Odwiedzin: 374 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

222018
grudnia
Informacja dla Darczyńców! :)


 

Nasi Drodzy, dzięki Wam mamy w tym roku mnóstwo karmy Nasze schronisko jest maleńkie i brakuje nam miejsca na przechowywanie podarunków. Dlatego do końca stycznia nie przyjmujemy juĹź Ĺźadnej karmy. Zapasy z kilku zbiórek są dla nas przechowywane u osób, które je organizowały i z przyjemnością przyjmiemy je w lutym ❤️
Jeśli ktokolwiek szykuje nam paczuszkę na święta, bardzo prosimy o przechowanie jej równieĹź do lutego Nie chcemy, Ĺźeby cokolwiek z podarowanej juĹź karmy się zmarnowało, a duĹźa ilość stoi na zewnątrz, bo nie mamy miejsca pod dachem. Dwa magazyny są juĹź pełne.

Bardzo Wam dziękujemy!!!

Dodane przez: Magda


222018
grudnia
Dziękujemy :)


 

Nie wiemy co napisać, moĹźe po prostu – DZIĘKUJEMY!

Otrzymaliśmy 1 tys. euro (4133,10zł) od Marion z Holandii, która w maju 2013 r. adoptowała od nas starszą suczkę Aurę. Aura była cudownym psem, przez ostatnie lata zaznała mnóstwo miłości i ciepła rodzinnego domu. Jesteśmy wdzięczni za to wsparcie, ale teĹź wzruszeni, Ĺźe Marion, pomimo upływu lat, cały czas pamięta o nas i o miejscu, z którego przyjechała do Holandii Aura. Kwota, decyzją Marion, zostanie podzielona i 2 tys. zł przeznaczone na najpilniejsze potrzeby Projekt Vendi Czuwa - dla psów starszych i najbardziej pokrzywdzonych  Nasza część darowizny, czyli całe 2133,10zł, zostanie wydana na schroniskowe psiaki. Bardzo Dziękujemy!!!!!

Dodane przez: Magda


122018
grudnia
Psy właścicielskie


 

   W naszej działalności organizacyjnej, TOZ-u Krotoszyn, w tym przede wszystkim w prowadzeniu Schroniska, często spotykamy się z krytyką, w sytuacji kiedy nie przyjmiemy psa właścicielskiego do schroniska, czy kolejnego miotu szczeniąt, bo właściciel znudził się psem, czy nie dopilnował swojej suczki.
Krytyka ta z reguły płynie od osób, które nigdy nie miały styczności z pomaganiem psom na tak dużą skalę, jak prowadzenie Schroniska. Wynika to z pewnością z empatii do zwierząt ale teĹź z braku zrozumienia sytuacji i skali problemu.
    Schronisko prowadzimy od 10 lat. Przejmując nad nim opiekę, na początku naszej działalności, często spotykaliśmy się z sytuacją, gdzie ludzie przynosili nam szczenięta do schroniska, bo tak robili przynajmniej raz w roku, od kilku lat (!!!) i bardzo się dziwili, Ĺźe jest to obecnie niemoĹźliwe. Schronisko jest instytucją, która z samej nazwy, przeznaczona jest dla psów bezdomnych. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, Ĺźe odmowa przyjęcia psa właścicielskiego do schroniska moĹźe skutkować porzuceniem go w innym miejscu a kaĹźde tzw. „bezdomne” zwierzę ten dom kiedyś miało.
Schroniska juĹź pękają w szwach a bezkrytyczne przyjmowanie kolejnych psów od ludzi (bo się znudziły, bo nagle się okazało, Ĺźe niszczą, sikają, czy zmieniły się plany Ĺźyciowe) nie uczy odpowiedzialności za przyjmowane pod swój dach zwierzę.

   MoĹźliwość oddania psa do schroniska jak tylko się znudzi, czy zacznie stwarzać problem, powoduje, Ĺźe nikt nie zastanowi się czy decyzja o posiadaniu zwierzęcia jest właściwa i czy jest się do niej przygotowanym… nie na miesiąc, rok, dwa, ale na 10-15 lat. Oczywiście, Ĺźe zdarzają się wyjątkowo trudne sytuacje rodzinne, gdzie właściciel jest zmuszony do oddania psa. Wtedy jesteśmy w stanie pomóc w szukaniu nowego domu. Jednak są to tylko wyjątki. Z reguły porzucanie psa jest tak beztroskie, jak decyzja o jego posiadaniu.

   Ludzi naleĹźy edukować w kaĹźdy moĹźliwy sposób – poprzez stronę internetową, prelekcje w szkołach, ulotki, róĹźnego typu akcje ale takĹźe poprzez uświadomienie, Ĺźe schronisko nie przyjmie kolejnego miotu szczeniąt, bo kolejny raz suczka się oszczeniła.

   Jeśli nie zaczniemy stawiać granic, utoniemy w ilości oddanych psów. Ściąganie z ludzi odpowiedzialności nie prowadzi w efekcie do długofalowej poprawy losu zwierząt a jedynie pogłębia problem.
Jeśli nie działa edukacja i uświadamianie, trzeba egzekwować kary. I to juĹź jest, nie tylko rola organizacji pro zwierzęcych (które działają w ramach wolontariatu), ale przede wszystkim rola ustawodawcy a w konsekwencji gmin.
Obowiązek chipowania, rejestracji zwierząt czy chociaĹźby zwolnienie z podatku od psa w przypadku jego sterylizacji – to są rozwiązania, które pozwolą ograniczyć ilość bezdomnych zwierząt. Nie jest to na pewno bezkrytyczne przyjmowanie kolejnych psów do schroniska.

Człowiek ma taką konstrukcję, że jak nie zmusi się go do myślenia, planowania, liczenia się z konsekwencjami własnych decyzji, to tego nie zrobi.

   I wszyscy Ci, którzy usprawiedliwiają porzucenie psów, czy całych miotów szczeniąt pod schroniskiem, przytaczając argument, Ĺźe dobrze, Ĺźe tu a nie w lesie, przy drodze czy w innych miejscach, usprawiedliwiają tak naprawdę przestępstwo porzucenia zwierzęcia. I niech choć kilka razy odwiedzą najbliĹźsze schronisko dla zwierząt. Wtedy zobaczą jak ratuje się szczenięta, które chorują na parwowirozę, jak siedzi się po nocach z kroplówkami, by choć ich część uratować i jak w końcu umierają na rękach pracowników czy wolontariuszy.

TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: Magda


62018
grudnia
Dziękujemy Darczyńcom :)


 

Nasi Drodzy, dzięki Waszej hojności, jak co roku, otrzymaliśmy mnóstwo karmy dla schroniskowych psiaków. Nasz magazyn na karmę pęka w szwach

Mamy otwarte jeszcze dwie zbiórki karmy, w tym jedną w krotoszyńskiej Galerii, na którą serdecznie zapraszamy

Na chwilę obecną jesteśmy zabezpieczeni w karmę przynajmniej do końca lutego
.
Musimy najpierw wykorzystać otrzymane dary, żeby nic się nie zmarnowało, dlatego na dzień dzisiejszy wstrzymujemy przyjmowanie karmy.

Bardzo Wam dziękujemy!
TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: Magda


42018
grudnia
Uwaga społeczni karmiciele kotów !!


 

Kolejny raz, dzięki wieloletniej współpracy z holenderską Fundacją Wereld Asielen, krotoszyński oddział TOZ otrzymał zapas karmy mokrej dla psów i kotów. Bardzo Wam dziękujemy ❤️❤️

Dzisiaj podzieliliśmy się juĹź jedną paletą karmy (890kg) z częścią społecznych karmicieli kotów i Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Miliczu.

PoniewaĹź reszta karmy dopiero do nas dotrze, prosimy SPOŁECZNYCH KARMICIELI KOTÓW z terenu Gminy Krotoszyn, chętnych by ją otrzymać, o kontakt z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Krotoszynie, pod numerem - 660662191 (od 7 grudnia!!) Jeśli będzie problem z dodzwonieniem się (nie zawsze moĹźemy odebrać tel.), to prosimy o sms, oddzwonimy

TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: Magda


32018
grudnia
Pracowity weekend :)

Pracowity weekend zakończony Przez 2 dni demontowaliśmy stare, zuĹźyte i montowaliśmy nowe, zakupione przez nas budy dla psiaków. Dziękujemy Piotrkowi i Gracjanowi, bez których byśmy nie dali rady 😊
Ale nie tylko to się działo, bo jak zwykle nie zawiedli wolontariusze wyprowadzający psiaki na spacery, odwiedziło nas sporo Darczyńców z prezentami dla naszych podopiecznych a 2 psy (Bruno i Kora) pojechały do nowych domów ❤️

Dziękujemy, TOZ KrotoszynDodane przez: Magda


262018
listopada
Dziękujemy Darczyńcom :)


 

Dziękujemy Darczyńcom :)

Izabeli S. i Dariuszowi – 50zł – na leczenie Pako,
Katarzynie W. – 500zł – prezent od Państwa Barwinków :)
Arlettcie P. – 200zł – od Tilla w Dniu Kundelka :),
Małgorzacie O. – 20zł – datek dla zwierząt,
Ilonie G. i Marzenie A. – 30zł – na leczenie psów,
Ryszardowi M. – 100zł – na potrzeby schroniska,
Natalii W. – 35zł – adopcja wirtualna – Joshi,
Nadii, Wojtkowi i Olkowi – 35zł – adopcja wirtualna – Brutus,
YELLOW TAPIR FILMS SP. z o. o. – 35zł – adopcja wirtualna – Chester,
Darii B. – 200zł – dla psich przyjaciół – od Arcziego i Mikiego,
Tomaszowi D. – 35zł – adopcja wirtualna – Zina,
Kamili M. – 35zł – adopcja wirtualna – Dropek,
Annie P. – 50zł – darowizna dla Zębuszka,
Annie H. – 200zł – prezent od Państwa Barwinków :),
Małgorzacie H. – 300zł – przelew środków (prezent od Państwa Barwinków),
Marcie P. – 70zł – adopcja wirtualna – Bruno i Hanko,
Dorocie H. – 200zł – Prezent od Państwa Barwinków,
Annie i Krzysztofowi Z. – 35zł – adopcja wirtualna – Rudy,
Paulinie K. – 50zł – adopcja wirtualna – Balto,
Dianie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Zoja,
Filipinie P. – 35zł – adopcja wirtualna – Bongo,
Annie R. – 35zł – adopcja wirtualna – Rubi,
Przemysławowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – DĹźok ( od MIKAK),
Barbarze R. – 10zł – wpłata na bezdomne zwierzęta,
Izabeli S. i Dariuszowi – 70zł – adopcja wirtualna – Hermes i Eri,
Izabeli S. i Dariuszowi – 30zł – na hotelik dla Prezesa,
Alinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Viper,
Hannie M. – 400zł – Prezent od Państwa Barwinków,
Idze B. – 40zł – dla psiaków,
Marcie L. – 30zł – przelew środków,
Jolancie S. – 10zł – darowizna miesięczna na leczenie, sterylizacje i karmę,
Agnieszce H. – 50zł – na potrzeby schroniska,
Magdalenie L. – 500zł – darowizna na najpilniejsze potrzeby schroniska :),
Patrycji K. – 35zł – adopcja wirtualna – Bruno,
Markowi K. – 35zł – adopcja wirtualna – Prezes,
Gabrieli G. – 40zł – od Rivy na potrzeby schroniska,
Agacie H. – 40zł – adopcja wirtualna – Frodo,
Karolinie B. – 50zł – adopcja wirtualna – Gordon,
Krzysztofowi G. – 35zł – adopcja wirtualna – Bryś,
Alicji R. – 35zł – adopcja wirtualna – Nela,
Magdzie S. – 10zł – darowizna 1 – pani Szczotka,
Agacie K. – 45zł – adopcja wirtualna – Karmelek,
Joannie O. – 30zł – dla Majkela,
Magdalenie T. – 35zł – adopcja wirtualna – Czaruś,
Karolinie K. – 30zł – dla zwierzaków,
Romanowi L. – 50zł – dla Majkela,
Pawłowi R. (Enzo) – 35zł – adopcja wirtualna – Riko,
Piotrowi R. – 35zł – adopcja wirtualna – Kajtuś,
Przedszkolu JeĹźyki z Poznania – 105zł – adopcja wirtualna – Zoja, Alik i Marusia,
Piotrowi H. – 35zł – adopcja wirtualna – Tako,
Marcie M. – 35zł – adopcja wirtualna – Azi,
Wiesławie W. – 30zł – dla Majkela,
Izabeli S. i Dariuszowi – 50zł – dla Majkela,
Karolinie K. – 35zł – adopcja wirtualna – Borowik,
Katarzynie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Borowik,
Henrykowi M. – 70zł – adopcja wirtualna – Zinka i Luluś,
Renacie K. – 100zł – darowizna,
Radosławowi C. – 35zł – adopcja wirtualna – Groszek,
Jolancie K. – 40zł – adopcja wirtualna – Boston,
Iwonie M. – 30zł – dla schroniska w Krotoszynie,
Dariuszowi S. i Marysi – 35zł – adopcja wirtualna – Karol,
Małgorzacie B. – 35zł – adopcja wirtualna – Etna,
Natalii W. – 35zł – adopcja wirtualna – Joshi,
Iwonie F. – 35zł – adopcja wirtualna – Pepsi,
Kamili W. – 40zł – adopcja wirtualna –
Agacie G. – 30zł – na potrzebujące zwierzęta,
Przedszkolu JeĹźyki z Poznania i Pani Kasi – 105zł – adopcja wirtualna – Rysio, Fido i Pepsi,
Marcie T. – 40zł – adopcja wirtualna – Kropka,
MWD Wachowiak – 268,72zł – darowizna,
Małgorzacie O. – 20zł – darowizna dla zwierząt,
Tomaszowi Ł. – 708zł – wpłata na leczenie i Ĺźywienie zwierząt,
Aleksandrze J. – 40zł – adopcja wirtualna – Zoja,
Od Pani ze Zdun – 20zł – na Majkela.
 

Dziękujemy Zespołowi Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu :)
Dziękujemy Państwu Ewie i Maciejowi, którzy obchodząc swoją rocznicę ślubu, poprosili gości o darowiznę na rzecz Schroniska w Krotoszynie.
Tym sposobem otrzymaliśmy od Państwa 1600zł !
Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji pięknego jubileuszu :)

Dziękujemy Zespołowi szkół Ponadgimnazialnych Nr 1 z Krotoszyna :))
Dziękujemy Paniom z Jarocina za miłe odwiedziny i dary dla nszych psów :)
Dziekujemy Intermarche z Krotoszynaza zbiórkę karmy  :)
Dziękujemy Szkole Podstawowej Nr 8 z Krotoszyna za ciepłe koce do psich bud :)

Dziękujemy małemu Antosiowi, który przyniósł takie dary dla psiaków :)
Dziękujemy Panu Maciejowi i jego babci, nowej właścicielce adoptowanego Pompona za dary dla psów schroniskowych :)
Dziękujemy Opiekunce Wirtualnej naszego Prezesa za dobrej jakości karmę dla naszych podopiecznych :)
Dziękujemy Kacprowi i Sebastianowi ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w krotoszynie :)
Dziękujemy Ani i Zbyszkowi z Koźmina Wlkp. :))
Dziękujemy Zespołowi Szkół Ponadgimnazialnych w Krotoszynie, klasa I TL
Dziękujemy Pani Ewie Z. z katowic za niespodziankę :))
Dziękujemy Zespołowi Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu :)
Dziękujemy Szkole Podstawowej Nr 1 w Krotoszynie :)


Dziękujemy Panu Arturowi :)
Dziękujemy pięknie Opiekunom Wirtualnym Karmelka za ciepłą budę dla psiaków, karme i przysmaki :)
Dziękujemy Zespołowi Szkół Nr 1 w Krotoszynie za mnóstwo kołder do ocieplenia bud :)
Dziękujemy ActiveZone za zorganizowanie zbiórki na rzecz naszych podopiecznych. Akcja odbyła się przy okazji wielkiego treningu z Qczaj. Super akcja, super ludzie !!!!


Dziękujemy firmie Kamix za dary :)
Prosimy wybaczyć, jeśli kogoś pomineliśmy w powyższych podziękowaniach. Jednak w natłoku pomocy z Państwa strony czasem zapomnimy zrobić zdjęcie, czy zapisać imienia Darczyńcy ;)

Dodane przez: Magda


152018
listopada
Klara


 

Klara, w typie wyżła, nasz psi anioł. Odebrana interwencyjnie w lipcu tego roku. Cudowna, dobra, kochająca ludzi, ze smutną przeszłością, jednak nadal otwarta i wpatrzona w człowieka.
Duża, czarna, ani młoda, ani stara. Takie psy siedzą w schronisku latami
Klara została wyrwana z dotychczasowego życia, jednak schronisko powinno być miejscem chwilowym, czasem na odzyskanie sił, przygotowanie do adopcji. Klara jest do niej gotowa, jednak telefony w jej sprawie milczą.
MoĹźe fb kolejny raz zdziała cuda i udostępniając Klarę, wspólnymi siłami znajdziemy kogoś, kto właśnie na nią czeka.

Kontakt – 660662191, 660662171
TOZ, Krotoszyn

Dodane przez: Magda


72018
listopada
Brus...


    Od ponad pół roku jest z nami Brus, młodziutki psiak w typie Cocker Spaniela, pierwsze tygodnie Brus był wesołym otwartym psem, jednak czym dłuĹźej jest w schronisku, tym większa jest jego rozpacz. To jeden z tych psów, które Ĺşle znoszą takie miejsca.
Brus zmienia się na naszych oczach, stał się nadpobudliwy, w stosunku do obcych ludzi jest totalnie wycofany, w emocjach potrafi zareagować agresją. Zamknięcie w kojcu potęguje jego problemy.
    Brus potrzebuje rozsądnych, doświadczonych ludzi, którzy poświęcą mu czas i dadzą poczucie bezpieczeństwa. Brus nie przepada za małymi dziećmi, z niektórymi psami się zgadza. Ĺťal nam patrzeć na jego cierpienie, w warunkach schroniskowych jego stan się tylko pogorszy. MoĹźe znajdzie się ktoś, kto zechce zmienić los Brusa.

Kontakt - TOZ Krotoszyn, 660662191

Dodane przez: Magda


22018
listopada
Pepsi ...


 

Często ludzie zadają nam pytanie, jak sobie radzimy z takim ogromem psiego nieszczęścia. Jednak prowadząc schronisko trzeba swoje uczucia schować gdzieś głęboko, by nie myśleć o tym, że wracając do ciepłego domu, swoich zwierząt wylegujących się na kanapie, zostawiamy w nim tą całą masę samotnych, nieszczęśliwych istnień.
Stałe myślenie o tym, że jeszcze tyle z nich nie ma domu a część nigdy go nie znajdzie, powoduje, że stajemy się bezradni i zrezygnowani, dlatego należy wyłączyć emocje. Czasem się to udaje, a czasem zwyczajnie nie. I siedząc właśnie w tym ciepłym domu zaczynasz myśleć...
Tym razem głowę świdruje Pepsi, mała, delikatna suczka, która Ĺşle znosi schronisko. Cichutka, uległa, nieśmiała, na spacerze wiecznie przyklejona do człowieka, w kojcu totalnie niewidoczna wśród innych psów. I głaszcząc swoje domowe psy myślisz co ona teraz robi, czy na pewno weszła do budy, czy nie marznie w nocy. I łamie Ci serce myśl, Ĺźe kolejnego psa nie moĹźesz przygarnąć. Jednak na pewno gdzieś czeka na nią ten jeden wyjątkowy Ktoś. Oby dojrzał ją przed zimą ….

Kontakt - 660662191, 660662171
TOZ Krotoszyn

Dodane przez: MagdaStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69