Odwiedzin: 379 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

262013
stycznia
Działalność krotoszyńskiego TOZ-u

Z uwagi na zarzuty kierowane pod naszym adresem przez osoby, które nie do końca rozumieją istotę naszej działalności, chcielibyśmy przedstawić kilka waĹźnych kwestii oraz dokonać podsumowania naszej działalności w roku 2012.

1.

Krotoszyński oddział Towarzystwa działa w pewnych ramach określających moĹźliwości Oddziału. Działamy realnie w kilka osób (nie pobierając za to wynagrodzenia, nasza działalność jest w pełni charytatywna), mamy ograniczenia finansowe i miejscowe i prowadząc Schronisko (a to tylko jedna z kilku naszych działalności) moĹźemy pomóc jedynie określonej liczbie zwierząt.

Obecnie mamy pod opieką ponad 110 zwierząt (psów i kotów) i na więcej nie moĹźemy sobie pozwolić, bo zwyczajnie nas na to nie stać !!!!

I tak w desperacji staramy się umieszczać psy w hotelikach, zbieramy na to pieniądze. Umieszczamy psy i koty w domach tymczasowych, ale ich liczba teĹź jest ograniczona a miejsce w domach stale zajęte. Sami bierzemy do domów bezdomne psy i koty wymagające leczenia czy stałej opieki.

2.

Szczegółowe cele działania Towarzystwa moĹźna znaleźć w ogólnodostępnym statucie organizacji. Jednym z nich jest moĹźliwość prowadzenia Schroniska dla Zwierząt.

Krotoszyński oddział Towarzystwa przystąpił (juĹź trzeci raz w nowym składzie) do Otwartego Konkursu Ofert ogłoszonego przez Urząd Miejski dotyczącego prowadzenia schroniska i odławiania bezdomnych psów z terenu Miasta i Gminy Krotoszyn. Nasza oferta została przyjęta.

Ktokolwiek był w krotoszyńskim schronisku wie, Ĺźe jest ono maleńkie, nie spełnia nawet wszystkich wymogów ustawowych. Schronisko jest własnością Gminy Krotoszyn i to Gmina ma obowiązek zapewnić w schronisku miejsce dla wszystkich bezdomnych psów z jej terenu.

Krotoszyńskie schronisko nie jest obecnie w stanie zmieścić więcej jak 90 psów, co i tak ociera się o rażące przepełnienie, poniewaĹź nawet przy liczbie 90 psów, kaĹźde zwierzę nie ma zapewnionego własnego legowiska co nakazuje Instrukcja Głównego Lekarza Weterynarii Nr GIW z.420/AW-32/11 z dnia 20 maja 2011r. w sprawie postępowania powiatowych lekarzy weterynarii przy przeprowadzaniu kontroli schronisk dla zwierząt.

Jako organizacja, która ma dbać o dobrostan zwierząt przebywających na terenie schroniska i zapewnić im właściwe warunki bytowania, przez co rozumie się zapewnienie zwierzęciu egzystencji, zgodnie z potrzebami danego gatunku, rasy, płci i wieku nie moĹźemy przyjmować do schroniska nieskończonej liczby psiaków.

W chwili obecnej w schronisku psy są umieszczane wszędzie – w biurze, w zewnętrznych klatkach dostawionych do bud (gdzie nie mają nawet moĹźliwości swobodnego poruszania się), a nawet w toalecie !!!!!! Kilka psów czeka w kolejce do przyjęcia, w tym jeden juĹź od miesiąca !

Nie oszukujmy się…. krotoszyńskie schronisko jest za małe by mogło przygarnąć wszystkie porzucone psy. Nie moĹźna przyjmować kolejnych kosztem tych, które mamy pod opieką. I nie chodzi tu o problemy z karmą czy funduszami …. to po prostu fizyczny BRAK MIEJSCA.


3.


Ustawa wyraĹşnie mówi, Ĺźe zabrania się odławiania zwierząt bezdomnych, bez zapewnienia im miejsca w schronisku dla zwierząt (art.11 ust.3 Ustawy o ochronie Zwierząt z 21 sierpnia 1997r.)
W ofercie skierowanej do miasta zobowiązaliśmy się zapewnić opiekę w schronisku 90 psom, realnie mamy pod opieką ponad 100 i stale ratujemy kolejne.

 

STATYSTYKI

W roku 2012 Towarzystwo otrzymało od Miasta i Gminy Krotoszyn kwotę 69800zł na prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Towarzystwo zobowiązało się dołożyć do zadania kwotę 12200zł a realnie dołożyło ponad 50000 zł.

Do schroniska zostało przyjętych 210 psów a do nowych domów trafiły 224 psy. Łącznie przeprowadziliśmy 93 interwencje dotyczące bezpańskich psów i ponad 30 przeprowadzonych z inicjatywy Towarzystwa.

Na rok 2013 Towarzystwo otrzyma od Miasta i Gminy Krotoszyn kwotę 100 tys. zł na prowadzenie schroniska i odławianie bezdomnych zwierząt a Towarzystwo zobowiązało się dołoĹźyć do tych zadań kwotę 17647zł choć jak zwykle dołoĹźy o wiele więcej.  

Wszystkie nasze wpływy i wydatki są jawne a wpłaty dokonywane na nasze konto, często na konkretne zwierzę będące pod naszą opieką, na bieżąco rozliczane.

Od 1 do 26 stycznia 2013r. do schroniska trafiło 20 psów a nowe domy znalazło 19.

Towarzystwo zatrudnia dwóch pracowników – opiekunów zwierząt na podstawie umowy o pracę oraz księgową w formie umowy zlecenia.

Propagowanie adopcji, prowadzenie strony internetowej i strony FB, ogłoszenia, współpraca z zagranicznymi fundacjami pochłania cały wolny czas członków Towarzystwa i wolontariuszy, którzy działają charytatywnie.

4.

Zmiany dokonane od maja 2010 roku, od kiedy zaczął działać nowy Zarząd krotoszyńskiego Towarzystwa najlepiej zobrazują zdjęcia.

TAK BYŁO
(2009 rok)

Psy w schronisku były w lepszym stanie od poniżej przedstwionych, ale też w zdecydowanie gorszym. Nie było żadnej opieki weterynaryjnej !


TAK JEST

Urząd Miasta i Gminy postawił nowe pomiszczenie biurowe i zadaszył jeden z korytarzy pomiędzy boksamiTowarzystwo wyposażyło biuro w meble

i postawiło bramę dzielącą schronisko na 2 części

 

Dodane przez: Magda


252013
stycznia
!!! Psiaki czekają na właścicieli !!!

Trafiło do nas ostatnio kilka psów, podejrzewamy, Ĺźe maja właścicieli. Psiaki są zadbane

Pies, ok. 5 lat, znaleziony na Parcelkach
Pies, ok. 12 lat, znaleziony w okolicy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie
Pies, ok. 2 lata, znaleziony na os. Sikorskiego w Krotoszynie


 

Dodane przez: Magda


242013
stycznia
Dziękujemy !!!

1. Dziękujemy Pani Magdalenie, która przysłała paczkę dla Reksia. Reksio otrzymał 3 puszki z karmą mokrą :).


 

2. Dziękujemy dzieciom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu za zebrane dary dla schroniska w postaci karmy suchej, mięsnych konserw i koców, ale przede wszystkim za piękne laurki :)
 

3. Dziękujemy za kolejne wpłaty:

Marcinowi W. – 40zł – dla schroniska,

Ilonie G. – 10zł – na leczenie psiaków,

Magdalenie S. – 100zł – dla bernardynki Tami będącej pod opieką hoteliku Przystanek PsyKoty,

Renacie J. – 200zł – na potrzeby schroniska,

Grzegorzowi K. – 20zł – na pomoc dla psiaków,

Joannie P. – 150zł – darowizna dla psa Natki ze schroniska,

Witomile W. – 50zł – darowizna na koty Blanki :),

Pawłowi R. – 450zł - BLACK CRACKLE MOHAA CLAN I PRZYJACIELE :),

Korneli K. – 50zł – dla zwierzaczków,

Renacie J. – 50zł – na potrzeby schroniska,

Ewie B. – 200zł – dla czworonoĹźnych przyjaciół.


4. Działając na rzecz zwierząt na co dzień spotykamy się z okrucieństwem człowieka wobec nich.. Czasem jest ciężko nawet wierzyć w drugiego człowieka widząc okrutne cierpienie naszych podopiecznych w schronisku, wychudzone psy na łańcuchach przy budach- nie tylko na wsiach ale i w mieście, psy wyłapywane przez nas z wrośniętymi obroĹźami,  sączącymi się ranami, wyrzucone w reklamówce kociaki, szczeniaki ratowane z szamba....
Ale niedawno stało się coś, co nam przypomniało, Ĺźe są jednak równieĹź ludzie, dla których los zwierząt nie jest obojętny....
Ostatnio dostaliśmy zgłoszenie o psie w okolicach Sulmierzyc, który siedzi w lesie – złapać psa z lasu wcale nie taka prosta sprawa i nic by w tym nie było nowego gdyby nie to, Ĺźe Pan, który do nas zadzwonił wykazał się wielkim sercem... niewielu z ludzi poświęciłoby swój czas aby tak jak on, dwa razy dziennie, przez kilka dni zanosić mu ciepły posiłek. Pan zrobił mu legowisko (budę) z kartonów, oswajał go, nadał mu imię Misiek.... tyko tyle i aĹź tyle – bo dzięki jego działaniom Misiek jest juĹź bezpieczny w schronisku  i czeka na swój wymarzony dom. Dziękujemy Panu za pomoc i poświęcony czas.
 

 

Dodane przez: Magda


222013
stycznia
!!! Głosujcie na nasze schronisko !!! :)

Nasze schronisko bierze udział w akcji TESCO ‘PomóĹźmy zwierzętom przetrwać zimę’. Od 17 do 30 stycznia co dziesiąta złotówka wydana na karmy marki własnej Tesco zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych przez Was w głosowaniu internetowym. Nasze schronisko obecnie jest na miejscu 13, tak niewiele brakuje nam do pierwszej dziesiątki ale musimy być ciągle czujni i głosować CODZIENNIE!

Bardzo prosimy o głosy dla naszego schroniska!

Na załączonym zjdęciu instrukcja jak zagłosować:
Aby zagłosować naleĹźy wejść na Facebook – Eksperci Tesco – wybrać kategorię PomóĹź Zwierzętom (niebieska łapka) – województwo wielkopolskie – Krotoszyn – DAJ GŁOS

Więcej informacji równieĹź na stronie schroniska na Facebook’u.

Z góry dziękujemy, wielkie HAU !

Dodane przez: Magda


122013
stycznia
Pomoc z Holandii :)

Po spontanicznej akcji zbierania karmy w Holandii przez Mirkę (naszą szaloną tłumaczkę) dla schroniska w Krotoszynie, w końcu udało się ją przetransportować do Polski :) Karmę oczywiście … nie Mirkę (choć szkoda!:)
Cała karma (plus leki) została podarowana przez Iny, osobę, która prowadzi koci azyl w Holandii. Mirka jechała dwukrotnie, kilkadziesiąt kilometrów, by wszystko odebrać od Iny, potem przechowywała u siebie walcząc z myszami, które chciały uszczknąć ciut z darów :), aĹź w końcu, po wielu telefonach i mailach udało się zorganizować  transport do Polski.

Dziękujemy Dawidowi za przewiezienie karmy.
Dziękujemy Iny za jej podarowanie naszym psiakom, a przede wszystkim dziękujemy Mirce za pomysł, czas, cierpliwość i wielkie serce :)

Nasi wolontariusze otrzymali od Mirki spóĹşniony mikołajkowy podarunek w postaci czekoladek z literkami i breloczków – bucików :)

 

DZIĘKUJEMY !!!!
 

Dodane przez: Magda


122013
stycznia
Weekend w schronisku :)

Dzisiaj kolejny pracowity weekend w schronisku. Oprócz spacerów, trzeba było odgarnąć śnieg, sprawdzić czy w budach sucho i czy kaĹźdy psiak ma ciepłe posłanie.
Oczywiście nie obyło się bez spacerów i szaleństw na śniegu :). Nikt się chyba nie obrazi, jak napiszę, Ĺźe Natalia wyprowadziła najwięcej psów na spacery (skąd Ty bierzesz tą energię!!? :)
Oczywiście swoich ulubieńców wyprowadziła teĹź Blanka, Julka, druga Julka :), Dominika i Wiktoria :).

Kilka zdjęć

Rima i RudzikLara

Dizel


 

Schronisko odzwiedziło dzisiaj sporo osób zainteresowanych adopcją naszych podopiecznych. A od Nadii H. i Agaty z Bartkiem psiaki dostały karmę :)

Dziękujemy !!!
 Dodane przez: Magda


112013
stycznia
Kolejny psiak w schronisku ...

Pies trafił do schroniska z Sulmierzyc, gdzie od kilkunastu dni błąkał sie po ulicach. W schronisku dostał imię Dizel, ma około 4 - 5 lat. W typie gończy polski.

Dodane przez: Magda


102013
stycznia
Rawicz pomaga naszemu schronisku :)

Mikołajkowa zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie odbyła się pod hasłem POMÓĹť PSIAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.

Pomysłodawcą i organizatorem całej akcji był Bartek Krupieńczyk z Rawicza, który czynnie angaĹźuje się w pomoc naszym psiakom.
Uzbieranych zostało mnóstwo darów – karma sucha, mięsne konserwy, przysmaki dla psów, karma kocia a takĹźe pieniądze, za które Bartek zakupił profesjonalną maszynkę do strzyĹźenia psów i 35 puszek karmy dla rekonwalescentów.
Cała zbiórka trwała dość długo, bo stale dołączali kolejni darczyńcy chcący wesprzeć działania Bartka na rzecz schroniska :). Zbiórka miał być Mikołajkowa, a przeciągnęła się aĹź do Nowego Roku !!

Dzisiaj wszystkie dary przyjechały do Schroniska :)Zula sprawdza czy wszystko się zgadza :)

Dziękujemy przede wszystkim Bartkowi, który poświęcił mnóstwo czasu na nagłośnienie akcji i jej organizację. Prowadził cały czas wydarzenie na fb, gdzie na bieżąco moĹźna było śledzić jej przebieg.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce dokładając choćby jedną puszkę karmy, z czego uzbierała się ogromna dostawa :)


PoniĹźej wszyscy, którzy wzięli udział w akcji (w przypadkowej kolejności):

Ania Polowczyk
Beata Krawczyk
Wojtek Tabaka
Izabela GiĹźewska
Olga Wróblewska
Dominika Nowakowska
Kamil Pazoła
Monika Mikołajczak
Angela i Michał Dąbrowicz
Ania i Marcin Kurek
Asia Kowalska
Luiza Pawlak
Ewa Lachera
Danka i Waldek Dawidziak
Piotr Stefers
Damian Bierzychudek
Monika Ptak
Daria i Jakub Smektała
Marcin Świdziński
Pani Hania z Intermarche
Michalina Orpel
Hania Walczak
Patrycja Bukowska
Iwona i Tomek Naruszewicz
Darek Zimoch
Przedszkole w Bojanowie na czele z Panią Alicją Balbus,
Justyna Turek
Rafał Kruszka
Franciszka Krupieńczyk
Bartek Krupieńczyk
Stacja Lotos w Rawiczu – pomoc w zbiórce.


Ogromnie cieszy nas profesjonalna maszynka do strzyĹźenia psów. Bartek, po konsultacji z weterynarzem i panią zajmującą się strzyĹźeniem psów, wybrał maszynkę OSTER GOLDEN A5 z dwoma ostrzami, zakupioną w Kościanie za promocyjną kwotę 620zł. Na ten cel 500zł przekazała Ewa Lachera, a pozostałą kwotę dołoĹźyli: Iwona z Tomkiem 40zł, Darek 40zł i Bartek, a transport ufundowała Patrycja. Wszystkim bardzo dziękujemy :)Zenek zdecydowanie wystraszony nowym prezentem :)
Bardzo teĹź się przydadzą puszki ROYAL CANIN CONVALESCENCE, których jest aĹź 40 :)

(35 puszek zakupione z zebranych pieniążków po korzystnej cenie w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej ORIVET + 5 puszek, które dokupiła Patrycja :)

Natka dziękuje za puszeczki :)Dwie osłony wejść do bud :)
DZIĘKUJEMY !!!

Dodane przez: Magda


92013
stycznia
Dziękujemy !!!

1. Groszek, w imieniu wszystkich psiaków schroniskowych i kotów będących pod naszą opieką, dziękuje Technikum Leśnemu w Miliczu za karmę dla psów i kotów, ciepłe koce i przekazany datek w wysokości 191 zł :)


 

2. Dziękujemy równieĹź firmie VIGGET Sp. z o.o. – s.k. za podarowanie naszym podopiecznym ciepłych pokrowców na materace, które wykorzystamy do wyściełania bud.


3. Ogromnie dziękujemy równieĹź kolejnym darczyńcom, którzy pomagają nam pomagać :) – czyli wpłacają na konto pieniądze na potrzebujące psiaki:

Izabeli S. - 50zł - dla Natki od Izy,

Lucynie K. - 100zł - na czworonożnych podopiecznych,

Barbarze A. - 30zł - dla Natki,

Iwonie H. - 30zł - dla Natki,

Rafałowi K. - 50zł - dla Natki,

Magdzie S. - 50zł - dla Natki,

Bożenie G. - 300zł - dla Natki,

Elżbiecie B. - 40zł - dla Natki.

Dodane przez: Magda


72013
stycznia
!!! Prosimy o domy - tymczasowe lub stałe !!!

Schronisko to nie miejsce dla chorych psów, a takie właśnie ostatnio do nas trafiły

JANTAR

Przepiękny Jantar ze złamaną łapą, musi chodzić z gipsem przez 5 tygodni, ciągłe wchodzenie i wychodzenie z budy to problem dla psiaka, nie jesteśmy w stanie upilnować aby nie wędrował tak często.. Psiak jest bardzo grzeczny i łagodny, z całą pewnością był bity, bardzo boi się gwałtownych ruchów ale mimo wszystko jest spragniony czułości i kontaktu z człowiekiem. Bardzo prosimy o dom tymczasowy lub stały aby pies nie musiał dodatkowo nadwyrężać chorej łapy.
NATKA

Natka to tragiczna historia. Trafiła do nas po wypadku, a tak naprawdę tydzień po wypadku. Cały ten czas spędził w przydroĹźnym rowie z okropnymi ranami. Brzuch jakby oskalpowany, ogonek równieĹź był odarty ze skóry (został amputowany) i do tego złamana miednica (czekamy na konsultacje). Sunia przebywa obecnie w schronisku, a takie miejsce nie sprzyja gojeniu się tak głębokich i rozległych ran. Ranę na brzuchu trzeba cały czas kontrolować, przemywać, robić opatrunki. Nie moĹźemy naraĹźać suni zostawiając ją w schronisku na kolejne infekcje bo juĹź dosyć wycierpiała! Bardzo prosimy o dom choćby tymczasowy dla pięknej Natki!

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69