Odwiedzin: 11998 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

252013
stycznia
!!! Psiaki czekają na właścicieli !!!

Trafiło do nas ostatnio kilka psów, podejrzewamy, że maja właścicieli. Psiaki są zadbane

Pies, ok. 5 lat, znaleziony na Parcelkach
Pies, ok. 12 lat, znaleziony w okolicy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie
Pies, ok. 2 lata, znaleziony na os. Sikorskiego w Krotoszynie


 

Dodane przez: Magda


242013
stycznia
Dziękujemy !!!

1. Dziękujemy Pani Magdalenie, która przysłała paczkę dla Reksia. Reksio otrzymał 3 puszki z karmą mokrą :).


 

2. Dziękujemy dzieciom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu za zebrane dary dla schroniska w postaci karmy suchej, mięsnych konserw i koców, ale przede wszystkim za piękne laurki :)
 

3. Dziękujemy za kolejne wpłaty:

Marcinowi W. – 40zł – dla schroniska,

Ilonie G. – 10zł – na leczenie psiaków,

Magdalenie S. – 100zł – dla bernardynki Tami będącej pod opieką hoteliku Przystanek PsyKoty,

Renacie J. – 200zł – na potrzeby schroniska,

Grzegorzowi K. – 20zł – na pomoc dla psiaków,

Joannie P. – 150zł – darowizna dla psa Natki ze schroniska,

Witomile W. – 50zł – darowizna na koty Blanki :),

Pawłowi R. – 450zł - BLACK CRACKLE MOHAA CLAN I PRZYJACIELE :),

Korneli K. – 50zł – dla zwierzaczków,

Renacie J. – 50zł – na potrzeby schroniska,

Ewie B. – 200zł – dla czworonożnych przyjaciół.


4. Działając na rzecz zwierząt na co dzień spotykamy się z okrucieństwem człowieka wobec nich.. Czasem jest ciężko nawet wierzyć w drugiego człowieka widząc okrutne cierpienie naszych podopiecznych w schronisku, wychudzone psy na łańcuchach przy budach- nie tylko na wsiach ale i w mieście, psy wyłapywane przez nas z wrośniętymi obrożami,  sączącymi się ranami, wyrzucone w reklamówce kociaki, szczeniaki ratowane z szamba....
Ale niedawno stało się coś, co nam przypomniało, że są jednak również ludzie, dla których los zwierząt nie jest obojętny....
Ostatnio dostaliśmy zgłoszenie o psie w okolicach Sulmierzyc, który siedzi w lesie – złapać psa z lasu wcale nie taka prosta sprawa i nic by w tym nie było nowego gdyby nie to, że Pan, który do nas zadzwonił wykazał się wielkim sercem... niewielu z ludzi poświęciłoby swój czas aby tak jak on, dwa razy dziennie, przez kilka dni zanosić mu ciepły posiłek. Pan zrobił mu legowisko (budę) z kartonów, oswajał go, nadał mu imię Misiek.... tyko tyle i aż tyle – bo dzięki jego działaniom Misiek jest już bezpieczny w schronisku  i czeka na swój wymarzony dom. Dziękujemy Panu za pomoc i poświęcony czas.
 

 

Dodane przez: Magda


222013
stycznia
!!! Głosujcie na nasze schronisko !!! :)

Nasze schronisko bierze udział w akcji TESCO ‘Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę’. Od 17 do 30 stycznia co dziesiąta złotówka wydana na karmy marki własnej Tesco zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych przez Was w głosowaniu internetowym. Nasze schronisko obecnie jest na miejscu 13, tak niewiele brakuje nam do pierwszej dziesiątki ale musimy być ciągle czujni i głosować CODZIENNIE!

Bardzo prosimy o głosy dla naszego schroniska!

Na załączonym zjdęciu instrukcja jak zagłosować:
Aby zagłosować należy wejść na Facebook – Eksperci Tesco – wybrać kategorię Pomóż Zwierzętom (niebieska łapka) – województwo wielkopolskie – Krotoszyn – DAJ GŁOS

Więcej informacji również na stronie schroniska na Facebook’u.

Z góry dziękujemy, wielkie HAU !

Dodane przez: Magda


122013
stycznia
Pomoc z Holandii :)

Po spontanicznej akcji zbierania karmy w Holandii przez Mirkę (naszą szaloną tłumaczkę) dla schroniska w Krotoszynie, w końcu udało się ją przetransportować do Polski :) Karmę oczywiście … nie Mirkę (choć szkoda!:)
Cała karma (plus leki) została podarowana przez Iny, osobę, która prowadzi koci azyl w Holandii. Mirka jechała dwukrotnie, kilkadziesiąt kilometrów, by wszystko odebrać od Iny, potem przechowywała u siebie walcząc z myszami, które chciały uszczknąć ciut z darów :), aż w końcu, po wielu telefonach i mailach udało się zorganizować  transport do Polski.

Dziękujemy Dawidowi za przewiezienie karmy.
Dziękujemy Iny za jej podarowanie naszym psiakom, a przede wszystkim dziękujemy Mirce za pomysł, czas, cierpliwość i wielkie serce :)

Nasi wolontariusze otrzymali od Mirki spóźniony mikołajkowy podarunek w postaci czekoladek z literkami i breloczków – bucików :)

 

DZIĘKUJEMY !!!!
 

Dodane przez: Magda


122013
stycznia
Weekend w schronisku :)

Dzisiaj kolejny pracowity weekend w schronisku. Oprócz spacerów, trzeba było odgarnąć śnieg, sprawdzić czy w budach sucho i czy każdy psiak ma ciepłe posłanie.
Oczywiście nie obyło się bez spacerów i szaleństw na śniegu :). Nikt się chyba nie obrazi, jak napiszę, że Natalia wyprowadziła najwięcej psów na spacery (skąd Ty bierzesz tą energię!!? :)
Oczywiście swoich ulubieńców wyprowadziła też Blanka, Julka, druga Julka :), Dominika i Wiktoria :).

Kilka zdjęć

Rima i RudzikLara

Dizel


 

Schronisko odzwiedziło dzisiaj sporo osób zainteresowanych adopcją naszych podopiecznych. A od Nadii H. i Agaty z Bartkiem psiaki dostały karmę :)

Dziękujemy !!!
 Dodane przez: Magda


112013
stycznia
Kolejny psiak w schronisku ...

Pies trafił do schroniska z Sulmierzyc, gdzie od kilkunastu dni błąkał sie po ulicach. W schronisku dostał imię Dizel, ma około 4 - 5 lat. W typie gończy polski.

Dodane przez: Magda


102013
stycznia
Rawicz pomaga naszemu schronisku :)

Mikołajkowa zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie odbyła się pod hasłem POMÓŻ PSIAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.

Pomysłodawcą i organizatorem całej akcji był Bartek Krupieńczyk z Rawicza, który czynnie angażuje się w pomoc naszym psiakom.
Uzbieranych zostało mnóstwo darów – karma sucha, mięsne konserwy, przysmaki dla psów, karma kocia a także pieniądze, za które Bartek zakupił profesjonalną maszynkę do strzyżenia psów i 35 puszek karmy dla rekonwalescentów.
Cała zbiórka trwała dość długo, bo stale dołączali kolejni darczyńcy chcący wesprzeć działania Bartka na rzecz schroniska :). Zbiórka miał być Mikołajkowa, a przeciągnęła się aż do Nowego Roku !!

Dzisiaj wszystkie dary przyjechały do Schroniska :)Zula sprawdza czy wszystko się zgadza :)

Dziękujemy przede wszystkim Bartkowi, który poświęcił mnóstwo czasu na nagłośnienie akcji i jej organizację. Prowadził cały czas wydarzenie na fb, gdzie na bieżąco można było śledzić jej przebieg.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce dokładając choćby jedną puszkę karmy, z czego uzbierała się ogromna dostawa :)


Poniżej wszyscy, którzy wzięli udział w akcji (w przypadkowej kolejności):

Ania Polowczyk
Beata Krawczyk
Wojtek Tabaka
Izabela Giżewska
Olga Wróblewska
Dominika Nowakowska
Kamil Pazoła
Monika Mikołajczak
Angela i Michał Dąbrowicz
Ania i Marcin Kurek
Asia Kowalska
Luiza Pawlak
Ewa Lachera
Danka i Waldek Dawidziak
Piotr Stefers
Damian Bierzychudek
Monika Ptak
Daria i Jakub Smektała
Marcin Świdziński
Pani Hania z Intermarche
Michalina Orpel
Hania Walczak
Patrycja Bukowska
Iwona i Tomek Naruszewicz
Darek Zimoch
Przedszkole w Bojanowie na czele z Panią Alicją Balbus,
Justyna Turek
Rafał Kruszka
Franciszka Krupieńczyk
Bartek Krupieńczyk
Stacja Lotos w Rawiczu – pomoc w zbiórce.


Ogromnie cieszy nas profesjonalna maszynka do strzyżenia psów. Bartek, po konsultacji z weterynarzem i panią zajmującą się strzyżeniem psów, wybrał maszynkę OSTER GOLDEN A5 z dwoma ostrzami, zakupioną w Kościanie za promocyjną kwotę 620zł. Na ten cel 500zł przekazała Ewa Lachera, a pozostałą kwotę dołożyli: Iwona z Tomkiem 40zł, Darek 40zł i Bartek, a transport ufundowała Patrycja. Wszystkim bardzo dziękujemy :)Zenek zdecydowanie wystraszony nowym prezentem :)
Bardzo też się przydadzą puszki ROYAL CANIN CONVALESCENCE, których jest aż 40 :)

(35 puszek zakupione z zebranych pieniążków po korzystnej cenie w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej ORIVET + 5 puszek, które dokupiła Patrycja :)

Natka dziękuje za puszeczki :)Dwie osłony wejść do bud :)
DZIĘKUJEMY !!!

Dodane przez: Magda


92013
stycznia
Dziękujemy !!!

1. Groszek, w imieniu wszystkich psiaków schroniskowych i kotów będących pod naszą opieką, dziękuje Technikum Leśnemu w Miliczu za karmę dla psów i kotów, ciepłe koce i przekazany datek w wysokości 191 zł :)


 

2. Dziękujemy również firmie VIGGET Sp. z o.o. – s.k. za podarowanie naszym podopiecznym ciepłych pokrowców na materace, które wykorzystamy do wyściełania bud.


3. Ogromnie dziękujemy również kolejnym darczyńcom, którzy pomagają nam pomagać :) – czyli wpłacają na konto pieniądze na potrzebujące psiaki:

Izabeli S. - 50zł - dla Natki od Izy,

Lucynie K. - 100zł - na czworonożnych podopiecznych,

Barbarze A. - 30zł - dla Natki,

Iwonie H. - 30zł - dla Natki,

Rafałowi K. - 50zł - dla Natki,

Magdzie S. - 50zł - dla Natki,

Bożenie G. - 300zł - dla Natki,

Elżbiecie B. - 40zł - dla Natki.

Dodane przez: Magda


72013
stycznia
!!! Prosimy o domy - tymczasowe lub stałe !!!

Schronisko to nie miejsce dla chorych psów, a takie właśnie ostatnio do nas trafiły

JANTAR

Przepiękny Jantar ze złamaną łapą, musi chodzić z gipsem przez 5 tygodni, ciągłe wchodzenie i wychodzenie z budy to problem dla psiaka, nie jesteśmy w stanie upilnować aby nie wędrował tak często.. Psiak jest bardzo grzeczny i łagodny, z całą pewnością był bity, bardzo boi się gwałtownych ruchów ale mimo wszystko jest spragniony czułości i kontaktu z człowiekiem. Bardzo prosimy o dom tymczasowy lub stały aby pies nie musiał dodatkowo nadwyrężać chorej łapy.
NATKA

Natka to tragiczna historia. Trafiła do nas po wypadku, a tak naprawdę tydzień po wypadku. Cały ten czas spędził w przydrożnym rowie z okropnymi ranami. Brzuch jakby oskalpowany, ogonek również był odarty ze skóry (został amputowany) i do tego złamana miednica (czekamy na konsultacje). Sunia przebywa obecnie w schronisku, a takie miejsce nie sprzyja gojeniu się tak głębokich i rozległych ran. Ranę na brzuchu trzeba cały czas kontrolować, przemywać, robić opatrunki. Nie możemy narażać suni zostawiając ją w schronisku na kolejne infekcje bo już dosyć wycierpiała! Bardzo prosimy o dom choćby tymczasowy dla pięknej Natki!

Dodane przez: Magda


72013
stycznia
Dziękujemy !!!


 

Podziękowania za kolejne wpłaty na rzecz naszych podopiecznych dla:

1.  Rafała K. – 60zł – dla Amisa i Atosa na opłacenie hoteliku,
2.  Mirosławy I. – 100zł – noworocznie dla zwierzaków,
3.  Magdaleny J. – 100zł – darowizna na rzecz schroniska dla zwierząt,
4.  Krystyny N. – 50zł – dla Fifi i Klusi,
5.  Izabeli S. – 30zł – dla Ninki i Żwirka,
6.  Mateusza J. – 50zł – dla bernardynki Tami,
7.  Iwony C. – 50zł – trzy grosze dla piesków,
8.  Iwony M. – 40zł – darowizna dla zwierzaka,
9.  Magdaleny B. – 29,50zł – dla schroniska,
10. Katarzyny B. – 20zł – parę groszy od Kewina dla przyjaciół (pozdrawiamy Kewinka :),
11. Kamili K. – 30zł – datek na zwierzęta.

Dziękujemy również Kasi R. za przesłaną karmę Brit – 15kg - dla Indii :)

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69