Odwiedzin: 19811 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

82013
lutego
Dziękujemy :)

1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wpłacają na nasze konto przyczyniając się do poprawy losu bezdomnych zwierząt.


Dziękujemy zatem :)

Markowi P. – 10zł – dla Tami,

Paulinie S. – 50zł – dla piesków,

Szkole Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. – 250zł – na budę,

Iwonie C. – 50zł – trzy grosze dla piesków :),

Izabeli C. – 50zł – dla Miśka,

Joannie K. – 61,52 zł – dla Tami i Torresa,

Uczniom Szkoły podstawowej Nr 2 w Miliczu – 439,66zł – dla bezdomnych zwierząt,

Izabeli S. – 46 zł – dla cudownego Merlina :),

Iwonie M. – 40zł – darowizna dla zwierzaków.

 
2. Dziękujemy również firmie KAMIX  z Krotoszyna, która stale pomaga naszym psiakom. Tym razem otrzymały 30 dużych puszek karmy i 50 kg karmy suchej.
Karma została zakupiona dzięki ofiarności klientów firmy KAMIX – dziękujemy !!!!

 
3. Dziękujemy również Pani, która przesłała sporo karmy dla kociaków z ulicy Rawickiej (24 puszki i dwa wory karmy suchej) Cała karma została przekazana wolontariuszkom -  Blance i Julii, które dbają o pełne brzuszki kotów z osiedla :).

 

Dodane przez: Magda


62013
lutego
Baj, Bzik i Minia :)Chętnie chodzimy na spacery :)


ale też chętnie wracamy do schroniska ;)

chociaż najbardziej marzymy o własnych domach !!!

Dodane przez: Magda


52013
lutego
Dziękujemy :)

Dzisiaj doszła do nas paczka od
"Psia mać! Nie kupuj od pseudohodowców"

a także walentynkowe pozdrowienia od
SOS Beagle

Otrzymaliśmy całe stado piłek tenisowych, za które dziękuje Dżuk w imieniu naszym i wszystkich psiaków :))

Dżuczkowe szaleństwa ;)


Torres  :)


"Psia mać! Nie kupuj od pseudochodowców"

http://www.facebook.com/psiamac?ref=ts&fref=ts

Dodane przez: Magda


42013
lutego
!!! Zaginął !!!

W niedzielę, 3 lutego, ok. godz. 15.30  z okolic cmentarza zaginął pies Morus.
Tel. kontaktowy 627229419 lub 667897580.

BARDZO PROSIMY O KONTAKT OSOBY, KTÓRE WIDZIAŁY PSA

Dodane przez: Magda


32013
lutego
Kilka weekendowych zdjęć :)

MISIEK
INDIA


OSIA

DŻUK
GROSZEK
GROSIA


POLDUŚDodane przez: Magda


282013
stycznia
!!! Poszukiwany psiak !!!

Wczoraj zaginął pies w lesie krotoszyńskim (od strony ul. Bolewskiego jadąc na Chachalnię). Ktokolwiek widział psa jest proszony o kontakt ze schroniskiem. Na psa czeka zrozpaczony właściciel !!!

Dodane przez: Magda


262013
stycznia
Działalność krotoszyńskiego TOZ-u

Z uwagi na zarzuty kierowane pod naszym adresem przez osoby, które nie do końca rozumieją istotę naszej działalności, chcielibyśmy przedstawić kilka ważnych kwestii oraz dokonać podsumowania naszej działalności w roku 2012.

1.

Krotoszyński oddział Towarzystwa działa w pewnych ramach określających możliwości Oddziału. Działamy realnie w kilka osób (nie pobierając za to wynagrodzenia, nasza działalność jest w pełni charytatywna), mamy ograniczenia finansowe i miejscowe i prowadząc Schronisko (a to tylko jedna z kilku naszych działalności) możemy pomóc jedynie określonej liczbie zwierząt.

Obecnie mamy pod opieką ponad 110 zwierząt (psów i kotów) i na więcej nie możemy sobie pozwolić, bo zwyczajnie nas na to nie stać !!!!

I tak w desperacji staramy się umieszczać psy w hotelikach, zbieramy na to pieniądze. Umieszczamy psy i koty w domach tymczasowych, ale ich liczba też jest ograniczona a miejsce w domach stale zajęte. Sami bierzemy do domów bezdomne psy i koty wymagające leczenia czy stałej opieki.

2.

Szczegółowe cele działania Towarzystwa można znaleźć w ogólnodostępnym statucie organizacji. Jednym z nich jest możliwość prowadzenia Schroniska dla Zwierząt.

Krotoszyński oddział Towarzystwa przystąpił (już trzeci raz w nowym składzie) do Otwartego Konkursu Ofert ogłoszonego przez Urząd Miejski dotyczącego prowadzenia schroniska i odławiania bezdomnych psów z terenu Miasta i Gminy Krotoszyn. Nasza oferta została przyjęta.

Ktokolwiek był w krotoszyńskim schronisku wie, że jest ono maleńkie, nie spełnia nawet wszystkich wymogów ustawowych. Schronisko jest własnością Gminy Krotoszyn i to Gmina ma obowiązek zapewnić w schronisku miejsce dla wszystkich bezdomnych psów z jej terenu.

Krotoszyńskie schronisko nie jest obecnie w stanie zmieścić więcej jak 90 psów, co i tak ociera się o rażące przepełnienie, ponieważ nawet przy liczbie 90 psów, każde zwierzę nie ma zapewnionego własnego legowiska co nakazuje Instrukcja Głównego Lekarza Weterynarii Nr GIW z.420/AW-32/11 z dnia 20 maja 2011r. w sprawie postępowania powiatowych lekarzy weterynarii przy przeprowadzaniu kontroli schronisk dla zwierząt.

Jako organizacja, która ma dbać o dobrostan zwierząt przebywających na terenie schroniska i zapewnić im właściwe warunki bytowania, przez co rozumie się zapewnienie zwierzęciu egzystencji, zgodnie z potrzebami danego gatunku, rasy, płci i wieku nie możemy przyjmować do schroniska nieskończonej liczby psiaków.

W chwili obecnej w schronisku psy są umieszczane wszędzie – w biurze, w zewnętrznych klatkach dostawionych do bud (gdzie nie mają nawet możliwości swobodnego poruszania się), a nawet w toalecie !!!!!! Kilka psów czeka w kolejce do przyjęcia, w tym jeden już od miesiąca !

Nie oszukujmy się…. krotoszyńskie schronisko jest za małe by mogło przygarnąć wszystkie porzucone psy. Nie można przyjmować kolejnych kosztem tych, które mamy pod opieką. I nie chodzi tu o problemy z karmą czy funduszami …. to po prostu fizyczny BRAK MIEJSCA.


3.


Ustawa wyraźnie mówi, że zabrania się odławiania zwierząt bezdomnych, bez zapewnienia im miejsca w schronisku dla zwierząt (art.11 ust.3 Ustawy o ochronie Zwierząt z 21 sierpnia 1997r.)
W ofercie skierowanej do miasta zobowiązaliśmy się zapewnić opiekę w schronisku 90 psom, realnie mamy pod opieką ponad 100 i stale ratujemy kolejne.

 

STATYSTYKI

W roku 2012 Towarzystwo otrzymało od Miasta i Gminy Krotoszyn kwotę 69800zł na prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Towarzystwo zobowiązało się dołożyć do zadania kwotę 12200zł a realnie dołożyło ponad 50000 zł.

Do schroniska zostało przyjętych 210 psów a do nowych domów trafiły 224 psy. Łącznie przeprowadziliśmy 93 interwencje dotyczące bezpańskich psów i ponad 30 przeprowadzonych z inicjatywy Towarzystwa.

Na rok 2013 Towarzystwo otrzyma od Miasta i Gminy Krotoszyn kwotę 100 tys. zł na prowadzenie schroniska i odławianie bezdomnych zwierząt a Towarzystwo zobowiązało się dołożyć do tych zadań kwotę 17647zł choć jak zwykle dołoży o wiele więcej.  

Wszystkie nasze wpływy i wydatki są jawne a wpłaty dokonywane na nasze konto, często na konkretne zwierzę będące pod naszą opieką, na bieżąco rozliczane.

Od 1 do 26 stycznia 2013r. do schroniska trafiło 20 psów a nowe domy znalazło 19.

Towarzystwo zatrudnia dwóch pracowników – opiekunów zwierząt na podstawie umowy o pracę oraz księgową w formie umowy zlecenia.

Propagowanie adopcji, prowadzenie strony internetowej i strony FB, ogłoszenia, współpraca z zagranicznymi fundacjami pochłania cały wolny czas członków Towarzystwa i wolontariuszy, którzy działają charytatywnie.

4.

Zmiany dokonane od maja 2010 roku, od kiedy zaczął działać nowy Zarząd krotoszyńskiego Towarzystwa najlepiej zobrazują zdjęcia.

TAK BYŁO
(2009 rok)

Psy w schronisku były w lepszym stanie od poniżej przedstwionych, ale też w zdecydowanie gorszym. Nie było żadnej opieki weterynaryjnej !


TAK JEST

Urząd Miasta i Gminy postawił nowe pomiszczenie biurowe i zadaszył jeden z korytarzy pomiędzy boksamiTowarzystwo wyposażyło biuro w meble

i postawiło bramę dzielącą schronisko na 2 części

 

Dodane przez: Magda


252013
stycznia
!!! Psiaki czekają na właścicieli !!!

Trafiło do nas ostatnio kilka psów, podejrzewamy, że maja właścicieli. Psiaki są zadbane

Pies, ok. 5 lat, znaleziony na Parcelkach
Pies, ok. 12 lat, znaleziony w okolicy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie
Pies, ok. 2 lata, znaleziony na os. Sikorskiego w Krotoszynie


 

Dodane przez: Magda


242013
stycznia
Dziękujemy !!!

1. Dziękujemy Pani Magdalenie, która przysłała paczkę dla Reksia. Reksio otrzymał 3 puszki z karmą mokrą :).


 

2. Dziękujemy dzieciom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu za zebrane dary dla schroniska w postaci karmy suchej, mięsnych konserw i koców, ale przede wszystkim za piękne laurki :)
 

3. Dziękujemy za kolejne wpłaty:

Marcinowi W. – 40zł – dla schroniska,

Ilonie G. – 10zł – na leczenie psiaków,

Magdalenie S. – 100zł – dla bernardynki Tami będącej pod opieką hoteliku Przystanek PsyKoty,

Renacie J. – 200zł – na potrzeby schroniska,

Grzegorzowi K. – 20zł – na pomoc dla psiaków,

Joannie P. – 150zł – darowizna dla psa Natki ze schroniska,

Witomile W. – 50zł – darowizna na koty Blanki :),

Pawłowi R. – 450zł - BLACK CRACKLE MOHAA CLAN I PRZYJACIELE :),

Korneli K. – 50zł – dla zwierzaczków,

Renacie J. – 50zł – na potrzeby schroniska,

Ewie B. – 200zł – dla czworonożnych przyjaciół.


4. Działając na rzecz zwierząt na co dzień spotykamy się z okrucieństwem człowieka wobec nich.. Czasem jest ciężko nawet wierzyć w drugiego człowieka widząc okrutne cierpienie naszych podopiecznych w schronisku, wychudzone psy na łańcuchach przy budach- nie tylko na wsiach ale i w mieście, psy wyłapywane przez nas z wrośniętymi obrożami,  sączącymi się ranami, wyrzucone w reklamówce kociaki, szczeniaki ratowane z szamba....
Ale niedawno stało się coś, co nam przypomniało, że są jednak również ludzie, dla których los zwierząt nie jest obojętny....
Ostatnio dostaliśmy zgłoszenie o psie w okolicach Sulmierzyc, który siedzi w lesie – złapać psa z lasu wcale nie taka prosta sprawa i nic by w tym nie było nowego gdyby nie to, że Pan, który do nas zadzwonił wykazał się wielkim sercem... niewielu z ludzi poświęciłoby swój czas aby tak jak on, dwa razy dziennie, przez kilka dni zanosić mu ciepły posiłek. Pan zrobił mu legowisko (budę) z kartonów, oswajał go, nadał mu imię Misiek.... tyko tyle i aż tyle – bo dzięki jego działaniom Misiek jest już bezpieczny w schronisku  i czeka na swój wymarzony dom. Dziękujemy Panu za pomoc i poświęcony czas.
 

 

Dodane przez: Magda


222013
stycznia
!!! Głosujcie na nasze schronisko !!! :)

Nasze schronisko bierze udział w akcji TESCO ‘Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę’. Od 17 do 30 stycznia co dziesiąta złotówka wydana na karmy marki własnej Tesco zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych przez Was w głosowaniu internetowym. Nasze schronisko obecnie jest na miejscu 13, tak niewiele brakuje nam do pierwszej dziesiątki ale musimy być ciągle czujni i głosować CODZIENNIE!

Bardzo prosimy o głosy dla naszego schroniska!

Na załączonym zjdęciu instrukcja jak zagłosować:
Aby zagłosować należy wejść na Facebook – Eksperci Tesco – wybrać kategorię Pomóż Zwierzętom (niebieska łapka) – województwo wielkopolskie – Krotoszyn – DAJ GŁOS

Więcej informacji również na stronie schroniska na Facebook’u.

Z góry dziękujemy, wielkie HAU !

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69