Odwiedzin: 445 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

112022
grudnia
Kolejny owczarek w schronisku :(

Ostatnio mamy dosłownie plagę wyrzucanych owczarków niemieckich 😡
 
Wczoraj, mieliśmy kilka zgłoszeń o kolejnym. Pierwsze zgłoszenie w rejonie Parcelek, od strony ul. Ptasiej, Szosy Benickiej. Potem pies się przemieszczał do ul. Kobylińskiej. Pies spłoszony, nie wiedział gdzie jest, nie znał terenu. Tak zachowuje się PORZUCONY PIES ‼️
 
Pies bardzo zaniedbany, skołtuniony, wychudzony, oblepiony odchodami. JuĹź wielokrotnie pomogliście nam ustalić właściciela. Tym razem równieĹź bardzo prosimy o wszelkie informacje. Gdzieś ten pies do tej pory przebywał, moĹźliwe, Ĺźe w okolicznej wiosce. MoĹźe sąsiad miał psa i nagle nie ma. Pies miał na sobie kolczatkę (pewnie od kiedy był słodkim szczeniakiem 😡), jest w średnim wieku, duĹźy - nawet jak na owczarka.
 
➡️Gwarantujemy anonimowość !!
Kontakt, TOZ Krotoszyn - 660662191, 502616205
 
Owczarek niemiecki to rasa pracująca, wymagająca kontaktu z człowiekiem, spacerów. To nie są psy (jak zapewne Ĺźadne inne) do zamykania w kojcu .... byle szczekały. Tak z reguły mieszkają owczarki niemieckie i takie warunki oferują ludzie, dzwoniący o te psy. Mają pilnować posesji w kojcu, bądĹş puszczane nocą, bez jakiejkolwiek pracy behawioralnej i kontaktu z ludĹşmi. Potem pies jest wyrzucany, bo "nagle" zrobił się agresywny a w to miejsce wsadzany kolejny. Taka logika!
 
A my znowu mamy owczarka skrzywdzonego przez człowieka ☹️ Liczymy, że i tym razem ustalimy pseudo właściciela psa! Bo tu może zadziałać jedynie solidna kara!

 

 
Dodane przez: Magda


202022
sierpnia
Co dalej z krotoszyńskim schroniskiem !!?


‼️Apelujemy do Związku Międzygminnego Eko Siódemka i wszystkich Burmistrzów/Wójtów gmin członkowskich o podjęcie pilnych działań w celu dostosowania obiektu schroniska do nowych przepisów prawnych, które wejdą w Ĺźycie z dniem 27 stycznia 2023 roku.
 
W dniu 30 czerwca krotoszyński oddział Towarzystwa informował Związek Międzygminny Eko Siódemka i Burmistrzów gmin związkowych o konieczności zmian, wcześniej takie pismo wpłynęło od Powiatowej Inspekcji Weterynarii. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Nowelizacja Rozporządzenia wprowadza istotne, pozytywne przepisy prawne mające na celu poprawę dobrostanu zwierząt przebywających w schronisku.
 
NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY mające olbrzymie znaczenie w funkcjonowaniu krotoszyńskiego schroniska!
 
➡️ W dniu 26 stycznia 2022 roku zostało ogłoszone nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 stycznia 2022 roku w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U.2022 poz. 175).
 
Rozporządzenie zmienia diametralnie warunki utrzymania zwierząt, precyzując minimalną powierzchnię dla psów w kojcu, z wyjątkiem powierzchni zajmującej przez legowisko lub budę:
 
- dla psów poniĹźej 20kg masy ciała – minimalna powierzchnia kojca 4m2 (2m2 dodatkowo dla kaĹźdego psa przebywającego w grupie),
- dla psów od 20kg – 30kg masy ciała - minimalna powierzchnia kojca 6m2 (3m2 dodatkowo dla kaĹźdego psa przebywającego w grupie),
- dla psów powyĹźej 30kg masy ciała - minimalna powierzchnia kojca 8m2 (4m2 dodatkowo dla kaĹźdego psa przebywającego w grupie).
 
Schronisko dla bezdomnych psów w Krotoszynie dysponuje 38 boksami, w tym:
 
18 boksów o powierzchni 6,6 m2
19 boksów o powierzchni 4,40 m2
1 boks o powierzchni 5,72 m2
Od powierzchni boksów naleĹźy odjąć miejsce zajmowane przez legowisko/budę, których średnia wielkość podstawy wynosi 0,7 m2.
 
Największe boksy w krotoszyńskim schronisku mają powierzchnię 6,6m2. Odliczając powierzchnię zajętą przez 2 budy, licząc minimalną ich wielkość (0,8m x 0,9m), powierzchnia, która zostaje dla psów w kojcu to 5,20 m2. Pozostawiając jedną budę w boksach, powierzchnia wyniesie 5,90 m2. Po wejściu w Ĺźycie Rozporządzenia Ĺźaden boks nie spełni norm dla psa o wadze między 20-30kg masy ciała i powyĹźej 30kg. Schronisko, zgodnie z Rozporządzeniem, moĹźe od stycznia 2023 roku pomieścić jedynie psy o wadze do 20kg, w ilości odpowiadającej ilości boksów spełniających minimalne wymagania czyli 19 sztuk. W tym, z 19 boksów naleĹźy usunąć jedną budę z obecnie wstawionych dwóch.
 
19 boksów o powierzchni 4,40 m2 z umieszczoną pojedynczą budą, nie spełni przepisów Rozporządzenia.
Podsumowując naleĹźy uznać, Ĺźe schronisko w Krotoszynie w obecnej formie, po wejściu w Ĺźycie Rozporządzenia, moĹźe pomieścić jedynie 19 psów o wadze do 20 kg masy ciała bądĹş od 20 do 30 kg masy ciała (jednak w tym przypadku boksy minimalnie nie spełniają wymogów, pomimo usunięcia z nich jednej budy).
Przy stale duĹźej liczbie bezdomnych psów na terenie, które obsługuje krotoszyńskie schronisko, konieczność powiększenia obiektu jest bezdyskusyjna.
 
➡️ DODATKOWO!
 
Schronisko cały czas nie stwarza moĹźliwości zapewnienia miejsca dla kotów, które nie są kotami wolno Ĺźyjącymi. Towarzystwo od wielu lat stara się zapewnić bezdomnym kotom z terenu 5 gmin miejsca w domach tymczasowych, jednak przy obsłudze tak duĹźego terenu, opieka nad wszystkimi zgłaszanymi przez mieszkańców kotami, nie jest moĹźliwa.
 
Pomocy wymagają zwłaszcza koty po wypadkach bądĹş chore, których po leczeniu w gabinecie weterynaryjnym, nie ma gdzie umieścić. W obowiązku gmin jest zapewnienie miejsca dla bezdomnych kotów na terenie schroniska. Obecnie Towarzystwo wyręcza gminy w tym zakresie i ponosi koszty związane z ich utrzymaniem.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Krotoszynie wnosi o podjęcie działań zmierzających do budowy nowego obiektu na terenie gminy Krotoszyn, który spełni przepisy Rozporządzenia. Nowe schronisko jest konieczne dla zapewnienia miejsca dla wszystkich bezdomnych zwierząt z terenu gmin zrzeszonych w Związku Międzygminnym Eko Siódemka.
 
Jednocześnie członkowie Towarzystwa i Wolontariusze są niezmiennie zdeterminowani by wesprzeć gminy w tym działaniu.
 
TOZ Krotoszyn

Dodane przez: Magda


172022
lipca
Kociaki do adopcji !

W naszym domu tymczasowym przebywają dwa kociaki ❤

Franuś (czarno-biały) został wyciągnięty przez straĹź poĹźarną z rury. Niestety jego rodzeństwo nie przeĹźyło. Franek miał sporą ranę na łapie, która została oczyszczona i zszyta. Wszystko ładnie się goi a Franuś okazał się cudownym pieszczochem ☺️
 
Emil to nasza czarna pantera 😄 Wszędzie go pełno, uwielbia się bawić, jest szybki jak błyskawica i niech nikogo nie zwiedzie jego niewinna minka 😆 Przekochany kocurek, z którym na pewno nikt się nie będzie nudzić ❤

Kontakt, TOZ Krotoszyn - 660662191, 660662171
 
(nie odpowiadamy na sms-y, preferujemy kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku, w godz. 11:00 - 20:00)
 


Dodane przez: Magda


12022
lipca
1 lipiec - Dzień Psa :)Dziś Dzień Psa ❤

Dbajcie o swoje psiaki, nie zapominajcie o tych bezdomnych, których w okresie wakacyjnym przybywa w schronisku. Jak tylko się trochę ochłodzi, zapraszamy na spacery z naszymi podopiecznymi 😊

Dodane przez: Magda


72022
czerwca
Nasze staruszki czekają na pomoc!


 

Kochani, obecnie na terenie schroniska mamy sporo starszych psów. Wiele z nich ma dolegliwości związane z wiekiem, przede wszystkim zwyrodnienia stawów i okresowe problemy z poruszaniem się. W tym czasie są leczone przeciwbólowo, tak by poprawić ich komfort Ĺźycia. Leczenie takie jednak ma sporo efektów ubocznych, co niesie określone konsekwencje dla innych organów, w tym obciąża wątrobę.
 
Dobre skutki u takich psów ma zastosowanie raz w miesiącu iniekcji lekiem Librela, który jest dobrze tolerowany a jednocześnie przynosi ulgę w bólu. Obecnie ten lek otrzymała Nojra, ale mamy kilka innych kandydatów do leczenia i bardzo nam zaleĹźy, Ĺźeby poprawić ich samopoczucie, przede wszystkim likwidując objawy bólowe bez efektów ubocznych.
Jedna iniekcja to koszt ponad 150zł a przy stosowaniu w kaĹźdym miesiącu u kilku psów, to juĹź spory wydatek 🙁 Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszych staruszków, które i tak nie mają łatwego Ĺźycia w warunkach schroniskowych.
 
NASZE KONTO
SANTANDER Bank Polska 92 10901157 0000 0001 1429 1010
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
Oddział w Krotoszynie
ul. Ceglarska 11
63-700 Krotoszyn
 
z dopiskiem - na starsze psy

Dodane przez: Magda


282022
maja
Każda złotówka ratuje życie!


 

Nasi Drodzy, w kaĹźdym miesiącu zgłaszanych jest do nas mnóstwo interwencji. Staramy się reagować na kaĹźde zgłoszenie, choć niekiedy czas oczekiwania jest długi 😞

Jak wiecie działamy w ramach wolontariatu. Jednak nie tylko czas wolontariuszy jest ograniczony. Każda taka interwencja zakończona odbiorem zwierzęcia jest związana z dużym kosztem, w tym przede wszystkim koniecznego leczenia.

 
Trafiają do nas zaniedbane zwierzęta, co sprawia, Ĺźe odbiór ich jest tak naprawdę początkiem interwencji. Potem zaczyna się dopiero cała procedura – obdukcja, badania, leczenie, operacje, kąpanie, golenie skołtunionej sierści, specjalistyczne Ĺźywienie. Nie wspominając o zawiadomieniach pisanych do Policji, burmistrza, gromadzeniu dowodów, przesłuchaniach itd.
 
Nim podejrzanemu zostanie postawiony akt oskarĹźenia, z reguły mija kilka miesięcy. My w tym czasie musimy leczyć kaĹźde z odebranych zwierząt. Ściągnięcie kosztów od sprawcy często jest nieskuteczne. Tylko w zeszłym roku skierowaliśmy do komornika kilkanaście niezapłaconych naleĹźności z prawomocnych wyroków.
W tym roku na podstawie art.7 ust 3 Ustawy o ochronie zwierząt, odebraliśmy 14 psów, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszej działalności interwencyjnej. KaĹźda kwota, którą uda nam się wyegzekwować z wyroków, jest przeznaczana na kolejne potrzebujące zwierzęta. Jednak bilans zawsze jest ujemny.
 
Każda, nawet najmniejsza wpłata może przyczynić się do uratowania kolejnego życia ❤
 
SANTANDER Bank Polska 92 10901157 0000 0001 1429 1010
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
Oddział w Krotoszynie
ul. Ceglarska 11
63-700 Krotoszyn
➡️z dopiskiem - na działalność interwencyjną

Dodane przez: Magda


272022
kwietnia
Zostań opiekunem wirtualnym :)


 

Opiekun wirtualny, to osoba, która chce pomóc konkretnemu zwierzęciu, poprzez regularne wsparcie finansowe. Często jest to osoba, która nie moĹźe bezpośrednio podarować czworonogowi domu a chciałaby wesprzeć je w tym trudnym etapie Ĺźycia, jakim jest bezdomność.
 
Nasze zwierzęta mają to szczęście, Ĺźe duĹźa część z nich ma swoich opiekunów wirtualnych, za co chcielibyśmy Wam bardzo podziękować ❤️ Dzięki regularnym wpłatom Wasi podopieczni mają zapewnioną dobrej jakości karmę a zwierzęta chore, pełną diagnostykę i karmę specjalistyczną.
 
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona opiekunów wirtualnych i zdecyduje się na taką formę pomocy, obok opisu zwierzaka na naszej stronie, pojawi się informacja o wirtualnym opiekunie 🙂 Takim opiekunem moĹźe być osoba prywatna, szkoła, klasa, firma. Wystarczy wysłać do nas wiadomość mailową, w której podasz imię wybranego psa a takĹźe informację kogo wskazać w zakładce - opiekun wirtualny (imię, nick, firma, szkoła, klasa).
Powiadomimy Ciebie, jeśli wybrane zwierzę znajdzie dom. W każdej chwili możesz też zrezygnować z adopcji wirtualnej.

 
Najbardziej tej formy pomocy potrzebują psy starsze, które wymagają większych wydatków na opiekę weterynaryjną a jednocześnie mają mniejszą szansę na pełną adopcję.
Comiesięczne wpłaty w kwocie 35zł są dokonywane na nasz konto. W tytule przelewu jest wpisywane imię zwierzęcia - opieka wirtualna.
 
TOZ Krotoszyn i ekipa schroniska!

Dodane przez: Magda


172022
kwietnia
Wesołych Świąt !!Łapiemy z naszymi podopiecznymi pierwsze ciepłe dni i życzymy Wam - Wolontariuszom, Darczyńcom, Adoptującym, sympatykom schroniska - zdrowych i spokojnych Świąt, w gronie najbliższych - ludzi i zwierząt 🐾🐥☀️

Dodane przez: Magda


272022
lutego
Rufinek !!


 

Rufi to kolejna bieda na naszym pokładzie 🙁
Psiak trafił do nas po wypadku, z skomplikowanym złamaniem łapy. Czeka go powaĹźna operacja. Dodatkowo Rufi jest bardzo zaniedbany, w tym stan uzębienia jest opłakany i wymaga gruntownego przeglądu i resekcji części zębów.
Koszt operacji będzie spory 🙁 Jeśli ktoś z Was mógłby nas wesprzeć w leczeniu Rufiego, to bardzo prosimy o wpłaty na psiaka ❤
 
SANTANDER Bank Polska 92 10901157 0000 0001 1429 1010
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce,
Oddział w Krotoszynie
ul. Ceglarska 11
63-700 Krotoszyn
 
z dopiskiem - dla Rufiego

Dodane przez: Magda


52022
lutego
Dziękujemy !!


 

Minął pierwszy miesiąc nowego roku, w którym postanowiliśmy wrócić do podziękowań dla naszych Darczyńców, których trochę zaniedbaliśmy a tylko dzięki Wam jesteśmy w stanie działać w zakresie, który nie byłby moĹźliwy bez Waszego wsparcia ❤
 
Wpłaty Darczyńców umoĹźliwiają wyjście poza minimum w utrzymaniu zwierząt i zapewnienie im dobrej jakości karmę, na którą niewątpliwe zasługują, dodatkowe szczepienia, diagnostykę starszych psów i ich suplementację a takĹźe zakup karm specjalistycznych – w tym dla psów z chorobami trzustki, wątroby, czy alergicznymi.
Dziękujemy zwłaszcza opiekunom wirtualnym naszych podopiecznych, zarówno tym nowym jak i tym, którzy od lat wspierają wybrane przez siebie psiaki 🐾 ❤
 
Mamy nadzieję, Ĺźe pozostaniecie z nami przez kolejny rok i wspólnie zadbamy o schroniskowe zwierzęta – porzucone przez właścicieli bądĹş odebrane interwencyjnie z miejsc, gdzie nigdy nie powinny się znaleźć!
 
Dziękujemy Darczyńcom:
 
Lucynie K. - 400zł – na czworonoĹźnych podopiecznych lub wybieg,
Katarzynie K. – 25zł – przelew na pieski nie na fajerwerki 🙂,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Rubi,
Nicole B. – 30zł – dla piesków,
Alinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Marian,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Rex,
Natalii G. – 50zł – adopcja wirtualna – Stefan,
Oldze B. – 10zł – przelew,
Agnieszce N. – 35zł – adopcja wirtualna – Kubuś,
Barbarze C. – 40zł – adopcja wirtualna – Tiffi,
Annie i Krzysztofowi Z. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Gordon,
Filipinie G. – 35zł – bieżące potrzeby schroniska,
Maciejowi W. – 50zł – od Alika 😉,
Gabrieli G. – 40zł – Od Rivy na potrzeby schroniska,
Piotrowi H. – 50zł – adopcja wirtualna – Tequila,
Marcie K. – 40zł – na działalność schroniska,
Agnieszce H. – 50zł – na potrzeby schroniska,
Marcie W. – 35zł – adopcja wirtualna – Falko,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Marcie G. – 10zł – przelew środków,
Natalii Z. – 35zł – podopieczny,
Paulinie K. – 50zł – wsparcie schroniska w Krotoszynie z pozdrowieniami od Funi,
Agacie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Felix,
Katarzynie M. – 50zł – adopcja wirtualna – Goja,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Pianka,
Annie P. – 1000zł – od Przyjaciół z Sygnity 🙂,
Idze B. – 30zł – dla psiaków,
Maji M. – 50zł – od Iskry i Klopsa,
Magdalenie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Ryśka,
Karolinie K. – 30zł – dla zwierzaków,
Henrykowi M. – 80zł – adopcja wirtualna – Gustaw i Tuniek,
Markowi F. – 5zł – nakarm psa,
Pawłowi R. – 70zł - Black Crackle MOHAA Clan – adopcja wirtualna – Rero i Gordon,
Marcie M. – 35zł – adopcja wirtualna – Bora,
Monice P. – 100zł – na potrzeby schroniska,
Iwonie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Karmelek,
Karolinie W. – 70zł – adopcja wirtualna – Nali i Rexa,
Justynie S. – 35zł – adopcja wirtualna – Persi,
Markowi F. – 10zł – przelew,
Małgorzacie O. – 50zł – darowizna,
Aleksandrze W. – 35zł – adopcja wirtualna – Loka,
Iwonie M. – 30zł – wpłata charytatywna,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna Etna,
Radosławowi C. – 35zł – adopcja wirtualna – Groszek,
Marysi S. – 35zł – adopcja wirtualna – Karol,
Agacie G. – 30zł – dla potrzebujących zwierząt,
Agacie M. – 50zł – darowizna Felek,
Emilii S. – 50zł – adopcja wirtualna – Pyrek,
Darii R. – 100zł – dla najstarszych piesków w schronisku,
Karolinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Fido,
Grzegorzowi Ć. – 100zł – na koty,
Marioli P. – 50zł – na koty,
YELLOW TAPIR FILMS SPÓŁKA Z o.o. – 35zł – adopcja wirtualna – Jadzia,
Pawłowi K. – 50zł – na koty,
Ewie C. – 100zł – wpłata,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Zina,
Renacie E. -100zł – na koty,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Rex,
Oldze B. – 10zł – przelew,
Agnieszce N. – 35zł – adopcja wirtualna – Atos,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Rubi,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Gordon,
Barbarze C. – 40zł – adopcja wirtualna – Tiffi,
Annie i Krzysztofowi Z. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Maciejowi W. – 50zł – od Alika,
Alinie i Dariuszowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Marian,
Paulinie K. – 50zł – adopcja wirtualna – Balto,
Natalii G. – 50zł – adopcja wirtualna – Stefan,
Filipinie G. – 35zł – na bieżące potrzeby schroniska,
Aleksandrze W. – 35zł – adopcja wirtualna – Loka,
Marcie K. – 40zł – na działalność schroniska,
Tomaszowi H. – 50zł – adopcja wirtualna – Tequila,
Justynie S. – 35zł – adopcja wirtualna – Persi,
Ilonie G. i Marzenie A. – 30zł – na leczenie psów,
Ilonie M. – 50zł – adopcja wirtualna – Thiago.
 
TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69