Odwiedzin: 393 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - w Nowym Domu - Rudzia, suka, 2 lata wstecz

Rudzia (ID: 1262) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 21:57, 20.01.2016 | Aktualizacja: 18:35, 22.05.2016
Ogłoszenie dodane przez: MagdaRudzia


Gatunek: pies
ID: 1262
Imię: Rudzia
Płeć: suczka
Wiek: 2 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Rudzia w końcu znalazła swoje miejsce na Ziemi :) - zamieszkała w Poznaniu - maj 2016

Rudzia kilka miesięcy mieszkała na ulicy, dokarmiana przez kilka osób. Sunia nie podchodziła do ludzi, obdarzyła jednak zaufaniem jedną osobę, której pozwoliła na bliższy kontakt. W ten sposób udało się złapać Rudzię i przewieźć do domu tymczasowego.
Rudzia jest psem, który całe swoje krótkie życie spędził na wolności, dlatego sporo czasu zajęło jej przystosowanie się do warunków domowych. Do tej pory nie darzy nas pełnym zaufaniem, choć zrobiła niesamowite postępy. Nie ma problemu z głaskaniem jej, chętnie chodzi po całym domu, oswoiliśmy ją ze smyczą i zaczęła codzienne spacery - na początku po ogrodzie, teraz już wychodzi na zewnątrz. Na razie nie ma mowy o spuszczaniu jej ze smyczy, nawet na ogrodzonym terenie. Rudzia chętnie też wraca ze spaceru do domu i zaraz biegnie na swoje legowisko, chętnie kładzie się też przy nogach człowieka :) Zgadza się z psami, zachęca je do zabawy, dlatego szukamy dla niej domu z psim towarzyszem. Na początku pobytu w domu tymczasowym nie wydawała z siebie głosu, teraz daje znać jak ktoś obcy pojawi się w domu, ale też radośnie wita domowników :). Nie przejawia żadnej agresji, zachowuje czystość w domu. Szukamy dla Rudzi spokojnego domu, który pomoże jej otworzyć się na człowieka i będzie kontynuował pracę z psem. Jesteśmy pewni, że Rudzia w końcu przełamie swoje lęki.
04.2016 - Rudzia obecnie przebywa na terenie schroniska, socjalizacja suczki przyniosła zaskakujące efekty. Psiak jest jeszcze nieufny w stosunku do obcych ludzi ale zachowuje się idealnie. Rudzia pięknie chodzi na smyczy, zgadza się z innymi psami, zachowuje czystość. Właściwie bezproblemowy psiak :)
Więcej zdjęć: