Odwiedzin: 487 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

252019
października
Dzień Kundelka :)


 

Dziś Dzień Kundelka, tego bezdomnego w schronisku, ale teĹź tych w ciepłych domach, które mają swoich właścicieli.

Jednak, co waĹźniejsze, dzisiaj jest równieĹź dzień Ustawy o ochronie zwierząt, ustawy, której najwaĹźniejszym zdaniem, zawierającym istotę jej powołania, jest:

„Zwierzę, jako istota Ĺźyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”

Ĺťyczymy wszystkim kundelkom, Ĺźeby na swojej drodze spotykały ludzi, którym to zdanie jest bliskie a jego sens zrozumiały.

TOZ Krotoszyn

Dodane przez: Magda


192019
października
Uwaga, Darczyńcy :)


 

Cały rok spotykamy się z ogromną pomocą z Waszej strony. Są to adopcje wirtualne, pomoc rzeczowa, spacery z psami i mnóstwo innych form okazywania empatii bezdomnym zwierzętom. Bardzo Wam za to dziękujemy, bo bez Waszego wsparcia nasza działalność byłaby trudna a często niemoĹźliwa do udĹşwignięcia

W okresie od paĹşdziernika (miesiąca dobroci dla zwierząt) do końca grudnia, rusza zwiększona ilość zbiórek na rzecz Schroniska. Są to akcje organizowane w szkołach ale takĹźe indywidualne inicjatywy
W tym miejscu mamy do Was ogromną, potrójną prośbę. Przed zorganizowaniem zbiórki:

1. UMÓWCIE Z NAMI TERMIN JEJ REALIZACJI
Często akcje pomocy kumulują się w jednym terminie. Nasze schronisko jest małe i nie ma zaplecza magazynowego. Otrzymując w jednym czasie dary z kilku zbiórek, mamy duĹźy problem z ich przechowywaniem, dlatego rozłoĹźenie pomocy w czasie jest dla nas bardzo istotne. Nie chcemy, Ĺźeby cokolwiek z podarowanych nam rzeczy zmarnowało się.

2. DOWIEDZCIE SIĘ JAKIE SĄ AKTUALNE POTRZEBY SCHRONISKA
Potrzeby schroniska zmieniają się na przestrzeni roku, dlatego istotne jest by przed zorganizowaniem zbiórki, dowiedzieć się co aktualnie jest najbardziej potrzebne, tak by Wasza pomoc była trafiona i dobrze wykorzystana.

3. KARMA
Staramy się karmić nasze zwierzęta jednym rodzajem karmy, która ma dobry stosunek jakości do ceny, jest sprawdzona a nasze psy nie mają po niej dolegliwości trawiennych. Stosowanie takiej karmy zdecydowanie zmniejsza ilość wizyt w gabinecie weterynaryjnym, podnosi odporność psów, co teĹź odzwierciedla się w mniejszych wydatkach przeznaczanych na leczenie. KaĹźde nasze zwierzę, często po przejściach, porzucone, wychudzone absolutnie zasługuje na pełnowartościowy posiłek, który pozwoli mu szybko powrócić do zdrowia i zachować dobrą kondycję.
Nim zakupisz karmę dla naszych podopiecznych, skontaktuj się z nami telefonicznie. Podpowiemy jaką karmę uĹźywamy, jaka karma jest aktualnie potrzebna: dla psów starszych, dla szczeniąt, karma specjalistyczna przeznaczona dla psów z zdiagnozowanymi problemami z trzustką, wątrobą, itd.
Bardzo chętnie przyjmujemy karmę, ale taką, która jest dostosowana do potrzeb psów. O wiele bardziej ucieszy nas jeden kilogram takiej karmy, niĹź dziesięć kilogramów karmy „marketowej”.

Zachęcamy do świadomego pomagania i dziękujemy, że z nami jesteście 🙂❤️ 🐾

TOZ Krotoszyn
Kontakt: 660662191, 660662171

Dodane przez: Magda


82019
października
Imbirek czeka na dom ...


 

Mija ósmy miesiąc Imbirka w schronisku

Cudowny, malutki (w kłębie do połowy łydki), w średnim wieku. Imbirek to rewelacyjny pies. Zachowuje czystość, ładnie chodzi na smyczy, zawsze przy nodze i zawsze skupiony na człowieku. Otwarty w stosunku do ludzi, każdego przyjaźnie przywita, zgadza się z innymi psami. Właściwie nie ma chyba żadnych wad. Nie ma też domu
Udostępniajcie, moĹźe uda nam się wspólnymi siłami znaleźć fajnych ludzi dla Imbirka!

Kontakt, TOZ Krotoszyn - 660662191, 660662171

Dodane przez: Magda


192019
września
Akcja sterylizacja !!!


 

AKCJA STERYLIZACJI KOTÓW WOLNO ĹťYJĄCYCH

"Związek Międzygminny „Eko Siódemka” informuje, Ĺźe rozpoczęła się bezpłatna akcja sterylizacji kotów wolno Ĺźyjących z obszaru gmin członkowskich Związku (tj. gm. Krotoszyn, Sulmierzyce, Zduny, Kobylin, Cieszków).

Akcja nie dotyczy kotów domowych, posiadających właścicieli.

Zainteresowane osoby (tj. karmiciele, opiekunowie społeczni) muszą dokonać zgłoszenia pod nr. 660662191 lub 514422664. Pod wskazanymi numerami przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad zwierzętami, Oddział w Krotoszynie udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat ww. akcji.

Apelujemy i serdecznie zapraszamy wszystkich kocich opiekunów do wzięcia udziału w ww. przedsięwzięciu. NaleĹźy pamiętać, Ĺźe sterylizacja i kastracja są jedynymi skutecznymi metodami kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów wolno Ĺźyjących.

Akcja sponsorowana jest przez Związek Międzygminny „Eko Siódemkę”.

Liczba bezpłatnych zabiegów ograniczona."

Dodane przez: Magda


202019
sierpnia
Odwieczny problem (nie)rasowego psa ..


Coraz trudniej wydać zwierzę do adopcji, powodem jest z pewnością skala bezdomności, co wyraĹşnie widać przeglądając ogłoszenia w sieci. Organizacje stają na głowie, Ĺźeby kaĹźdemu znaleźć dom, jednak podaĹź tych zwierząt jest zatrwaĹźająca i nic w tym temacie się nie zmienia. Nadal beztrosko są rozmnaĹźane, potem bez zastanowienia wydawane lub co gorsza wyrzucane. Nadal łatwo zabrać psa, bo ogłoszenia mnożą się w nieskończoność, i tak samo łatwo się go pozbyć, jak tylko dzieci się nacieszą a pies kolejny raz nasika na dywan. Potem ten pies, jak ma szczęście, trafia do organizacji, która ma juĹź ich pierdyliard i znowu staje na głowie, Ĺźeby temu kolejnemu znaleźć normalny dom.

Co gorsze, przeglądając te ogłoszenia w sieci, wydaje się coraz więcej psów, które są sposobem na biznes, rozmnaĹźanych bez końca, nabijających kieszeń jednym i zaspokajających zadziwiającą potrzebę posiadania rasowego psa innych. Modę na daną rasę po czasie widać w schroniskach, bo przecieĹź pies według opisu rasy miał mieć określone cechy charakteru, których okazało się, Ĺźe nie ma. Co więcej, ten rasowy teĹź sika i teĹź trzeba z nim wychodzić, o zgrozo!! – regularnie. Na dodatek ma milion chorób, bo w pośpiechu rozmnaĹźania zarobkowego psa, mało kto bada wady genetyczne.

Stąd teĹź coraz więcej interwencji, juĹź nie dotyczących zwykłych kundli podwórkowych, a tych rasowych wyrzucanych z kanapy na podwórko a nawet zamykanych w ciemnych garaĹźach osiedlowych. Mało odpornych, chorowitych, wymagających stałych wizyt u weterynarza, tym samym cierpiących podwójnie.

Rasy się mnożą, coraz to nowe, oryginalne krzyĹźówki super psów, juĹź nie owczarki niemieckie, buldoĹźki, labradory a krzyĹźówki buldogów z bokserami czy jamników z chihuahua. I dalej próĹźność ludzka jest zaspokajana, kieszeń hodowców pełna a ofiarą pozostaje finalnie sam pies. Ten „rasowy”, który nie spełni oczekiwań i ten schroniskowy kundel, który spędzi resztę Ĺźycia w schronisku, bo pech chciał, Ĺźe nie jest w typie Ĺźadnej rasy.

Na zdjęciu Timon ... w typie niczego.

TOZ Krotoszyn

Dodane przez: Magda


172019
sierpnia
Pamiętajcie o schroniskowych staruszkach!

Najsmutniejszy widok w schronisku? Stary pies, o którego przez kilka lat nikt nie pyta 😕
Na zdjęciu - ZAKI, ponad 5 lat z nami!Dodane przez: Magda


172019
sierpnia
Schronisko pęka w szwach!


 

Członkowie krotoszyńskiego Towarzystwa od 9 lat, w ramach wolontariatu prowadzą schronisko. W tym czasie nieporównywalnie zmieniło ono swój wygląd, opinię a przede wszystkim warunki utrzymania przebywających w nim zwierząt. Wiemy, Ĺźe to widzicie i doceniacie naszą pracę, bo spotykamy się z duĹźym wsparciem lokalnej (i nie tylko) społeczności Jednak przed nami dalsze wyzwania!

W ubiegłym tygodniu odbyliśmy kolejne juĹź spotkanie z Burmistrzem Krotoszyna, Panem Franciszkiem Marszałkiem i Przewodniczącą Zarządu Związku Międzygminnego Eko Siódemka, Panią Ewą Obal dotyczące powiększenia krotoszyńskiego schroniska. Temat ten przewija się od kilku lat z uwagi na to, Ĺźe nasze schronisko zdecydowanie nie jest przygotowane na obsługę tak duĹźego terenu, jakim są gminy należące do Związku (Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce, Cieszków). Schronisko dodatkowo nie posiada wybiegu dla zwierząt, co jest warunkiem koniecznym dla istnienia obiektu a warunki socjalne dla pracowników nie spełniają podstawowych standardów.

Kontynuacją ubiegłotygodniowych rozmów było wtorkowe spotkanie odbywające się juĹź na terenie samego schroniska. Omówiona została wstępna koncepcja poszerzenia obiektu, dostosowania go do istniejących przepisów i moĹźliwy termin realizacji.

Przed nami dużo pracy, ale ze spotkania wyszliśmy optymistycznie nastawieni. Ten temat jest obecnie priorytetem w funkcjonowaniu schroniska. Trzymajcie kciuki!

Zarząd TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: Magda


112019
sierpnia
Pracowity weekend :)

Ten weekend był intensywny Kilka psów wpadło pod kosiarki Anety i Edyty 😊

Z reguły trafiają do nas psy zaniedbane, niedoĹźywione, z matową sierścią, która wymaga ścięcia. W takich sytuacjach zawsze moĹźemy liczyć na pomoc profesjonalistów, za co Wam dziewczyny bardzo dziękujemy

Odnowę przeszedł Poliks, Szczotka, Muffinka, Terri, Nuśka i Chester. Co prawda z Poliksa śmieje się całe schronisko, ale nowa sierść, która niebawem odrośnie, będzie zdrowsza i ładniejsza

TOZ, Krotoszyn
 

Dodane przez: Magda


112019
sierpnia
Wizyta Przyjaciół z Holandii :)

Pomoc zwierzętom, wolontariat łączy ludzi, czasem te znajomości trwają od lat. Tak teĹź jest z Mirka CN, która w ramach holenderskiej Fundacji Stichting WereldAsielen, pomaga naszemu schronisku. Co roku jest nam niezmiernie miło przyjmować w schronisku takich wyjątkowych gości 😊

Dziękujemy Wam za te 3 dni – pobytu z psiakami, zwiedzania Krotoszyna, rozmów o wszystkim 🧡

Do zobaczenia!

TOZ, Krotoszyn
 Dodane przez: Magda


212019
lipca
Dziękujemy :)

Dzisiaj, dzięki Ju Mi, dojechały do nas maty węchowe dla psów. Maty zostały wykonane przez dzieci z półkolonii UKS Basket Fun z Wrocławia. Bardzo Wam dziękujemy, maty są rewelacyjne, kolorowe i pomysłowo wykonane

Zaraz rozłoĹźyliśmy kilka mat z przysmakami. Jest to dobra metoda na rozładowanie emocji u psów, zredukowanie stresu i zwyczajne zajęcie dla psa, które pomaga znieść schroniskową nudę.

Jak widać na zdjęciach, zainteresowanie ogromne

TOZ, Krotoszyn
 Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69