Odwiedzin: 484 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

212012
maja
Dziękujemy :)

Dziękujemy kolejnym osobom, którym los naszych psiaków nie jest obojętny. Otrzymaliśmy dwie przesyłki karmy:

1. od Tatiany S. z Poznania - paczuszka karmy suchej i konserwa :)


 

2. od Maszy dla schroniskowych kolegów :))) - ponad 100 konserw małych (400g) i duĹźych (800g), plus przysmaki pielęgnujące zęby, które porwały Zenon i Tola ;). Oczywiście dostał teĹź przysmak Gucio, wirtualny podopieczny darczyńcy.
 
 

Otrzymaliśmy teĹź kolejną wpłatę na karmę od Pani Magdy z Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich w Bukowicach - 50zł :))
 

WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY !!!

Dodane przez: Magda


192012
maja
Z Ĺźycia schroniska !

Chcieliśmy podziękować kolejnym darczyńcom za pomoc finansową i rzeczową:

1. Izabeli S. – 30zł – na leczenie Leny,

2. Radosławowi R. – 25zł – na schronisko,

3. Iwonie C. – 30zł – trzy grosze dla piesków,

4. Magdalenie i Leszkowi – 200zł – na karmę dla psiaków (pozdrawiamy kudłate dziewczyny :),

5. Rafałowi K. – 50zł – na leczenie Leny,

6. Wszystkim adoptującym wirtualnie nasze psiaki – za stałe wpłaty !!!!

7. Ani K. i Kasi K. za przywiezioną karmę dla psiaków – 20kg karmy suchej i 2 duĹźe puszki:
 


Dzisiaj też sporo się działo. Pojechała do nowego domu Feta, ale niestety w jej miejsce trafił kolejny psiak - cudna Rutka, porzucona w lesie:


Rafi za to zrobił olbrzymi postęp – wyszedł po raz pierwszy na spacer. Dla niego to milowy krok, tym bardziej, Ĺźe Rafi nie widzi i wszystkie, nieznane do tej pory, bodĹşce zewnętrzne powodują ogromny stres i próbę bronienia się w postaci powarkiwania.

Właściwie myśleliśmy, Ĺźe będzie duĹźo gorzej i załoĹźyliśmy Rafiemu kaganiec, ale przy kolejnych spacerach raczej będzie zbędny :). Podczas spaceru trzeba do psiaka mówić, tak Ĺźeby wiedział, Ĺźe otaczają go znajome osoby, do których ma zaufanie. Stara się podążać za człowiekiem, ale trochę jeszcze obija się o nogi.

Rafi jest posłuszny, spragniony kontaktu z człowiekiem. Domaga się głaskania i bliskości. Nie widzi, ale za to czuje wszystko o wiele bardziej i każdy przyjazny dotyk nagradza wielką radością. Zasługuje na wyjątkowy dom.

 
 

Przypominamy, że na nowe, odpowiedzialne domy czekają szczeniaki:

MANIAANTOŚ
 MILKAFINKA i FELA

CEKINEK i RUBELEK
 

Dodane przez: Magda


172012
maja
Dziękujemy !!!

Dziękujemy za szybką odpowiedź na naszą prośbę o karmę. Dotarły do nas już pierwsze paczki z karmą suchą i mięsnymi konserwami. Bardzo się cieszymy i jak widać psiaki też :)))

1. 13 maja została przyniesiona karma do schroniska, niestety darczyńcy uciekli nam bez przedstawienia się ;)

2. 17 maja przyszła pocztą dostawa karmy (2 paczki po 10 kg) od Iwony M. z Warszawy !!!!
 

3. Prezent od Agnieszki i Marcina z Jarocina (właścicieli Szarka vel Nemo) - 20kg karmy i 10 puszek :)
 

Dodane przez: Magda


112012
maja
Prosimy o pomoc !!!!

Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą nam pomóc o karmę dla psiaków. Obecnie dysponujemy karmą, która starczy nam jeszcze na miesiąc. Potem będziemy w trudnej sytuacji, dlatego juĹź teraz zwracamy się z prośbą o kaĹźdą ilość karmy suchej i psich konserw. 

Dodane przez: Magda


282012
kwietnia
Z Ĺźycia schroniska

1. Ostatnio mieliśmy czarną serię w schronisku, odeszły od nas trzy psiaki:

- Sonia po długim leczeniu, które niestety nie przyniosło skutku. Ostatnie tygodnie Ĺźycie spędziła w domu, którego nigdy wcześniej nie miała.

- Baron, któremu nerki odmówiły posłuszeństwa i w ciągu zaledwie kilku dni jego stan przeszedł w krytyczny. Nie pomogły dializy i leczenie w klinice.

- Balto, którego stan zdrowia zmienił się niespodziewanie i wszystkich zaskoczył.

Strasznie nam przykro, Ĺźe nie mogliśmy psiakom pomóc, a dwa z nich nie zdążyły znaleźć domu.

2. Neron pojechał za to do kliniki na pełną diagnostykę. Od miesięcy dręczą go uporczywe wymioty. Wyniki badań krwi są w normie, ale badanie kontrastowe przewodu pokarmowego wykazuje przeszkodę, którą trzeba będzie usunąć. Kontrast gromadzi się na odcinku przewodu pokarmowego i w niewielkiej części trafia do jelita grubego. Jutro Neron ma operację. Trzymajcie kciuki !!!!

3. Do schroniska trafiła suczka Jagusia z czwórką szczeniąt (Fela, Finka, Feta i Fancik), które za 2-3 tygodnie będą mogły iść do nowych domów.

 


 


4. Mamy teĹź dla Was kilka fotek Miśka, który pomału uczy się dobrych manier i ostrzyĹźonego Maczo :)
 

Kierownictwo Schroniska: Zula z Zenkiem :)

Dodane przez: Magda


272012
kwietnia
Dzieci pomagają psiakom :)

Dziękujemy Klasie II ze Szkoły Nr 8 w Krotoszynie za dary dla naszych psiaków !!!  :) :)

Dodane przez: Magda


262012
kwietnia
SPROSTOWANIE C.D.

Zarząd Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie komentując wypowiedź Pana Zbigniewa Brodziaka opierał się na treści artykułu w Informacjach Krotoszyńskich z dnia 24.04.2012r.

W zamieszczonej w artykule wypowiedzi Pana Brodziaka, członek naszego zarządu został posądzony o niekompetencję co w złym świetle stawia nasza organizację. Nie mamy zamiaru tego tolerować.

Jednocześnie pragniemy przeprosić Pana Zbigniewa Brodziaka za pochopną ocenę sytuacji i obiecujemy, Ĺźe nauczeni doświadczeniem, w przyszłości z pewnością zasięgniemy najpierw informacji u Ĺşródła, gdyĹź jak widać bardzo łatwo jest zmanipulować opinię publiczną.

 

Dodane przez: Magda


262012
kwietnia
Baron odszedł...

Baron przegrał walkę z chorobą, jego nerki przestały funkcjonować. Intensywne leczenie w klinice nie przyniosło efektu, pies męczył się i dlatego została podjęta decyzja o eutanazji.Dziękujemy wszystkim, którzy dokonali wpłat na leczenie Barona, fakturę przedstawimy po niedzieli. Jeśli zostanie część środków, przeznaczymy je na leczenie Nerona, który wczoraj pojechał na diagnostykę do Śremu.


Kolejen datki na psiaki:

1. Alicja Z. - 10zł dla Barona,

2. Marta O. - 20zł dla Nerona,

3. Maja P. - 10zł dla Barona,

4. Krzysztof B. - 30zł dla Barona,

5. Mateusz J. - 50zł dla Barona.

BARDZO WAM DZIĘKUJEMY !!!

Przykro nam wszystkim, Ĺźe nie udało się pomóc Baronowi ;(

Dodane przez: Magda


242012
kwietnia
SPROSTOWANIE

SPROSTOWANIE C.D. - 25.04.2012

Okazuje się jednak, że to Pan Zbigniew Brodziak był na miejscu zdarzenie, razem z patrolem policji w momencie przyjazdu członka Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Odnosząc się do jego wypowiedzi w Informacjach Krotoszyńskich, chcieliśmy poinformować, Ĺźe członek Towarzystwa, który nie jest weterynarzem nie ma prawa podać psu nawet witamin w zastrzyku a co dopiero środek na uśpienie. Ruszanie psa (podnoszenie) w takiej sytuacji jest zadawaniem mu kolejnych cierpień. Dlatego weterynarz został wezwany przez Towarzystwo na miejsce zdarzenia.

Skoro Pan Brodziak był na miejscu duĹźo wcześniej mógł teĹź duĹźo wcześniej wezwać jakiegokolwiek weterynarza, czego nie uczynił.

Nikt z nas po zdarzeniu nie rozmawiał z Panem Brodziakiem, możemy odnieść się jedynie do jego wypowiedzi w Informacjach Krotoszyńskich. Nie wiemy czy wypowiedź podlegała autoryzacji.


SPROSTOWANIE - 24.04.2012

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie chce odnieść się do artykułu pt. „Pies z uciętymi łapami na torach” zamieszczonego w Informacjach Krotoszyńskich dnia 24 kwietnia 2012r.

Artykuł jest nierzetelny a informacje przekazywane w nim  niezgodne z prawdą. Jak widać obiektywizm dziennikarski w Informacjach Krotoszyńskich szwankuje. Świadczy o tym chociaĹźby brak informacji w artykule od osób bezpośrednio zajmujących się sprawą psa na torach  a kierowanie się subiektywnymi opiniami osób nie mających pojęcia o zaistniałej sytuacji.

1. Kompletnie jest dla nas niezrozumiałe dlaczego Pan Zbigniew Brodziak wypowiada się na temat, który jest mu zupełnie obcy.
Na miejscu zdarzenia nie były „panie ze schroniska”, tylko jeden z członków Zarządu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i to on, dzwoniąc z prywatnego telefonu, powiadomił weterynarza, z którym Towarzystwo współpracuje i wspólnie została podjęta decyzja o eutanazji psa.
Pies na torach nie był agresywny, to był pies cierpiący!!
   
2. Wspomniany w artykule, były pracownik schroniska, był zatrudniony przez poprzedni Zarząd TOZ-u. Oczywiście jeĹşdził na kaĹźde zdarzenie, ale juĹź nikt nie interesował się co ze zwierzęciem rannym w wypadku dzieje się w schronisku. A takie zwierzę trafiało po prostu do boksu z innymi psami, bez udzielenia mu pomocy weterynaryjnej. Jak widać obojętne jest dla niektórych osób co się dzieje z rannym psem, byle tylko nie zdychał na oczach innych ludzi. To, Ĺźe pies zdychał w boksie „Schroniska dla Zwierząt” nikogo juĹź nie raziło. Przynajmniej Pan Brodziak tego nie oglądał.
 
3. Artykuł jest na tyle przekłamujący rzeczywistość, Ĺźe nawet zdjęcie umieszczone w artykule nie pochodzi z opisywanego miejsca i zdarzenia.   
 
 
4. NaleĹźy teĹź rozróĹźnić dwie instytucje a mianowicie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie.
 
Schronisko jest własnością Miasta i Gminy Krotoszyn, które jest odpowiedzialne za stworzenie w nim warunków dla zwierząt zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.06.2004r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt.
 
Towarzystwo jest natomiast organizacją niezaleĹźną, która w drodze złoĹźonej oferty i podpisanej umowy sprawuje opiekę nad zwierzętami przebywającymi w Schronisku. Towarzystwo przy pomocy zatrudnionych pracowników utrzymuje porządek na terenie Schroniska, zapewnia wyĹźywienie zwierzętom i szeroką opiekę weterynaryjną. Prowadzi dokumentację Schroniska. Członkowie Towarzystwa działają nieodpłatnie, w ramach wolontariatu na rzecz ratowania i humanitarnego traktowania zwierząt.
Kontrola Powiatowego Inspektoratu Weterynarii odbyła się na terenie Schroniska w dniu 13 kwietnia i wykazała kilka uchybień, które Miasto i Gmina Krotoszyn musi poprawić.
 

Miejmy nadzieję, Ĺźe autorki artykułu – Anna Juskowiak i Małgorzata Krupa – wykażą się w przyszłości rzetelnością dziennikarską, poniewaĹź zaniedbanie obowiązku naleĹźytej staranności i rzetelności zawodowej stanowić moĹźe podstawę pociągnięcia dziennikarza do odpowiedzialności zawodowej lub cywilnej.

Mówi o tym art. 12 Prawa Prasowego (Dziennikarz jest obowiązany; 1. zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich Ĺşródło).

Zarząd Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami,
Oddział w Krotoszynie

Dodane przez: Magda


232012
kwietnia
Baron walczy o Ĺźycie!

Od kilku dni trwa walka o Ĺźycie Barona, rokowanie nie są dobre, ale cały czas wszyscy mamy nadzieję, Ĺźe Baron wróci do nas z kliniki.

Dzięki Waszym wpłatom Baron ma całodobową opiekę weterynaryjną. Leczenie w warunkach schroniskowych nie byłoby możliwe.

BARDZO DZIĘKUJEMY !!!!

Wpłaty dla Barona:

1.  Piotr K. – 20zł,
2. Alicja S. – 100zł,
3. Kornelia P. – 20zł,
4.  Marta L. – 10zł,
5.  Zespół Szkół Nr 3 – 50zł,
6.  Paula M. – 50zł,
7.  RóĹźa M. – 50zł,
8.  Wiesława W. – 10zł,
9.  Patrycja D. – 20zł,
10. Małgorzata K. – 30zł,
11. Agnieszka S. – 50zł,
12. Bartosz K. – 100zł,
13. Agnieszka W. - 30zł.

Trzymajcie kciuki za Barona !!!


"Siedzę od kilku minut przed klawiaturą i nie wiem jak to napisać:( Nie jest dobrze. U Barona stwierdzono niewydolność nerek. Musiał chorować już wcześniej. Dobiły go te dwie narkozy, dzień po dniu. W tej chwili traci powoli świadomość, nie oddaje już nawet moczu i wymiotuje. Jego nerki nie funkcjonują. Zostało zrobione USG. Nerki są czyste, bez zmian nowotworowych. Przez trzy dni jego nerki będą przepłukiwane, lekarze mają nadzieję, że odciążone zaczną pracować. Niestety dają na to tylko 20% szans. Jeśli nerki nie ruszą to....
Żadne słowa nie oddadzą tego jak mi smutno Piesku :(
Walcz !" Monika.

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69