Odwiedzin: 386 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

102012
stycznia
Tokaj ma dom :)

Kilka dni temy Lara pojechała do cudownego domu w Poznaniu a dzisiaj szczęście spotkało jej towarzysza Tokaja. Pojechał z nową rodziną w piękne miejsce - do Pałacu w Mierzęcinie !

Oprócz nowego Ĺźycia psiak otrzymał nowe imię - Torres :)

Ogromnie dziekujemy za przygarnięcie naszego podopiecznego i za karmę przekazaną na rzecz Schroniska w Krotoszynie. Psiaki otrzymały dobrej jakości karmę przeznaczoną dla szczeniąt, psów dojrzałych i seniorów :)
 
Nowy dom Torresa i piękne tereny spacerowe :)


 

Dodane przez: Magda


62012
stycznia
Zmiany w schronisku

Z nowym rokiem wprowadziliśmy kilka zmian w schronisku, które mają słuĹźyć usprawnieniu pracy na terenie obiektu.
Schronisko odwiedza sporo osób, które przynoszą dary dla psiaków lub po prostu chcą obejrzeć czy zaadoptować psa. Nasi pracownicy w czasie odwiedzin, chcąc zająć się gośćmi, nie są w stanie nadążyć ze sprzątaniem boksów i karmieniem zwierząt. Dlatego Zarząd TOZ-u wprowadził godziny odwiedzin schroniska.

Schronisko moĹźna odwiedzać: od poniedziałku do piątku: 12:00 – 15:30, sobota i niedziela: 11:00 – 13:00.

W godzinach wcześniejszych pracownicy mają czas na sprzątanie, karmienie zwierząt i ewentualne wizyty z podopiecznymi u weterynarza. Zdarza się czasem pilna wizyta u weterynarza po godzinie 12:00, dlatego prosimy o wyrozumiałość jeśli wyjątkowo w godzinach odwiedzin schronisko będzie zamknięte.

Godziny odwiedzin dotyczą równieĹź wolontariuszy, którzy przychodzą wyprowadzać psy na spacer. Nie dotyczą wolontariuszy i członków TOZ-u, którzy sami wyprowadzają psy z kojców i nie angaĹźują do tego pracowników.
Przypominamy, Ĺźe psy mogą wyprowadzać tylko osoby, które wypełniły deklaracje wolontariackie.

Pracownik nie decyduje sam o wydaniu psa osobie zainteresowanej. Jeśli zatem interesuje Państwa adopcja któregoś z naszych podopiecznych, prosimy o wcześniejsze umówienie się z osobami wyznaczonymi przez Zarząd:

Adopcja psów: Magda 606-133-847, Monika 603-551-309
Adopcja kotów: Kamila 790-851-070

Warunki adopcji są opisane w zakładce z lewej strony.

Dodane przez: Magda


62012
stycznia
Metamorfoza Dorki !

Pamiętacie Dorę odebraną interwencyjnie, przywiązaną łańcuchem do rozwalającej się budy, głodzoną przez właściciela?


 

Dorka kilka miesięcy spędziła w domu tymczasowym u Anki, skąd trafiła do domu stałego w Poznaniu. Spędziła tam najszczęśliwsze święta w swoim życiu :)
Schronisko bardzo dziekuje Ance za opieke nad sunią i wyprowadzenie jej z tragicznego stanu. W domu tymczasowym przeszła dosłownie metamorfozę i stała się przepięknym psem, który zaczął po mału zapominać o swojej przeszłości.

A tak opisują sunię nowi właściciele:

"Witamy serdecznie!!! Dorka jest u nas już prawie miesiąc i chyba zadomowiła się. Zdobyła już serca wszystkich. Jest bardzo grzeczna. Przestała podgryzać nasze rzeczy i jest coraz lepiej. Zauważyliśmy że problem z innymi pieskami polega na jej strachu. Z pieskami spokojnymi napotkanymi chce się nawet bawić ,a jak jest pies niespokojny to ona też reaguje nerwowo. Na spacerach zaczęliśmy ją puszczać w odpowiednich miejscach i jest wtedy szczęśliwa. Nie ucieka i wraca na komendę. Wtedy może wybiegać się na
całego. Bardzo cieszymy się że Dorcia z nami jest, mamy teraz o wiele weselej. Wysyłamy kilka zdjęć, niestety na spacerach nie potrafimy jej zrobić dobrej fotki, bo ona jest ciągle w ruchu. Ale dojdziemy i do tego. Pozdrawiamy jeszcze raz serdecznie-rodzinka z Poznania z Dorką."
 

Dodane przez: Magda


312011
grudnia
Rozalka pozdrawia !

Rozalka (obecnie Bajka) pozdrawia ze swojego domu w Holandii i Ĺźyczy wszytskim psiakom szczęśliwego Nowego Roku i cudownych, nowych domków :)
Rozalka pojechała do Holandii w styczniu 2011roku.

Dodane przez: Magda


312011
grudnia
Dziękujemy :)))

Dziękujemy darczyńcom:

1. Ewie B. za karmę, kocyki i zabawki dla psiaków,
2. Julii K. - wsparcie schroniska – 10zł,
3. Wiesławie W. – wsparcie zwierząt – 10zł,
4. Annie B., właścicielce naszej Finki – wsparcie zwierząt – 200zł,
5. Mirosławie I. – na leczenie lub szczepienia – 200zł,
6. Sławomirowi Ĺť. – na schronisko – 50zł,
7. Gimnazjum z Zespołem Szkół w Miejskiej Górce – wpłata dla podopiecznych schroniska od uczniów klasy IIA – 140zł,
8. Agnieszce N. – dla Adeli – 70zł,
9. Zuzannie N. – dla Soni – 50zł,
10. Jagodzie W. – dla Soni – 50zł,
11. Iwonie C. – trzy grosze dla piesków – 50zł,
12. Asi P. – dla Adelci – 50zł.

Dodane przez: Magda


292011
grudnia
Szczeniaki do adopcji

W schronisku jest obecnie kilkanaście szczeniąt, wszystkie czekają na domy. Nie pozwólmy im spędzić psiego dzieciństwa w schroniskowych boksach.

Najbardziej pilne adopcje to: Kazio, Krecik, Karolek, Jeżyk, Jeżynka, Kubuś i Psotka (zdjęcia w zakładce psy do adopcji).

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany adopcją psiaka, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Warunki adopcji w menu z lewej strony.

JeĹźyk i JeĹźynka:
 
 

Krecik, Karolek i Kazio
 


 

Dodane przez: Magda


292011
grudnia
Psiaki czekają na właściciela

Przed świętami trafiły do schroniska dwa psy w typie owczarków niemieckich. Schronisko prosi o kontakt właściciela psów. Po psy naleĹźy zgłosić się z książeczkami zdrowia lub dowodem szczepienia.

LARA

TOKAJ


Dodane przez: Magda


172011
grudnia
Melania prosi o pomoc !

Kotka kilka dni wołała o pomoc pod szkołą nr 8 w Krotoszynie, nikogo nie wzruszył widok małego, umierającego kociego nieszczęścia.W poniedziałek opadła z sił i leĹźała na worku ze śmieciami w krzakach obok szkoły, tam znalazła ją kocia wolontariuszka i przyniosła do obecnej opiekunki.Kotka jest codziennie u weterynarza.Nie je, nie pije, dostaje leki i kroplówki.Silna biegunka, wymioty,odwodnienie,odparzenia odbytu i tylnych łapek.Cały czas leĹźy ale jak opiekunka do niej przychodzi to mruczy z całych sił:)
To małe obdarte ciałko ma na imię Melania i potrzebuje pomocy, potrzebuje jej teraz, pomocy finansowej, wsparcia dobrym słowem i próśb do wszystkich świętych tego świata, ona musi Ĺźyć!!! W tym chorym ciałku cały czas pali się płomyk nadziei i wiary w lepsze jutro.
PomóĹźmy Melanii uwierzyć w świat, w ludzi....

I uwierzyła...Mela Ĺźyje dzięki troskliwej opiece i wsparciu finansowemu, które uzyskała dzięki dobrym ludziom.Zebraliśmy na leczenie i utrzymanie Melanii 1608zł !!! Z uzyskanych środków pokryliśmy kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie na długo...

Minęły trzy miesiące...Mela zachorowała na tę samą chorobę, z której wcześniej była wyleczona.Kokcydioza wróciła.Ta choroba często ma nawroty w przypadku silnego stresu u kota.Koteczka mieszka w domu tymczasowym w którym jest szesnaście kotów.Pozornie czuła sie w ich towarzystwie dobrze, jednak po pewnym czasie moĹźna było zauwaĹźyć, Ĺźe coraz mniej je, pije i nie wychodzi spod stołu w kuchni.Na skórze pojawiły się rany, które kotka sama sobie zadawała.Leki, które wcześniej zwalczyły chorobę tym razem nie zadziałały.Silna depresja, spadek odporności, samookaleczanie i zjadanie duĹźej ilości Ĺźwirku miały na celu samounicestwienie. Melania pragnęła umrzeć...Zabić się...

Kotka w stanie krytycznym została przewieziona do lecznicy dla zwierząt w Rawiczu.Tam po dokładnych badaniach postawiono diagnozę: Haemobartenelloza – choroba bardzo rozpowszechniona wśród psów i kotów na wielu kontynentach. Za jej występowanie odpowiedzialne są bakterie Haemobartonella canis oraz Haemobartonella felis, przenoszone przez kleszcze, pchły, wszy i komary. Atakuje krwinki czerwone (erytrocyty) i prowadzi do ich degradacji.

Zalecono natychmiastową transfuzję krwi.Dzięki środkom jakie pozyskaliśmy wcześniej na leczenie podjęto próbę ratowania Meli.Jest to bardzo kosztowny i niebezpieczny zabieg.Jednak przy tym schorzeniu transfuzja daje 90% szansy na przeĹźycie.Lecznica zamówiła pół jednostki krwi w Banku Krwi Milusia w Warszawie.Krew dotarła do Rawicza w 24h.Do zabiegu przystąpiono natychmiast poniewaĹź kotka miała problemy z oddychaniem.Efekt był niesamowity !!! Melania sama stanęła na łapkach i ocierała główką o ręce pani doktor.Tego samego dnia zjadła samodzielnie posiłek.

Zabieg odbył się 6 grudnia, jutro Melania będzie miała powtórzoną morfologię.Przytyła, jest wesoła i duĹźo śpi.Warunkiem całkowitego wyzdrowienia jest cichy i spokojny dom bez kotów.Apelujemy do wszystkich, którym nie jest obojętny los małej kotki o pomoc w znalezieniu dla niej domu.Melania nie moĹźe zostać w domu tymczasowym, w którym przebywała dotychczas ze względu na brak moĹźliwości odseparowania jej od innych kotów.Istotna jest teĹź opieka weterynaryjna.NajbliĹźsza lecznica, która podjęła sie leczenia Melanii jest oddalona od Krotoszyna 50km.

PILNIE SZUKAMY DOMU DLA MELANII !!! POMÓĹť URATOWAĆ JEJ KRUCHE ĹťYCIE !!!
 

Dodane przez: Magda


152011
grudnia
Podziękowania :)

 

1. Dziękujemy za zbiórkę karmy w Rawiczu a Bartkowi i Tomkowi za jej przywiezienie :)

2.3.


Dodane przez: Magda


152011
grudnia
Jeden dzień z życia schroniska - fotorelacja :)

Suczka Mufka z wczorajszej interwencji pomału dochodzi do siebie. Z nieśmiałością odkrywa przyjemność z głaskania i obcowania z człowiekiem.
 


 

Ĺťabka po operacji została umieszczona w klatce, ma mieć ograniczony ruch. Suczka cały czas siedzi w miejscu, nie ma jeszcze apetytu, ale na widok pracowników merda ogonkiem. Pilnie szukamy dla niej domu tymczasowego. W schronisku nie ma warunków na pooperacyjną opiekę nad Ĺťabką.
 
 

Szczeniaki: Kazio, Karolek i Krecik były dzisiaj na krótkim spacerze. Po kilkudniowym siedzeniu w ciasnej klatce naleĹźało im się trochę ruchu. Wszystkie z utęsknieniem wypatrują swojego człowieka. Są wesołe, mają multum energii o czym przekonała się Monika :)
 

Gucio znalazł sobie nowe legowisko w stogu siana przeznaczonego do ocieplenia bud i jak widać jest mu dobrze :)Dodane przez:Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69