Odwiedzin: 886 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie - w Nowym Domu - Gutek, pies, 9 miesięcy wstecz

Gutek (ID: 1315) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 23:24, 01.04.2016 | Aktualizacja: 21:52, 14.05.2016
Ogłoszenie dodane przez: MagdaGutek


Gatunek: pies
ID: 1315
Imię: Gutek
Płeć: piesek
Wiek: 9 miesięcy

Status: Ma Dom.

Charakter:
Gustaw to jeszcze szczeniak, ma około 9 miesięcy, waży 6,5 kg, sięga do połowy łydki i już raczej większy nie urośnie. Jego właściciele przewidzieli dla niego los pieska łańcuchowego, na szczęście zgodzili się go oddać i trafił pod opiekę domu tymczasowego. Gustaw jest bardzo grzecznym pieskiem. Mimo iż nigdy wcześniej nie przebywał w domu, perfekcyjnie zachowuje czystość. Grzecznie przesypia całe noce na swoim posłaniu. Bardzo lubi się bawić. Nie niszczy pozostawiony sam (oczywiście po uprzednim spacerze i gdy zostawi mu się odpowiednią ilość gryzaków i zabawek). Pozwala zrobić ze sobą wszystko, obecnie ma zakrapiane oczka i nie ma z tym większego problemu. W samochodzie podróżuje na kolanach i wtedy jest grzeczny, nie ma też choroby lokomocyjnej. Na smyczy chodzi coraz lepiej, a spuszczony na łące czy polnej drodze trzyma się blisko opiekuna i swojego psiego stada. Bardzo lubi dzieci, zgadza się zarówno z psami jak i z suczkami. Z kotami nie miał bliższego kontaktu, jednak powinien się dogadać.
Gutek uczy się ufać człowiekowi. Powoli otwiera się, zaczyna zachowywać się swobodnie. Gutkowi człowiek kojarzył się tylko z zapięciem na łańcuch, dlatego na początku uciekał przed dotykiem. Teraz bez problemu przybiega na wołanie, pozwala się złapać swojemu opiekunowi, polubił głaskanie, lubi się przytulać i wygłupiać ze swoim człowiekiem. Do obcych raczej zachowuje dystans.
Z uwagi na to, że Gustaw jest wrażliwym i jeszcze trochę przestraszonym pieskiem szukamy dla niego spokojnego domu, bez małych dzieci. Dobrze by było, gdyby miał do towarzystwa zrównoważonego psa, gdyż wtedy Gucio łatwiej się oswaja z nowymi sytuacjami. Nowy opiekun powinien być cierpliwy i powoli socjalizować Gutka, a będzie to pies idealny. Gucio może mieszkać w domu z ogródkiem lub w mieszkaniu. Nie nadaje się do mieszkania na zewnątrz.
Wymagana wizyta przed i poadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
Więcej zdjęć: