Pani zabrać wszystko – ogarnęłyśmy się organizacyjnie ..na chwile obecna wiemy juĹź, Ĺźe jest tam 16 kotów plus maluszek.. ale wątpię czy ta liczba się nie zmieni na większą.. kilka kotów zostanie u zaprzyjaĹşnionej Pani weterynarz, która pomimo tego, Ĺźe ma jedynie maleńki gabinecik zgodziła się je przyjąć na czas kiedy nie znajdziemy dla nich miejsca. Dla 15 mamy miejsce w klinice w Śremie.. ale co dalej?

Nie mamy pieniędzy na leczenie, nie mamy miejsca gdzie je umieścić po leczeniu bo jesteśmy zawalone kotami! Błagamy o domy tymczasowe/ stałe, błagamy o pieniądze na leczenie zwierzaków.. cały czas będziemy monitorować sytuację ile się da pisać na wydarzeniu aby dać szanse tym zwierzakom i ludziom .. my działamy na zasadach wolontariatu, poza swoim Ĺźyciem rodzinnym i zawodowym ale nie wyobraĹźam sobie nie wyciągnąć stamtąd wszystkich kociaków przy jednoczesnym zabezpieczeniu tej kobiety aby nie skończyło się to tragicznie.
Kto nie widział tego pewnie nie zrozumie ale trzeba ruszyć niebo i ziemię aby tym zwierzakom dać szanse.. jeśli zdecydujecie się choćby na jednego kota to pomagacie nam walczyć o przetrwanie – bo dla nas odebranie tych zwierząt to skok w betonowych butach do rzeki.. oby nie okazała się za głęboka.
 

Dodane przez: Magda


172013
grudnia
Ĺťyczenia z Holandii :)

Drodzy wolontariusze i pracownicy schroniska,

Bajka pozdrawia z Holandii oraz składa Ĺźyczenia Wspaniałych Świąt BoĹźego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku, a psiakom wspaniałych nowych właścicieli i ciepłych domków.

Bajka z rodzinka Balzer


 

 

Drodzy wolontariusze!

Chcę wam podziękować za dobrą opiekę nad Bąblem. Bąbel czuje się świetnie. Posyłam też jego nowe zdjęcia z objaśnieniami.
Ĺťyczymy wam bardzo fajnych świąt i szczęśliwego i zdrowego 2014 roku ! W imieniu wszystkich piesków DZIĘKUJEMY.

Nina, Eva & Bąbel / Balou

 Dodane przez: Magda


122013
grudnia
Dziękujemy :)


1. Dziękujemy pracownikom Urzędu Skarbowego w Krotoszynie za zorganizowanie zbiórki na rzecz naszego schroniska. Tym razem psiaki otrzymały koce, kołdry, rzeczy do ocieplenia bud, karmę suchą a takĹźe darowiznę pieniężną w kwocie 530 zł. Cała kwota zostanie dołoĹźona do zakupu piecyka elektrycznego do gotowania posiłków dla psów. Dziękujemy !!!!! :)
 
 

2. Dziękujemy równieĹź za przekazane dary:
 

Przedszkolu  „Maciuś” z oddziałami integracyjnymi przy Os. Sikorskiego w Krotoszynie :))


Przedszkolu Nr 7 "Maciuś"


Gimnazjum we Wróblińcu :)
Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Krotoszynie :)

Dodane przez: Magda


122013
grudnia
Każdy może pomagać, wystarczy tylko chcieć !!!

Na fali ostatnich pretensji ze strony osób zgłaszających bezpańskie czy wolno Ĺźyjące zwierzęta (psy, koty, jeĹźe, króliki, kaczki, łabędzie i inne) chcielibyśmy wyjaśnić, Ĺźe nie jesteśmy w stanie być w kilku miejscach na raz a nawet reagować na wszystkie zgłoszenia.

Działamy realnie w 5 osób, nasza działalność jest charytatywna, działamy po godzinach naszej pracy zawodowej.  Mamy teĹź ograniczony budĹźet a pod opieką obecnie 86 psów schroniskowych i kilkanaście zwierząt (w większości psów i kotów) odebranych interwencyjnie,  czy znalezionych na ulicy, które przebywają w naszych domach, domach tymczasowych, płatnych hotelach dla zwierząt czy na leczeniu w Klinice Weterynaryjnej.

Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie opiekujemy się na podstawie podpisanej umowy z Miastem i Gminą Krotoszyn. Schronisko jest przystosowane tylko dla psów. Na ten cel gmina przeznacza określone w umowie środki a my dokładamy dodatkowo 50% kwoty, czyli około 50 tys. zł. Cokolwiek zostanie w budĹźecie organizacji przeznaczamy na ratowanie zwierząt, które nie trafiają do schroniska.  Ale środki są ograniczone i jeśli jesteśmy w stanie utrzymać obecnie kilkanaście zwierząt,  to nie moĹźemy brać kolejnych bo nas po prostu na to nie stać.

Niestety nie pomoĹźemy wszystkim potrzebującym zwierzakom, bo i tak działamy na granicy wypłacalności i fizycznego wyczerpania. Staramy się reagować na kaĹźde zgłoszenie ale doba ma tylko 24 godziny a  nasze domy nie są z gumy. 

Nasza działalność to nie tylko ratowanie zwierząt z ulicy ale takĹźe działalność informacyjna, edukacyjna,  prowadzenie strony internetowej. To teĹź pochłania mnóstwo czasu.

Ĺťeby brać kolejne zwierzęta pod opiekę, musimy znaleźć domy dla tych, które mamy obecnie. To ślęczenie godzinami przy komputerze, robienie ogłoszeń, prowadzenie wydarzeń, pisanie newsów. Jest w to zaangaĹźowanych kilkanaście osób!!!

Przez nasze ręce przewija się rocznie ponad 200 psów i  kilkadziesiąt kotów. KaĹźdy nowy dom jest sprawdzany i z kaĹźdym staramy się utrzymywać kontakt. To wymaga przeprowadzenia kilkunastu rozmów telefonicznych dziennie.

Jeśli nadal ktoś uwaĹźa, Ĺźe musimy zabrać z ulicy kolejne zwierzę, którego nie mamy nawet gdzie ulokować, to bardzo proszę zapisać się do naszego oddziału. Przyda nam się nowy dom, który przyjmie kilka zwierząt pod opiekę. Ale oczywiście większość „nie ma warunków na zwierzę, ma alergię, dzieci, mało miejsca” i tysiąc innych powodów, dla których NIE MOĹťE przygarnąć zwierzaka na tymczas. Za to ma mnóstwo empatii do zwierzęcia Ĺźeby zadzwonić do nas i kazać nam natychmiast interweniować.

Jesteśmy organizacją skupiającą kilka osób, które chcą pomagać bezpańskim, skrzywdzonym zwierzętom i robimy to cały czas. Nie ma kolejki chętnych chcących zapisać się do organizacji i wspomóc nasze działania, dlatego nie oczekujcie, Ĺźe pomoĹźemy w kaĹźdej sytuacji, bo fizycznie nie jesteśmy w stanie. Mamy telefony nie tylko od osób z Gminy Krotoszyn, ale takĹźe z gmin ościennych a nawet z sąsiadujących województw.

W Polsce nie moĹźna być organizacją, która działa w zakresie na jaki moĹźe sobie pozwolić. Albo ma robić wszystko, wszędzie i natychmiast albo lepiej, Ĺźeby nie istniała. I chyba do tego punktu zmierzamy.

TOZ O/Krotoszyn
 

Dodane przez: Magda


72013
grudnia
Dziękujemy :)


Dziękujemy dzieciom i nauczycielom z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu za zorganizowanie zbiórki na rzecz naszego Schroniska. Z okazji Mikołajek nasze zwierzęta otrzymały multum prezentów :)).  Na rzecz schroniska zostały teĹź przekazane datki pieniężne w łącznej kwocie 413 zł !


Dziękujemy równieĹź Kindze i Krzyśkowi, którzy przyjechali z Rawicza z darami dla schroniska :). Psiaki otrzymały karmę suchą, mięsne konserwy i ciepłe kołderki :).

 
Dziękujemy nowym właścicielom Twixa za dary dla schroniska a właścicielom Tulki za darowiznę w wysokości 200zł :)
 

Dziękujemy oczywiście Darczyńcom, którzy wspierają nas finansowo:

Iwonie C. – 50zł – trzy grosze dla piesków,

Katarzynie R. – 100zł – dla Indii,

Danucie S. – 200zł – pomoc na zimę,

Renacie K. – 30zł – na zwierzęta,

Katarzynie S. – 30zł – od Lupuska dla Przyjaciół.

A także wszystkim Opiekunom Wirtualnym za regularne wpłaty na rzecz swoich podopiecznych !!!

Dodane przez: Magda


52013
grudnia
Kilka fotek z Ĺźycia schroniska (c.d.)

Ponti robi wszystko, Ĺźeby zwrócić na siebie uwagę i oczywiście wychodzi mu to bezbłędnie :)
To nasz mistrz proszenia .... o wszystko :)) .....
i takie cudo jeszcze nie ma domu....


Do nowego domu za to pojechał Bryś a od jego właścicieli otrzymaliśmy dwa worki karmy i ciepłe kołderki :) - dziękujemy !Dodane przez: Magda


12013
grudnia
Kilka fotek z Ĺźycia schroniska :)

Kasia nadal boi się człowieka, ale daje się juĹź pogłaskać 
Sabinka w kąpieli ;)


Merlot kocha Wiki :) ...... z wzajemnością :)))Dodane przez: Magda


12013
grudnia
Dziękujemy :)

Dziękujemy nowym właścicielom schroniskowej Nuli za dary dla naszych psiaków w postaci karmy a takĹźe przekazanie 100 zł na rzecz schroniska. Oczywiście najbardziej cieszy nas adopcja Nulki :)Nulka tuż przed wyjazdem do Wrocławia ;) 

Dzisiaj do nowego domu pojechała równieĹź Naomi. Zamieszkała pod Kaliszem. Powodzenia śliczna !!!
 

Dodane przez: Magda


292013
listopada
!!! Dziękujemy !!!

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swój 1% podatku na krotoszyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami !!! Otrzymaliśmy 22 359,10 zł !!!!! :)

2. Dziękujemy Darczyńcom, którzy wspierają naszą działalność:

Ilonie G. – 10zł – na leczenie psów,

Małgorzacie S. – 100zł – wpłata na psiaki,

Jolancie K. – 136,07zł – na psiaki,

Barbara i Przemysław K. – 50zł – wpłata na schronisko od Fionki z Nekli :),

Katarzynie P. – 50zł – dla zwierzaczków od nowych właścicieli Boba :),

Fundacji Dutchy Adoptions – 142,08zł – adopcja wirtualna Zuli.

3. Dziękujemy MłodzieĹźowemu Ośrodkowi Wychowawczemu w KoĹşminie Wlkp. za zbiórkę koców i kołder dla naszych psiaków :)

 


 

4. Dziękujemy Pani Danucie S. za kocyki i poduchę dla psiaków :)
 

Dodane przez: Magda


292013
listopada
!!! Znaleziono psa !!!

 

  W dniu 28 listopada 2013 r. znaleziono psa przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie (w okolicy Gimnazjum nr 2). Właściciela prosimy o kontakt ze schroniskiem.


 

 

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69