Odwiedzin: 19825 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

102013
czerwca
!!! PILNE !!!

Zwracamy się z prośbą o pomoc w szukaniu nowego domu dla MEDY. Medy ur. 8. 06. 2010 r., posiada książeczkę zdrowia, szczepienia.

Jest łagodna, przyjazna, spragniona kontaktu z człowiekiem. Właścicielka karmi ją resztkami, nie jest zagłodzona, ale bywa że dostaje niewiele. Na grzbiecie ma niewielki ubytek siersci, ponoć była tam rana, ale nie wiadomo, co ja spowodowało, może otarcie przy wchodzeniu do dziury, która służy za schronienie.
Suczka jedynie jako szczenie przebywała w domu, teraz jest na łańcuchu, czasem uda jej się zerwać łańcuch i pobiegać, ale to sporadycznie. Jej schronieniem jest dziura w szopie, bez wyściółki, jest tam sama ziemia. Po rozmowach, w porozumieniu z Fundacją PRIMA właścicielka zgadza się na zrzeczenie praw do psa.

Poniżej zdjęcia psa w warunkach w jakich przebywa.

Nie pozwólmy suczce spędzić życia na łańcuchu !!!!
Zainteresowanych adopcją prosimy o kontakt z nami lub Fundacją Prima !

Dodane przez: Magda


92013
czerwca
KrotoFEST :)


 

8 czerwca w Krotoszynie odbył się KrotoFest  czyli festiwal Aktywnych Sąsiadów. Jest to impreza plenerowa, na której swoje stoiska wystawiają stowarzyszenia, towarzystwa, kluby miłośników, koła gospodyń i inne organizacje działające na terenie gminy.

W tym roku po raz pierwszy nasze Towarzystwo brało udział w imprezie. Przygotowaliśmy tablice informacyjne, które przedstawiały naszą działalność, w szczególności:

1) Działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt,
 
2) Działalność interwencyjną w ramach obowiązujących przepisów prawa,
 
3) Prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie.Niestety pogoda średnio dopisała i początek imprezy chowaliśmy się pod namiotem i parasolami :)Podczas imprezy można było wspomóc działalność Towarzystwa kupując książki, kalendarze, kubki, breloczki czy długopisy.
Największym powodzeniem jednak cieszył się punkt, w którym Zuza i nasze wolontariuszki malowały twarze dzieci. Spod pędzla wychodziły króliczki, pieski, kotki, tygryski, rybki a nawet pirat czy Spider Man :)Kolejka do malowania :)


Wielkie podziękowania dla Zuzy, która przyjechała do nas z Jarocina :)

 
Oprócz naszej organizacji, w KrotoFeście brały udział:

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna,
 Bractwo rycerskie,
 Hufiec ZHP ,
 Klub motorowy Ignis Ardens ,
 Klub motorowy Oldtimers,
 Rada Osiedla nr 3,
 Rada Osiedla nr 7,
 Rada Osiedla nr 8,
 Sołectwo Bożacin ,
Społeczne Ognisko Muzyczne ,
 Stowarzyszenie Krotochwile ,
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Okno Południowej Wlkp.
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych,
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły G4,
Stowarzyszenie Razem ,
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Różopole,
Stowarzyszenie Szansa ,
Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej.


Mamy nadzieję, że w przyszłym roku impreza będzie tak samo udana :))
 

Dodane przez: Magda


72013
czerwca
Do przemyślenia ...

W odpowiedzi na zarzuty kierowane pod adresem naszej działalności i mojej osoby, które usłyszałam dzisiaj w rozmowie z jedną z Pań; osobom które czuja się w jakiś sposób pokrzywdzone, pragnę przypomnieć czym się zajmujemy i jak działamy.

Zarzuty: 

- brak niesienia pomocy w wyłapaniu kotów osiedlowych,

- nie interesowanie się losem zwierzat,

- działalność na pokaz.
 
Towarzystwo działa na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt i to jest fakt bezsprzeczny, ale nie działamy jak instytucje państwowe czy firmy i nie siedzimy na etatach ani nie mamy umów śmieciowych tylko robimy to nieodpłatnie z własnej, nieprzymuszonej woli – w ramach wolontariatu. Rano jeździmy do pracy, mamy rodziny a w czasie wolnym działamy na rzecz zwierzat. Bardzo często bywa tak, że czas poświęcony pracy czy rodzinie zaniedbujemy na rzecz pomocy zwierzakom. Doba ma tylko 24 godziny.
Tak się akurat składa i jest to fantastyczne, że od czasów przejęcia przez nowy zarząd władzy nad krotoszyńskim TOZ stanowimy zgraną ekipę mimo, że wczesniej się wogóle nie znałyśmy. Opieramy nasze relacje na zasadach wysoce koleżeńskich, wręcz w niektórych  przypadkach  przyjacielskich. To że mam stanowisko Prezesa  nie jest przeze mnie wykorzystywane w żaden sposób i wszyscy członkowie są traktowani równo. Nie wyobrażam sobie sytuacji abym mogła komukolwiek, kto ze mną współpracuje narzucić cokolwiek, w tym pojechanie na osiedle i złapanie kotów. Co zasugerowano mi w rozmowie. 

Pomagamy w miarę swoich możliwości w leczeniu i sterylizacji kotów wolno żyjących, udostępniamy też sprzęt do wyłapywania ale wyłapanie kota wymagającego leczenia czy zabiegu sterylizacji leży po stronie karmiciela.  Dlatego osoby, które je dokarmiają i do których te koty bardzo często  podchodzą, czyli ich opiekunowie musza to zrobić same.
Uwierzcie że problem z bezdomnymi kotami w Krotoszynie jest ogromny i nie ma takiej możliwości abyśmy łapały wszystkie wolno żyjące koty. Jeśli jakiś kot jest wyłapany i potrzebuje pomocy wystawiam zaświadczenie dla opiekuna, które upoważnia go do sfinansowania zabiegu czy leczenia przez Towarzystwo. Oczywiście jeśli są na to środki.

Na zarzut nieinteresowania się losem zwierząt nie będę się rozpisywać, bo to, że przejęłyśmy opiekę nad schroniskiem (które było w tragicznym stanie) i ratujemy zwierzaki bezdomne to fakt bezsprzeczny.

Co do działania na pokaz – na pokaz to sobie można iśc po wybiegu w TOPMODEL i świecić tylkiem (nie obrażając modelek i programu bo sama go nawet lubię).
Akurat ta działalność, oprócz satysfakcji z ratowania zwierząt, nie daje nam żadnych finansowych ani pracowniczych ani żadnych innych korzyści – wręcz ciągle dokładamy do tego interesu własne środki.

Jeżdżąc na interwencje robimy sobie wrogów, w niektórych instytucjach wręcz już nie mogą na nas patrzeć ;-)
Z tego że zostałam Prezesem mam mnóstwo obowiązków i spoczywa na mnie odpowiedzialność ale nikt mi nie klaszcze i pokłonów mi raczej nie bije ( wcale tego nie oczekuję), robie to dla zwierząt i dla siebie oczywiście, bo pomagając zwierzętom czuję satysfakcję. Nie oczekuję, że wszyscy będą mnie lubić i w pewnych kwestiach nie będę się naginać dla czyjegoś widzimisie.
 
Podsumując:

1. Nie jesteśmy jak „d.. od srania” od tego aby natychmiast przyjechać, łapać, zabrać zwierzęta ( troche mi nie wypada tak pisać ale jest to coś co często słyszę) i nie pobieramy od tego żadnego wynagrodzenia wbrew powszechnej opinii ludzi do nas dzwoniących,

2. Każdy ma tyle samo możliwości do ratowania zwierząt jak my i serdecznie do tego namawiamy.

3. Po godzinie 22.00 prosimy dzwonić tylko w sprawach zagrażających zdrowiu albo życiu zwierzęcia,

4. Jesteśmy tylko ludźmi, mamy prawo do odmowy jeśli nie możemy pomóc.
 
Pozdrawiam Katarzyna Odrowska
Prezes TOZ (nie pobierająca z tego tytułu żadnego wynagrodzenia), pielęgniarka, przedstawiciel handlowy na 4 województwa, żona, matka dwójki małych dzieci, chora od 8 lat na stwardnienie rozsiane.
 

Dodane przez: Magda


42013
czerwca
!!! Znaleziono psa !!!

Do schroniska trafiła zadbana suczka w typie owczarka niemieckiego. Czeka na właściciela !

Dodane przez: Magda


302013
maja
Z życia schroniska :)

W mijającym tygodniu sporo wydarzyło się w naszym schronisku, poniżej kilka zdjęć z życia schroniskowego :)

Cztery psiaki pojechały do nowych domów


Murka - WarszawaPele - KrotoszynTinka !!!! - Toruń :)Ringo
- Warszawa

Zula i Bąbel - przyjaźń kwitnie :)zabawa :)i odpoczynek ;)


Nasz strachliwy Edek wyszedł na pierwszy spacer :)


Pilnie szukamy domu dla Niko. On nie może żyć bez człowieka, za wszelką cenę próbuje wydostać się ze schroniskowego boksu, kaleczy się o kraty. Pies jest strasznie nieszczęśliwy a jedyne chwile radości, to spacery z wolonatriuszami.
Niko jest jednym z grzeczniejszych psów w schronisku, na spacerach chodzi przy nodze.
BARDZO PILNA ADOPCJA !!!
Do schroniska zawitała wiosna, ale tylko na chwilkę. Świadkiem była Dorka ;) 

Dodane przez: Magda


262013
maja
Coroczny festyn w koźmińskim gimnazjum :)

Już po raz 11 Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. zorganizowało festyn ‘Do serca przytul psa’. Szkolne koło LOP we współpracy z Wolontariatem Szkolnym zorganizowało zbiórkę karmy oraz kwestę na ulicach miasta.
Na uroczystym apelu, uczniowie mogli zobaczyć prezentację ‘Sławne osoby i ich psy’, następnie klasy przekazały uzbieraną wcześniej karmę- zwyciężyła klasa IIg, która wraz z opiekunem przyjechała do schroniska, aby przekazać 180 kg  karmy zebranej przez uczniów gimnazjum.

Podczas festynu można było również zobaczyć wystawę zdjęć „Najfajniejsze zdjęcie mojego zwierzaka” , wystawę psów wielorasowych oraz psów myśliwskich.

Festyn zakończył się jak zwykle z powodzeniem- dostarczając naszym psiakom 180 kg karmy, 1290,46 zł i wielkie serce, za które serdecznie dziękujemy! :)

Szczególne podziękowania dla pani Anny Tomczyk-Fraszewskiej za coroczną organizację festynu!
 

Dodane przez: Magda


252013
maja
Rumpelek ma dom :)

Z uwagi na to, że wiele osób interesowało się psem, który błąkał się na ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie, naprzeciwko mleczarni, chcieliśmy poinformować, że psiak jest bezpieczny, ma nowy dom i nowe imię – Rumpelek :)

Przez dwa miesiące pies był przez nas dokarmiany, ale niestety nie pozwalał się złapać. Udało się to dopiero Joasi i Tomkowi, którzy adoptowali już dwa psy z naszego schroniska a w Krotoszynie byli w odwiedzinach. I skoro psiak dał się pogłaskać Joasi a w konsekwencji złapać, obdarzając ją zaufaniem, to nie mogło się to skończyć inaczej, jak zabraniem go do domu :). I tak Rumpelek zamieszkał z Cziką i Otisem niedaleko Poznania.

Dziękujemy!!!!!Dodane przez: Magda


232013
maja
I takie cuda się trafiają ;)

Kilka tygodni temu do schroniska zostało przyniesione maleńkie stworzenie – osesek. Chłopak, który je przyniósł był przekonany, że to szczeniak. Okazało się jednak, że to 1-2 dniowa kuna. Była odwodniona, osłabiona.

Zawieźliśmy ją do gabinetu weterynaryjnego VETINA, właściwie z zamiarem uśpienia stworzonka, które wydawało się bez szans na przeżycie.
Jednak w gabinecie postanowili zawalczyć o jego życie :).


Tu relacja z gabinetu:

„Kuna została znaleziona przez dzieci, które myślały, że to mały szczeniak i zaniosły kunę do schroniska.
 
Prawdopodobnie oseska przenosiła z miejsca na miejsce jego mama, miał jeszcze drobne ranki na karku.

Zwracamy się do rodziców, aby uczyli dzieci, że w takich sytuacjach lepiej dzikie zwierzę pozostawić na miejscu, ponieważ matka z pewnością by po nie przyszła.
Zabranie takiego malucha i zaniesienie do schroniska w naszym mniemaniu może się wydawać dobrym uczynkiem, ale w efekcie nim nie jest. 

Kuna na razie rozwija się prawidłowo, pije ze strzykawki, sztuczne mleko z glukozą. Rośnie i jest coraz silniejsza.”
 Dodane przez: Magda


202013
maja
!!! Dziękujemy !!!

W poniedziałek w godzinach rannych "mama kaczka", prawdopodobnie z naszego parku, strasznie głośno wzywała pomocy, jak się okazało jej malutkie kaczątka wpadły do kratki ściekowej na ulicy Rawickiej.
Bardzo szybko przyjechali na pomoc Panowie z PGKiM w Krotoszynie. Uratowali kaczuszki.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami bardzo dziękuje Panom za wrażliwość na los zwierząt w potrzebie :)

Dodane przez: Magda


202013
maja
Kotka szuka domu!

Kotka brytyjska ma 5 lat, jest towarzyska, jednak niespecjalnie toleruje inne zwierzęta. Będzie miała drobne problemy z aklimatyzacją, ale nie powinna sprawiać problemów. Kotka jest zdrowa, oddawana z powodu przeprowadzki.
Zainteresowanych adopcją koteczki prosimy o kontakt z nami.
 

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69