Odwiedzin: 19667 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

202019
sierpnia
Odwieczny problem (nie)rasowego psa ..


Coraz trudniej wydać zwierzę do adopcji, powodem jest z pewnością skala bezdomności, co wyraźnie widać przeglądając ogłoszenia w sieci. Organizacje stają na głowie, żeby każdemu znaleźć dom, jednak podaż tych zwierząt jest zatrważająca i nic w tym temacie się nie zmienia. Nadal beztrosko są rozmnażane, potem bez zastanowienia wydawane lub co gorsza wyrzucane. Nadal łatwo zabrać psa, bo ogłoszenia mnożą się w nieskończoność, i tak samo łatwo się go pozbyć, jak tylko dzieci się nacieszą a pies kolejny raz nasika na dywan. Potem ten pies, jak ma szczęście, trafia do organizacji, która ma już ich pierdyliard i znowu staje na głowie, żeby temu kolejnemu znaleźć normalny dom.

Co gorsze, przeglądając te ogłoszenia w sieci, wydaje się coraz więcej psów, które są sposobem na biznes, rozmnażanych bez końca, nabijających kieszeń jednym i zaspokajających zadziwiającą potrzebę posiadania rasowego psa innych. Modę na daną rasę po czasie widać w schroniskach, bo przecież pies według opisu rasy miał mieć określone cechy charakteru, których okazało się, że nie ma. Co więcej, ten rasowy też sika i też trzeba z nim wychodzić, o zgrozo!! – regularnie. Na dodatek ma milion chorób, bo w pośpiechu rozmnażania zarobkowego psa, mało kto bada wady genetyczne.

Stąd też coraz więcej interwencji, już nie dotyczących zwykłych kundli podwórkowych, a tych rasowych wyrzucanych z kanapy na podwórko a nawet zamykanych w ciemnych garażach osiedlowych. Mało odpornych, chorowitych, wymagających stałych wizyt u weterynarza, tym samym cierpiących podwójnie.

Rasy się mnożą, coraz to nowe, oryginalne krzyżówki super psów, już nie owczarki niemieckie, buldożki, labradory a krzyżówki buldogów z bokserami czy jamników z chihuahua. I dalej próżność ludzka jest zaspokajana, kieszeń hodowców pełna a ofiarą pozostaje finalnie sam pies. Ten „rasowy”, który nie spełni oczekiwań i ten schroniskowy kundel, który spędzi resztę życia w schronisku, bo pech chciał, że nie jest w typie żadnej rasy.

Na zdjęciu Timon ... w typie niczego.

TOZ Krotoszyn

Dodane przez: Magda


172019
sierpnia
Pamiętajcie o schroniskowych staruszkach!

Najsmutniejszy widok w schronisku? Stary pies, o którego przez kilka lat nikt nie pyta 😕
Na zdjęciu - ZAKI, ponad 5 lat z nami!Dodane przez: Magda


172019
sierpnia
Schronisko pęka w szwach!


 

Członkowie krotoszyńskiego Towarzystwa od 9 lat, w ramach wolontariatu prowadzą schronisko. W tym czasie nieporównywalnie zmieniło ono swój wygląd, opinię a przede wszystkim warunki utrzymania przebywających w nim zwierząt. Wiemy, że to widzicie i doceniacie naszą pracę, bo spotykamy się z dużym wsparciem lokalnej (i nie tylko) społeczności Jednak przed nami dalsze wyzwania!

W ubiegłym tygodniu odbyliśmy kolejne już spotkanie z Burmistrzem Krotoszyna, Panem Franciszkiem Marszałkiem i Przewodniczącą Zarządu Związku Międzygminnego Eko Siódemka, Panią Ewą Obal dotyczące powiększenia krotoszyńskiego schroniska. Temat ten przewija się od kilku lat z uwagi na to, że nasze schronisko zdecydowanie nie jest przygotowane na obsługę tak dużego terenu, jakim są gminy należące do Związku (Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce, Cieszków). Schronisko dodatkowo nie posiada wybiegu dla zwierząt, co jest warunkiem koniecznym dla istnienia obiektu a warunki socjalne dla pracowników nie spełniają podstawowych standardów.

Kontynuacją ubiegłotygodniowych rozmów było wtorkowe spotkanie odbywające się już na terenie samego schroniska. Omówiona została wstępna koncepcja poszerzenia obiektu, dostosowania go do istniejących przepisów i możliwy termin realizacji.

Przed nami dużo pracy, ale ze spotkania wyszliśmy optymistycznie nastawieni. Ten temat jest obecnie priorytetem w funkcjonowaniu schroniska. Trzymajcie kciuki!

Zarząd TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: Magda


112019
sierpnia
Pracowity weekend :)

Ten weekend był intensywny Kilka psów wpadło pod kosiarki Anety i Edyty 😊

Z reguły trafiają do nas psy zaniedbane, niedożywione, z matową sierścią, która wymaga ścięcia. W takich sytuacjach zawsze możemy liczyć na pomoc profesjonalistów, za co Wam dziewczyny bardzo dziękujemy

Odnowę przeszedł Poliks, Szczotka, Muffinka, Terri, Nuśka i Chester. Co prawda z Poliksa śmieje się całe schronisko, ale nowa sierść, która niebawem odrośnie, będzie zdrowsza i ładniejsza

TOZ, Krotoszyn
 

Dodane przez: Magda


112019
sierpnia
Wizyta Przyjaciół z Holandii :)

Pomoc zwierzętom, wolontariat łączy ludzi, czasem te znajomości trwają od lat. Tak też jest z Mirka CN, która w ramach holenderskiej Fundacji Stichting WereldAsielen, pomaga naszemu schronisku. Co roku jest nam niezmiernie miło przyjmować w schronisku takich wyjątkowych gości 😊

Dziękujemy Wam za te 3 dni – pobytu z psiakami, zwiedzania Krotoszyna, rozmów o wszystkim 🧡

Do zobaczenia!

TOZ, Krotoszyn
 Dodane przez: Magda


212019
lipca
Dziękujemy :)

Dzisiaj, dzięki Ju Mi, dojechały do nas maty węchowe dla psów. Maty zostały wykonane przez dzieci z półkolonii UKS Basket Fun z Wrocławia. Bardzo Wam dziękujemy, maty są rewelacyjne, kolorowe i pomysłowo wykonane

Zaraz rozłożyliśmy kilka mat z przysmakami. Jest to dobra metoda na rozładowanie emocji u psów, zredukowanie stresu i zwyczajne zajęcie dla psa, które pomaga znieść schroniskową nudę.

Jak widać na zdjęciach, zainteresowanie ogromne

TOZ, Krotoszyn
 Dodane przez: Magda


82019
lipca
Kolejne porzucone psiaki :(


 

W okresie wakacyjnym są wzmożone kampanie wielu organizacji o nieporzucaniu zwierząt, jednak porzucanie ich wcale nie maleje. Co chwilę mamy zgłoszenia o wyrzuconych psach – na ulicy, w lesie, na polu. Historia tych dwóch suczek nie odbiega od polskiej normy
Halinka i Malinka zostały wyrzucone w szczerym polu w Sulmierzycach. Obie w totalnej panice, nie znały miejsca, bały się ludzi. Po kilku próbach, głodne i zmęczone, skuszone jedzeniem weszły do klatki – łapki. Obie malutkie, cudowne, wdzięczne, spragnione kontaktu z człowiekiem. Halinka ma około 5-6 lat, Malinka niespełna rok. Obie czekają na nowy dom.

Kontakt, TOZ Krotoszyn – 660662191, 660662171

Dodane przez: Magda


42019
lipca
Uwaga :)


 

Kochani, poszukujemy osób – pełnoletnich i zdeterminowanych w działaniu - do pracy z psami w ramach wolontariatu. Jest nas obecnie kilka osób, ale to za mało by poświęcić czas każdemu, potrzebującemu psu.

Pomysł jest taki, żeby do każdej osoby były przypisane maksymalnie 3 psy, z którymi dana osoba pracuje. Są to głównie psy lękliwe, które wymagają zbudowania na nowo relacji z człowiekiem, co w przyszłości ułatwi im znalezienie domu. Praca z psem wymaga regularności, co oznacza, że przynajmniej raz w tygodniu trzeba poświęcić 2-3 godziny.

Mile widziane osoby z doświadczeniem, jednak jeśli go nie masz to oferujemy krótkie szkolenie w schronisku i na bieżąco rozwiązywanie zauważonych problemów Ważne, żeby dokładnie przemyśleć swoją decyzję i nie podejmować jej pod wpływem emocji.

Jest to fajna forma spędzania wolnego czasu, która dodatkowo przynosi satysfakcję, bo przyczynia się do skrócenia pobytu psa w schronisku a radość jaką okazuje taki pies jest bezcenna

Przy większej liczbie osób, które złapią bakcyla zorganizujemy profesjonalne, dwudniowe szkolenie.

Chętnych prosimy o kontakt z nami: 660662191 (jeśli chwilowo nie odbieramy, to wyślij sms, oddzwonimy).

TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: Magda


42019
lipca
Dziękujemy Darczyńcom :)


 

Mamy zaległości z podziękowaniami dla Was za okazaną pomoc, więc spieszymy z wyszczególnieniem wszystkich Darczyńców :) Dziękujemy za każdą złotówkę, wpłaty stałe i te okazjonalne, małe i większe. Dzięki Wam psiaki schroniskowe mają lepszej jakości karmę a psy chore pełną diagnostykę i właściwe leczenie. Przypominamy też, że kilka psów, na które wpłacacie darowiznę, nie ma już z nami w schronisku. Są to: Zinka, Kajtuś, Kminek, Etna, Bryś, Kropka, Nala i Rex. Te wpłaty przeznaczamy na najpilniejsze potrzeby schroniska.
 
Dziękujemy Darczyńcom:
 
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Darii B. – 200zł – od psich przyjaciół – Arcziego i Mikiego oraz kotki Stefci,
Annie S. – 100zł – adopcja wirtualna – Kminek,
YELLOW TAPIR FILMS SPÓŁKA z o.o. – 35zł – adopcja wirtualna – Chester,
Ilonie G. i Marzenie A. – 30zł – na leczenie psów,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Zina,
Marcie P. – 80zł – adopcja wirtualna – Bruno i Hanko,
Klaudii P. – 62,14zł – na potrzeby schroniska,
Alinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Imbir,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Zoja,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Rubi,
Annie i Krzysztofowi Z. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Filipinie P. – 35zł – adopcja wirtualna – Bongo,
Paulinie K. – 50zł – adopcja wirtualna – Balto,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Borowik,
Maciejowi W. – 50zł – od Alika,
Jolancie S. – 10zł – darowizna miesięczna na sterylizację, leczenie i karmę,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Bruno,
Agacie H. – 40zł – adopcja wirtualna – Frodo,
Agnieszce H. – 50zł – na potrzeby schroniska,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska :),
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Dżok (od MIKAK),
Konradowi D. – 150zł – darowizna,
Annie P. – 50zł – od Holi na potrzeby schroniska,
Barbarze R. – 10zł – wpłata na bezdomne zwierzęta,
Agnieszce L. – 37,24zł – Myszka,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Piotrowi H. – 35zł – adopcja wirtualna – Bandzior,
Alicji R. – 35zł – adopcja wirtualna – Nela,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Gordon,
Agnieszce N. – 35zł – adopcja wirtualna – Walentynka,
Natalii R. – 35zł – adopcja wirtualna – Osia,
Agacie K. – 45zł – adopcja wirtualna – Karmelek,
Pawłowi R. (Enzo) – 35zł – adopcja wirtualna – Riko,
Karolinie W. – 70zł – adopcja wirtualna – Nala i Rex,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Kajtuś,
Alicji R. – 30zł – na potrzeby schroniska,
Ryszardowi M. – 50zł – na potrzeby schroniska,
Henrykowi M. – 80zł – adopcja wirtualna – Luluś i Pusia,
Magdalenie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Czaruś,
Karolinie K. – 30zł – dla zwierzaków,
Renacie i Markowi F. – 5zł – nakarm psa,
Markowi F. – 10zł – na cele statutowe,
Marcie M. – 35zł – adopcja wirtualna – Azi,
Joannie M. – 50zł – darowizna,
Hannie N. – 35zł – adopcja wirtualna – Groszek,
Karolinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Borowik,
Bankowi Spółdzielczemu w Krotoszynie – 400zł – darowizna na zakup fantów do loterii,
Markowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Prezes,
Marcie T. – 40zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Iwonie F. – 35zł – dla Toffika,
Jolancie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Boston,
Radosławowi C. – 35zł – adopcja wirtualna – Groszek,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna,
Marii S. – 40zł – adopcja wirtualna – Piratka,
Iwonie M. – 30zł – dla schroniska w Krotoszynie,
Kamili W. – 40zł – adopcja wirtualna,
Agacie G. – 30zł – dla potrzebujących zwierząt,
Marysi S. – 35zł – adopcja wirtualna – Karolek,
Katarzynie S. i Przedszkolu Jeżyki z Poznania – 140zł – adopcja wirtualna – Fido, Marusia, Zoja i Kminek,
Darii K. – 50zł – adopcja wirtualna – Luluś,
Darii K. – 200zł – dla najstarszych piesków w schronisku,
Emilii S. – 50zł – adopcja wirtualna – Pyrek,
Marioli L. – 300zł – na karmę dla schroniska,
YELLOW TAPIR FILMS SPÓŁKA z o.o. – 35zł – adopcja wirtualna – Chester,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Zoja,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Zina,
Ilonie G. i Marzenie A. – 30zł – na leczenie psów,
Klaudii P. – 62,04zł – na potrzeby schroniska,
Marcie P. – 80zł – adopcja wirtualna – Bruno i Hanko,
Alinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Imbir,
Filipinie P. – 35zł – adopcja wirtualna – Bongo,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Zoja,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Rubi,
Annie i Krzysztofowi Z. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Ewelinie O. – 40zł – na potrzeby schroniska,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Dżok (od MIKAK),
Izabeli S. i Darkowi – 70zł – adopcja wirtualna – Foks i Azor,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Borowik,
Patrycji K. – adopcja wirtualna – Bruno,
Barbarze R. – 10zł wpłata na bezdomne zwierzęta,
Idze B. – 30zł – dla psiaków,
Natalii R. – 35zł – adopcja wirtualna – Osia,
Agnieszce H. – 50zł – na potrzeby schroniska,
Justynie S. – 30zł – adopcja wirtualna – Persi,
Jolancie S. – 10zł – darowizna miesięczna na leczenie, sterylizacje i karmę,
Maciejowi W. – 50zł – od Alika,
Tomaszowi H. – 35zł – adopcja wirtualna – Bandzior,
Agacie H. – 40zł – adopcja wirtualna – Frodo,
Annie P. – 50zł – od Holi na potrzeby schroniska,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Ryszardowi M. – 50zł – wpłata na potrzeby schroniska,
Agnieszce N. – 35zł – adopcja wirtualna – Walentynka,
Agacie K. – 45zł – adopcja wirtualna – Karmelek,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Gordon,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Kajtuś,
Pawłowi R. (Enzo) – 35zł – adopcja wirtualna – Riko,
Paulinie K. – 50zł – adopcja wirtualna – Balto,
Magdalenie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Czaruś,
Karolinie K. – 30zł – dla zwierzaków,
Henrykowi M. – 80zł – adopcja wirtualna – Pusia i Roki,
Paulinie i Markowi M. – 50zł – darowizna na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie,
Agnieszce L. – 37,06zł – Myszka,
Renacie i Markowi F. – 5zł – nakarm psa,
Marcie M. – 35zł – adopcja wirtualna – Azi,
Karolinie W. – 70zł – adopcja wirtualna – Nala i Rex,
Karolinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Borowik,
Markowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Prezes,
Markowi F. – 10zł – przelew na cele statutowe,
Iwonie F. – 35zł – dla Toffika,
Alicji R. – 35zł – adopcja wirtualna – Nela,
Paulinie S. – 100zł – pomoc,
Marcie T. – 40zł – adopcja wirtualna – Kropka,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna,
Radosławowi C. – 35zł – adopcja wirtualna – Groszek,
Iwonie M. – 30zł – dla schroniska w Krotoszynie,
Marysi S. – 35zł – adopcja wirtualna – Karolek,
Emilii S. – 50zł – adopcja wirtualna – Pyrek,
Agacie G. – 30zł – dla potrzebujących zwierząt,
Katarzynie S. i Przedszkolu Jeżyki z Poznania – 140zł – adopcja wirtualna – Fido, Marusia, Zoja, Kminek,
Jolancie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Boston,
Natalii W. – 105zł – adopcja wirtualna – Joshi,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Zoja,
Darii B. – 200zł – dla psich przyjaciół od Arcziego, Mikiego i kotki Stefci,
Ilonie G. i Marzenie A. – 30zł – na leczenie psów,
YELLOW TAPIR FILMS SPÓŁKA z o.o. – 35zł – adopcja wirtualna – Chester,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Ewie Ch. – 100zł – na szampon dla psów,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Rubi,
Annie i Krzysztofowi Z. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Zina,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Dżok (od MIKAK),
Klaudii P. – 61,33zł – na potrzeby schroniska,
Alinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Imbir,
Maciejowi W. – 50zł – od Alika,
Arlettcie P. – 100zł od Tilla :),
Paulinie K. – 50zł – adopcja wirtualna – Balto,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Idze B. – 30zł – dla psiaków,
Filipinie P. – 35zł – adopcja wirtualna – Bongo,
Natalii R. – 35zł – adopcja wirtualna – Osia,
Katarzynie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Borowik,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Zoja,
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Bruno,
Annie P. – 50zł – od Holi na potrzeby schroniska :)
 

Dziękujemy uczestnikom wesela Basi i Kazia za darowiznę na rzecz schroniska w wysokości 500zł :)
Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia <3
Dziękujemy Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy z Koźmina Wlkp. za corocznie organizowaną akcję "Do serca przytul psa" Podczas akcji są zbierane datki na rzecz bezdomnych zwierząt :)
W tym roku krotoszyńskie psiaki otrzymały 1124,48zł.
Dziękujemy dobrej duszyczce za przesłaną paczuszkę z karmą mokrą. Podejrzewamy, że to dla Bandziorka
Dziękujemy klasie 8 ze Szkoły Podstawowej w Borzęcicach za zbiórkę na rzecz schroniska <3


 

Dodane przez: Magda


222019
czerwca
Kolejny porzucony pies ...

Od wczoraj jest u nas starsza suczka znaleziona w Zdunach, oczywiście nikt się po nią nie zgłosił.
Sunia jest zaniedbana, ma przewlekły stan zapalny skóry. Dzisiaj została przez nas wykąpana i wyraźnie kąpiel przyniosła jej ulgę. W poniedziałek jedzie na kontrolę do weterynarza. Mamy nadzieję, że po okresie kwarantanny znajdzie się dla niej miejsce w czyimś sercu
 Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69