Odwiedzin: 9499 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

152011
grudnia
Podziękowania :)

 

1. Dziękujemy za zbiórkę karmy w Rawiczu a Bartkowi i Tomkowi za jej przywiezienie :)

2.3.


Dodane przez: Magda


152011
grudnia
Jeden dzień z życia schroniska - fotorelacja :)

Suczka Mufka z wczorajszej interwencji pomału dochodzi do siebie. Z nieśmiałością odkrywa przyjemność z głaskania i obcowania z człowiekiem.
 


 

Żabka po operacji została umieszczona w klatce, ma mieć ograniczony ruch. Suczka cały czas siedzi w miejscu, nie ma jeszcze apetytu, ale na widok pracowników merda ogonkiem. Pilnie szukamy dla niej domu tymczasowego. W schronisku nie ma warunków na pooperacyjną opiekę nad Żabką.
 
 

Szczeniaki: Kazio, Karolek i Krecik były dzisiaj na krótkim spacerze. Po kilkudniowym siedzeniu w ciasnej klatce należało im się trochę ruchu. Wszystkie z utęsknieniem wypatrują swojego człowieka. Są wesołe, mają multum energii o czym przekonała się Monika :)
 

Gucio znalazł sobie nowe legowisko w stogu siana przeznaczonego do ocieplenia bud i jak widać jest mu dobrze :)Dodane przez:


142011
grudnia
Interwencja - działki !!!

Dzisiaj została przeprowadzona interwencja na działkach w Krotoszynie. Dostaliśmy zgłoszenie, że w jednej z altanek działkowych jest przetrzymywany pies. Na miejsce została wezwana też Straż Miejska.

Widok przerósł nasze najgorsze oczekiwania. Za szczelnie zamkniętymi drzwiami do wnętrza altanki znajdowała się maleńka suczka na niespełna metrowym łańcuchu! Suczka spała na ziemi we własnych odchodach, nie miała nawet miski z wodą.

Właściciel tłumaczył się, że znalazł psa na działkach więc „zlitował się” i go przygarnął. Sunia spędziła na tym łańcuchu 2 lata !!!!!!!!!!!!!!!!! Właściciel został ukarany mandatem.

Psiak jest bardzo przestraszony, nie miał kontaktu z ludźmi, jest też skrajnie wychudzony. Sunia dostała imię Mufka. Więcej informacji wkrótce.
 Dodane przez: Magda


132011
grudnia
Adelka :)


Ci, którzy śledzą losy Adelki wiedzą już, że sunia jest po operacji i obecnie dochodzi do siebie. Bardzo chcemy znaleźć Jej kochający dom, taki, w którym zapomni o schronisku i porzuceniu przez poprzednich opiekunów.
Adelka ma wspaniałą osobowość: jest inteligentna, bystra, czasami melancholijna i zadumana, jest indywidualistką. Potrzebuje kogoś, kto sprawi, że poczuje się bezpiecznie i uwierzy, że ma swojego człowiek i dom już na zawsze. Najlepszy byłby dom, w którym Adelka będzie jedynaczką. Nie dlatego, że nie dogaduje się z innymi psiakami, ale dlatego, że w towarzystwie innych zwierząt traci pewność siebie i troszkę się wycofuje.
Jesteśmy pewni, że to się zmieni, kiedy Adelka poczuje się kochana bezwarunkowo. Każdy z nas ma wielu przyjaciół i znajomych dlatego chcemy poprosić Was o pomoc w szukaniu domu dla suczki. Adelka jest tego warta a dzięki Wam może mieć szanse na wspaniałe życie w kochającym domku.
Pragnę również wszystkich Was namówić na przedświąteczny dar serca - pomoc finansową dla Adelki. Wkrótce każdy z nas zacznie przygotowania do Świąt. Będziemy szukać prezentów z myślą o tych, których kochamy. Sądzimy, że to również najlepszy moment, żeby choć przez chwilę pomyśleć o małej, bezdomnej suczce, o tym, że nie ma swojego człowieka, który będzie ją tulił, rozpieszczał i kupował Gwiazdkowe smakołyki.
Możemy to jednak zmienić, możemy podarować suni 1 złotówkę z kwoty jaką przeznaczyliśmy na tegoroczne prezenty. Kiedy w gronie Rodziny usiądziemy przy wspólnym stole, podzielimy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia i odpakujemy prezenty będziemy mogli także pomyśleć o Adelce, która dzięki nam i naszej pomocy ma szanse na niezapomniane Święta. Bo przecież o to właśnie chodzi podczas Świąt by dzielić się naszą miłością, dobrocią i hojnością.
W imieniu Adelki i własnym życzymy Wam wspaniałych i uśmiechniętych Świąt, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze w otoczeniu dobrych myśli i serdecznych gestów, ze świadomością, że dzięki nam na lepsze zmieniło się życie chociaż jednego bezdomnego psiaka. Dziękujemy pięknie za Waszą pomoc i serce :)

Asia P.

Dodane przez: Magda


132011
grudnia
Schroniskowa codzienność!

Ręce opadają....w weekend  do schroniska trafiły kolejne psy. DZIESIĘĆ kolejnych nieszczęśników - niechcianych, niekochanych, porzuconych.... W ten sam weekend do nowego domu trafił tylko JEDEN pies.
Schronisko jest permanentnie przepełnione, nie mamy gdzie umieszczać psów, szczeniaki umieszczamy w ciasnych klatkach, nie mamy dla nich innego miejsca. A to tylko jeden  weekend !!!!

1. ŻABKA  z połamanymi nogami !


 

2. Guzik porzucony w okolicznej wiosce
 


 

3. Plamka błąkająca się po mieście
 


 

4. Suczka z dwoma szczeniakami porzucona na śmietnisku
 


 

5. Leoś wyrzucony na ulicę
 


 

Nie dalej jak w niedziele mieszkanka Krotoszyna przyniosła do schroniska 4 szczeniaki twierdząc, że naszym obowiązkiem jest przyjęcie ich, odmówiliśmy, nie mieliśmy ich gdzie umieścić. Porzuciła je więc pod bramą. Maluchy siedzą ściśnięte w klatce i czekają na cud. Pani stwierdziła, że nie będzie pilnowała swojej suki w cieczce. Czy w takim razie co pól roku będzie podrzucała do schroniska kolejne mioty? Życzymy Pani Wesołych Świąt! Jesteśmy ciekawi, czy dzieląc się z najbliższymi opłatkiem przy wigilijnym stole pomyśli o czterech porzuconych przez siebie, przestraszonych i marznących w schroniskowej klatce maluchach, które pojawiły się na tym świecie przez  NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ.

 


 

Chcemy jednocześnie zaznaczyć, ze psy z interwencji, psy po wypadkach i błąkające się po terenie gminy są oczywiście umieszczane w schronisku. Odpowiadamy na każde wezwanie, ale nie jesteśmy w stanie otoczyć opieką psów, które mają swoich właścicieli, one nie są bezdomne, a Schronisko z definicji jest przystanią dla bezdomnych zwierząt.
Możemy pomóc znaleźć takim psiakom dom oferując ogłoszenia na naszej stronie internetowej i profilu schroniska na fb.
Jest proste rozwiązanie dla właścicieli psów, którzy boją się niechcianych miotów - STERYLIZACJA !!! To niedrogi, całkowicie bezpieczny dla psa zabieg.

W schronisku jest obecnie 114 psów a miejsc jest tylko na 84. Przy takim przepełnieniu nie jesteśmy nawet w stanie nadążyć ze sprzątaniem w boksach. Pracowników jest tylko dwóch i na każdego przypada dziennie ponad 50 psów i multum innych obowiązków !
Okres zimowy sprzyja też chorobom wirusowym, co wiąże się z częstymi wyjazdami do weterynarza, podawaniem leków.

Jeśli schronisko jest przepełnione nie mamy nawet obowiązku przyjmowania psów bezdomnych a nigdy jeszcze nie zostawiliśmy takiego psa na ulicy.

Działamy tylko w kilka osób, robimy setki ogłoszeń w internecie żeby choć jednemu psu znaleźć dom. A to wszystko w ramach wolontariatu, poświęcając wolny czas, którego mamy coraz mniej.

Każdy, kto jest zmuszony wydać z różnych powodów własnego psa może zrobić to samo co my. Po prostu szukać nowego domu!  Oddział krotoszyński Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami może w tym pomóc, ale nie będzie brać odpowiedzialności za psy posiadające właścicieli.

Dodane przez: Magda


122011
grudnia
Dorka nareszcie w domu :)

Dorka znlazła super domek w Poznaniu. Pojechała wczoraj - 11 grudnia, a już dzisiaj mamy pierwsze zdjęcia, którymi chcemy sie pochwalić :)Dodane przez: Magda


72011
grudnia
INKA ODNALEZIONA !!!!!

Inkę znalazła osoba, która zobaczyła ogłoszenie w internecie. Znajdowała się niespełna 7 km od Krotoszyna, na trasie Ostrów Wlkp - Krotoszyn. Pokonała w naszym kierunku trasę około 30 km.

Wychudzona, brudna, ale jaka szczęśliwa :))) 

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w jej poszukiwaniach, przede wszystkim naszym wolontariuszkom - Monice i Dagmarze - za rozwieszanie plakatów na terenie Ostrowa Wlkp, Ance za hałas w necie :) i wszystkim, którzy brali udział w wydarzeniu na fb.

Wielkie podziękowania również dla Elizy za wydrukowane plakaty.

Dodane przez: Magda


72011
grudnia
Dziękujemy !!!

Dziękujemy za kolejne wpłaty na rzecz naszych zwierząt:

1.      Pani Annie W. – 30 zł – pomoc dla zwierząt,
2.      Pani Darii S. – 20 zł – wpłata dla zwierząt,
3.      Pani Iwonie C. – 50 zł – trzy grosze dla piesków,
4.      Pani Elizie P. – 50 zł – dla Weki,
5.      Panu Jakubowi S. – 50 zł – wpłata dla wszystkich zwierząt,
6.      Panu Wojciechowi O. – 200 zł – darowizna od Dizla z Poznania (pozdrawiamy Dizelka :)
7.       Pani Ilonie G. – 10 zł – na leczenie psiaków,
8.      Panu Leszkowi T. – 200 zł – darowizna na cele statutowe z mikołajkowymi pozdrowieniami (ślemy   również serdeczne pozdrowienia dla Ines i rodzinki :)
9.      Panu Radosławowi R. – 25 zł – stałe wpłaty na schronisko.

Dziękujemy również wszytskim opiekunom wirtualnym naszych schroniskowych zwierząt a jest ich już piętnastu :))
 
 

Dodane przez: Magda


32011
grudnia
Dorka czeka na dom !

Chcielibyśmy przypomnieć Państwu Dorkę zabrana z okropnych warunków. Dora jest od lipca w domu tymczasowym i cały czas czeka na swoich ludzi. Może kogoś wzruszyła jej historia i zechce podarować jej dom.

Dora jest wesołą i wpatrzoną w człowieka suczką, uwielbia spacery, pięknie chodzi na smyczy. W tej chwili mieszka z innymi psami ale lepiej byłoby gdyby była jedynym psem w domu.

Potrzebuje człowieka tylko dla siebie. Ma około roku, jest już wysterylizowana i gotowa do adopcji. Dorka czeka...może właśnie na Ciebie?

Tak było:
 
 

Tak jest:
 Dodane przez: Magda


12011
grudnia
Andrzejkowa zbiórka w Szkole Podstawowej Nr 4 :)

Nasze niezastąpione wolontariuszki zorganizowały w swojej szkole spontaniczną zbiórkę na rzecz schroniska. Odbyła się ona 30 listopada podczas imprezy andrzejkowej :)

Zebrały karmę, rzeczy do ocieplenia bud i pieniądze - 34, 57zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na druk plakatów z informacją o zaginięciu Inki !

Dziękujemy :))
 

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66